Gubitak pritiska ulja na leru kada se auto ugreje 2.0tfsi

Gubitak pritiska ulja na leru kada se auto ugreje 2.0tfsi

pozdrav ljudi imam problem sa mojim autom

u pitanju je Audi A5 2009 2.0tfsi 180ks

imam problem sa pritiskom ulja

svaki put kada se auto ugreje na leru auto mi izgubi pritisak ulja padne skoro na 0.2-0bar

kada upalim auto hladan dobijem 3.3bar i kako se ugreje tako mi padne pritisak

za sad sam zamenio

uljnu pumpu

senzore za pritisak

Most-bridge za bregaste i ventil onaj koji ide tu

zamenio sam usisnu bregastu na kojoj se nalazi varijabilni lancanik kroz koji prolazi pritisak ulja



glava poklopac i bregaste nemaju nikakve riseve i ostecenja veca da kazes da tu gubi



izvadio sam radilicu premerio u standardu je i nije ostecena stavio sam nove letece i lezece lezejave



zamenio sam ventil koji kontrolise pritisak ulja uljne pumpe



proverio sam balans tegove motora nemaju nikakav luft ni mrdanje

zamenio pcv separator uljnih para



trenutno ne znam sta vise da gledam i sta moze biti ako bi mogao neki savet hvala!
 
Član
Joj stari to ti je sranje zivotom uganjati gdje gubi, vjerovatno je tolerancija negdje losa (mozda na bregastoj)... Jesi li gledao samo kuciste uljnog filtera, da nije u njemu problem? Još ti ostaje nasuti u mašinu ono što kod nas majstori zovu keramika, prijatelju je na 2.0 tfsi-u doduše starije generacije (AXX kodna oznaka, Golf 5 GTI) pomoglo, s tim da se njemu dešavalo bukvalno samo pri jacim krivinama da prijavi nizi pritisak (doduse ne tako nizak kao kod tebe). Osim toga mislim da ti samo zamjena motora ostaje, s obzirom da si prešao kroz gotovo sve.
 
Član
Pozdrav,

Auto Golf 6 2.0 2011 140ks
Pitanje: Ne mogu da pronadjem odgovarajucu temu pa cu ovdje reci sta me zanima.. Je li se kome desilo da kod motanja volana u krivinama i pri malim brzinama, isto kao i prilikom kocenja, da se javlja isti zvuk ali mi ga je tesko opisati i nije toliko cest...zvuk je otprilike ko sova kad "huci"i traje mozda 2-3 sec?

Hvala unaprijed i lp
 
Top