GTI trokira

GTI trokira

Član
Imam veliki problem u pitanju je motor GTI 2.0 8V trokira te trza i slabo ide u voznji.
Nepodnosljivo... Motor je na novo ubacivan u auto te ja najvise sumnjam u to da nisam vakume dobro prispojio ali nisam siguran.
Ako je moguce da mi neko kaze kako ih treba spojiti te da nevedete jos mozda neki problem sta bi mogao biti.
 
Član
To je mjerac mase zraka ?
U drugom autu normalno je radio a nevjerujem da je itko dirao to.
Mjeri kolicninu zraka koja udje u motor, mozes ga testirat iskljucivanjem dzeka ako ne promjeni zvuk nasradao je a mozda je i zaprljan mozes ga ocistit kontakt sprejom kosta u auto djelovima 8-12KM.
 
Član
ima jos jedan problem u tome sto sam pumpu od goriva metno direktno na bravu (na kontakt). A znam da bude preko releya... Moze li biti do toga ?
 
Član
Nece on ni upalit ako ga iskljucis.
pumpa ako stalno radi onda nije do nje, i zasto si to radio?? o_O
 
Član
Zato sto mi se nije dalo skidat instalaciju s drugog auta sicevi i tepih...
Bilo mi je samo da ga sto prije upalim xD
 
Član
E pa da ti jos kazem da kad je pumpa direktno spojena nemas blokade, pa ga par puta napuckaj na pun gas, onda kad pocne lupat mijenjaj lezaj na cetvrtoj klipnjaci, ako ne spalis radilicu ili samu klipnjacu, pa razmisli malo. A mozes samo + za pumpu dovest sa table...
Pumpa ti ne pravi problem trokiranja jer je spojena na kontakt i ima stalan napon
 
Član
1bd1d322c316250954c0548a775d136f.jpg

Dzek M, kontakt 1 ti je masa koju mozes uzet i negdje drugo a kontakt 2 ti je + za pumpu
 
Član
U redu drze hvala ti na toj informaciji punooo. To moram napraviti odmah.
Moze li mi neko pokazat skicu ili nesto da vidim je li mi sve dobro prikopcano sto se tice vakuma.
 
Član
U redu drze hvala ti na toj informaciji punooo. To moram napraviti odmah.
Moze li mi neko pokazat skicu ili nesto da vidim je li mi sve dobro prikopcano sto se tice vakuma.
Nema na cemu druze. Eto napisao sam ti gore gdje da je spojis ako ti je mrsko mijenjat instalaciju. Semu vakuma nisam uspio naci ali ne bi trebao trokirati zbog njih, samo ti je bitno da ne vuce nigdje vazduh izmedju protokomjera i usisa, skini poklopac na protokomjeru, vidi pomijera li se bez problema, pregledaj paljenje(svjecice, kablove, kapu, ruku)....
 
Član
Nema na cemu druze. Eto napisao sam ti gore gdje da je spojis ako ti je mrsko mijenjat instalaciju. Semu vakuma nisam uspio naci ali ne bi trebao trokirati zbog njih, samo ti je bitno da ne vuce nigdje vazduh izmedju protokomjera i usisa, skini poklopac na protokomjeru, vidi pomijera li se bez problema, pregledaj paljenje(svjecice, kablove, kapu, ruku)....

Bio sam ga palio preko spreja te detonirao je... Boom sta je moglo tu sranja napraviti sto se tice zraka ?
Na sta najvise sumnjas...
Problem je sto sam ja sad na faxu tek za vikent cu biti kuci di mi je auto. Pa sad pokusavan pronaci sto vise opcija da sve oprobam.
 
Top