gti klepeta kad se upali

gti klepeta kad se upali

Član
radi se o 1.8 gti i kad ga upalim,a danas je bilo jasko hladno,cuje se klepetanje,pustio sam ga da radi 15-20 minuta i nakon toga sam mu dodavao gas no i dalje klepeti...o cemu je rijec,dali je u pitanju veci kvar?
 
Član
zamjenjeno je uljeskoro prije jedno tri mjeseca...neko kaze da je samo zbog hladnoce,neko kaze da su ti hidropodizaci a jedn mi li kkaze da je mozda cak i radilica osla
 
Član
Koje si ulje zamijenio?? Imao sam isti problem, zamijeni ulje, kupi ga kod ovlastenog distributera (recimo Magna oil misli da se tako zovu) ovlasten distributer za Castrol. Cesto se desi da se naleti na refilovano ulje, pise da je Castrol, a ustvari je Pensoil:) lp
 
Član
pa jeli tebi isto radio u leru sa klepetanjem i kad dodas gas prestane klepetanje?vidjecu sutra idek od mehanicara
 
Član
Radilica kad ode, motor zariba. SAMO ZAMIJENI ULJE, ALI KVALITETNO.. Pored mene sjedi jos jedan mehanicar koji to isto govori. Posto sam vidio da si iz Cazina, za tebe onda ne vrijedi ona preporuka za ovlastenog distributera. Kad otvoris kantu ulja, poslije plasticnog cepa mora biti ''folija'' sjajna koja se mora probiti ili zguliti i tad koliko toliko znas da ulje nije prepakovano, mislim mozda nije.

P.S. ne bacaj pare, zamijeni ulje!

;)
 
Član
pokusacu mada me stasi ovo lupkanje,zvao sam prijasnjeg vlasnika,veli da je to do ulja koje se stvrdlo i hidropodizaci se ne dizu kako treba zbog toga no nako 20 minuta bi se trebalo prestati cuti ako je do toga,pokusacu to najbezbolnije,zamijenitiu lje,hvala
 
Član
ma cim ga upalim ne cuje s enista i nakon minut-dva pocne klepetatai ali kad dodam gas ne cuje se...dali su mozda leteci lezajevi radilice?
 
pogresno sam te razumio,ja sam mislio kad dodas gas da se cuje,ja mislim da moze biti,al eto sacekacemo nekog strucnijeg da potvrdi....;)
 
Član
bio je majstor...kad doda odredjenu kolicinu gasa cuju se lezajevi kako tucu,nada s e nije ostetetilo radilicu,ako je samo do lezajeva oni su oko 30 km
 
Član
nerco_cz je napisao(la):
radi se o 1.8 gti i kad ga upalim,a danas je bilo jasko hladno,cuje se klepetanje,pustio sam ga da radi 15-20 minuta i nakon toga sam mu dodavao gas no i dalje klepeti...o cemu je rijec,dali je u pitanju veci kvar?

Pa brate, to je onda sasvim drugi problem koji sad navodis od ovog gore navedenog na koji sam ti ja dao odgovor.:icon_question:

U svakom slucaju, prvo pokusaj u potraznji za rjesenjem poceti od najjeftinije varijante, nemoj odmah vaditi radilicu! To ti je poprilicno velik posao! Pokusaj prvo ulje zamijeniti, provjeri spaner, pritisak ulja (da nije uljna pumpa otisa,rijetko ali moguce), ako od toga nista ne bude uzmi komad drveta (drsku od cekica) i pokusaj ''nacuti'' odakle dolazi taj zvuk koji ti opisujes, tako sto naslanjas to drvo s jednom stranom na dijelove motora, a drugu na svoje uho. Svaki majstor ce ti prvo to pokusati, prije neg sto rastavi kompletan motor. Pozdrav
 
Top