GUBI SNAGU NE VUCE

GUBI SNAGU NE VUCE

Član
Pozz, problem sa Jettom 1.8t 132kW

auto fino povuce sa nekih 2000 obrtaja ali na 4500 obr prestaje sa vucom pogotovo u vecim brzina
u prvoj i drugoj nekako prokine,zamjenio sam filteer zrak bio je prljav i spojio neka vakum crijeva, bila spala, auto je dobila na snazi jace povuce ali vuca prestaje na nekih 4500 obr, tako da mi je na malim uzbrdicama i rizicno preticati, probao sam i sa iskljucenim maf-om, nema auto vuce a i lose sagorjevanje, kad vratim ok je i bolje radi
sta radiiti kome voziti auto? ako ne zna moguci kvar bio bi zahvalan kad bi napisao ovde u cemu je problem
 
Član
Pregledaj vrijednosti maf senzora. To su njegovi simptomi. To sto si ga iskopcao ukopcao ti i nije relevantno
 
Član
Ma pravi i prodaje jettu otkako ju je kupio
5iqNi1B.jpg
 
Član
neko crijevo te handri naj vjerovatnije vidi to provjeri prvo

vjerovatno neko blizu ima masinu za vakum pa testiraj ili nadji kakav tutorijal na youtube nije bauk
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Ja sam takav problem imao i bio mi nacet vakum na usisnoj cijevi.Znaci na samom ulazu u turbinu imas vakum,tesko ces ga vidjeti dok ne izvadis usisnu cijev vani.
Ali vrlo moguće da i maf,izmjeri 3. i 4. brzinom pod punim gasom vrijednosti,ako ti je orginalna snaga moras imati oko 150g/s ako mapiran mora biti i vise.
 
Član
moze maf i drugoj brzini hladno nego u cetvrtoj malo je skakljivo bice preko 160 hehehe treba prostora za to druga je sasvim dovoljna i nemoj da se poigravas(radi tacnosti mjerenja) sa gasom nagazis do crvenog :punch::punch:
 
Top