gti 16v nema vuce na drugom stepenu gasa

gti 16v nema vuce na drugom stepenu gasa

Član
da takodjer zaboravio sam ti reci da mozes imati jako puno problema ako te gumice nisu dobre,
po pravilu svaki put kada se izvuce dizna trebala bi se vratiti sa novom gumicom,
tu vrlo lako motor povuce fals zrak i stvori problema da te zaboli glava,
dakle obavezno i njih zamjeni
2KM je komad bio ja mislim
 
Član
moracu mozda tada dobijem bolji rezultat!!!one kad se mjenjaju mora se zvuc ona kapa na vrhu dizne ili??
 
Član
ma nemoras nista,
samo izvuceas dizne
naguras gumice
i vratis
jbg gumica je elasticna je nista se ne sekiraj :)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
ma nemoras nista,
samo izvuceas dizne
naguras gumice
i vratis
jbg gumica je elasticna je nista se ne sekiraj :)

ispod gumice ima onaj mali zeger zar se neskine on pa se svuce guma onda ja sam sada gledo nemoze se preko one kapice svuci
 
Član
hmmmmm
iskreno nemogu se vise sjetiti kako tacno izgleda,ali znam da ja nisam nista morao skidati,
ako ti vec smeta kapica na dizni skini je i nabaci gumice,
dodatne 2 minute posla
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
hmmmmm
iskreno nemogu se vise sjetiti kako tacno izgleda,ali znam da ja nisam nista morao skidati,
ako ti vec smeta kapica na dizni skini je i nabaci gumice,
dodatne 2 minute posla

nekad sam ja davno drugu skido p se ni ja nesjecam kako trena al ima zeger koji treba skinuti da bi se mogla svuci i kapica se skine koliko se sjecam a moram vidjet gdje to kod nas ima uzet!!!
 
Član
Ne moras skidati segerov prsten, prevuce se ona preko, imam ja set novih gumica i male i velike, ako si zainteresovan nece biti puno para, a to sto ti obrtaki padnu kada saltas, pa se vrate, to ti nije ustimana k glava, moras onaj glavni saraf pomjeriti, ako pustas vie goriva na dizne zavrces saraf, ako smanjijes odvrnes saraf, dovoljno je pola kruga i da bude miran ko baja! Ja sam to sebi x puta stelovo, nije ono sto kazu nesmijes to dirati to amo majstor smije...hehe
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ne moras skidati segerov prsten, prevuce se ona preko, imam ja set novih gumica i male i velike, ako si zainteresovan nece biti puno para, a to sto ti obrtaki padnu kada saltas, pa se vrate, to ti nije ustimana k glava, moras onaj glavni saraf pomjeriti, ako pustas vie goriva na dizne zavrces saraf, ako smanjijes odvrnes saraf, dovoljno je pola kruga i da bude miran ko baja! Ja sam to sebi x puta stelovo, nije ono sto kazu nesmijes to dirati to amo majstor smije...hehe

koji su to sarafi nekontam da nemislis na onaj imbus sto leptir podize i spusta???a koliko bi bile gumice u setu??
 
Član
Imas glavni saraf na k glavi ima rupica na sredini k glave i tu bocnes zvjezdasti sarafciger i tu stimas pritisak goriva na dizne, tu se znaci steluje vuca tj potrosnja, a pored tog sarafa imas cetiri sarafa odma kod crijeva sto vode ka diznama i na njima su imbusi e taj imbus kada odvrnes ispod imas drugi saraf i tu pojedinacno mozes stelovati svaku diznu ponaosob!
a gumice cenera sve 4 male i 4 debele!:)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Imas glavni saraf na k glavi ima rupica na sredini k glave i tu bocnes zvjezdasti sarafciger i tu stimas pritisak goriva na dizne, tu se znaci steluje vuca tj potrosnja, a pored tog sarafa imas cetiri sarafa odma kod crijeva sto vode ka diznama i na njima su imbusi e taj imbus kada odvrnes ispod imas drugi saraf i tu pojedinacno mozes stelovati svaku diznu ponaosob!
a gumice cenera sve 4 male i 4 debele!:)

na taj sam mislio sto ima rupica a kad se zavrce prema smjeru kazaljke vjerovatno se smanjuje pritisak a kontra pojacava!!!a ono ostalo nebi pipo da nebi gore napravio!!bil mogo uslikat gumice da vidim tacno o cemu se radi i jesil ti u sarajevu??
 
Član
željko je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Imas glavni saraf na k glavi ima rupica na sredini k glave i tu bocnes zvjezdasti sarafciger i tu stimas pritisak goriva na dizne, tu se znaci steluje vuca tj potrosnja, a pored tog sarafa imas cetiri sarafa odma kod crijeva sto vode ka diznama i na njima su imbusi e taj imbus kada odvrnes ispod imas drugi saraf i tu pojedinacno mozes stelovati svaku diznu ponaosob!
a gumice cenera sve 4 male i 4 debele!:)

na taj sam mislio sto ima rupica a kad se zavrce prema smjeru kazaljke vjerovatno se smanjuje pritisak a kontra pojacava!!!a ono ostalo nebi pipo da nebi gore napravio!!bil mogo uslikat gumice da vidim tacno o cemu se radi i jesil ti u sarajevu??

Evo to su ti ove zelene gumice...
035133551f.jpg
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
željko je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Imas glavni saraf na k glavi ima rupica na sredini k glave i tu bocnes zvjezdasti sarafciger i tu stimas pritisak goriva na dizne, tu se znaci steluje vuca tj potrosnja, a pored tog sarafa imas cetiri sarafa odma kod crijeva sto vode ka diznama i na njima su imbusi e taj imbus kada odvrnes ispod imas drugi saraf i tu pojedinacno mozes stelovati svaku diznu ponaosob!
a gumice cenera sve 4 male i 4 debele!:)

na taj sam mislio sto ima rupica a kad se zavrce prema smjeru kazaljke vjerovatno se smanjuje pritisak a kontra pojacava!!!a ono ostalo nebi pipo da nebi gore napravio!!bil mogo uslikat gumice da vidim tacno o cemu se radi i jesil ti u sarajevu??

Evo to su ti ove zelene gumice...
035133551f.jpg
u mene nisu takve gumice u mene su duze takve su gumice bile na drugim diznama sto sam donosio pa se nisu mogle nataket!!
 
Član
ako je VW motor moraju ti biti ovakve gumice,
u tome i jeste fazon,ona kad je nova bas nece da udje,moras je pravo silovati da upadne na mjesto kad vracas diznu,isto tako i kad je vadis
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
ako je VW motor moraju ti biti ovakve gumice,
u tome i jeste fazon,ona kad je nova bas nece da udje,moras je pravo silovati da upadne na mjesto kad vracas diznu,isto tako i kad je vadis

uslikacu jednu pa cu postaviti sliku!!a one se samo rucno smiju gurati ili??
 
Član
ma ja rukom upres koliko imas snage
mislim nemas cim drugo
ako udaris cekicem iskrivices crijevo
jedino se moze malo sarafciger nasloniti na dio gdje kljuc stavis pa je lakse pritisnuti preko poluge
 
Top