GT-R chasing Turbo on Autobahn

GT-R chasing Turbo on Autobahn

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
daj ovi kinezi se uzdigli zamene jes taj GTR masina al ono sretne porscheja i onda ga prelazi kao da stoji bezee nemoguce osim ak su uzeli najNEJACEG porschu pa da dokazu kako tare porscheja za mene nije nesta extra jer zna se da japan;)ci znaju hvalt svoja auta samo tako....
 

MTR

Član
RCat je napisao(la):
ma ne sumnjam ja u tvoja poznavanja i iskustvo.. ti se drzis testiranja, ja kao normalni smrtnik podataka u ugovoru i saobracajnoj. necu sad kao erol da lomim koljena za GT-Ra, 17ijosnest mu je prazna tezina. koliko goriva su tocili pri testiranju itd kako su dosli na tu tezinu normala da ne pisu. glomazan je, to sam ja i u svom threadu pisala. kad sam stala kraj njega, mene nidje.. moja osmica spram njega ko fico. takodjer i kad sjednes u auto. sjedila sam u BMW sedmici, slicno je. suvozac dosta udaljen od vozaca. vozni komfor ovog sto sam ja vozila je bio odlican. isli smo na A9 autoput, u nas nije bilo treskanja nikakvog.

ps: moguce da je ovo autoput regensburg - passau, ili poslije münchena za salzburg, oba su dve spure i oba su veoma losi.. takodjer ima autoput prema berlinu, stari dio jos iz hitlerovog vremena, gdje su betonske ploce sastavljene i na sastavima poskakuce svako auto.. vjerujem da je prije do autoputa, nego do vozaca i auta.

Moze bit , zavisi gdje su vozili , isao sam ja tim za Berlin dosta puta jaooo ubise one ploce , opet kazem boga pitaj koga je vozio za tu snagu slabo fata obrtaje ( il ovaj papak sto je vozio ne salta neg vozi u D ) .
R je vrhunski sklopljen auto jer lezi kao daska i unatoc toj tezini ima skoro perfektan balans , mjenjac je na zadnjoj osovini ( kao u Ferrarija ) , odlican pogon 4x4 ,super opremljen standardno i nije skup sto je najbitnije .
Sad zamisli sve isto samo uz 200 kila manje , jaooo mama kakva bi to zvijer bila .
Ali opet ( jesam kontradiktoran ) bez tezine bi mozda za prosjecnog vozaca bio problem u kontroli tako jakog vozila , nekima je i 200 previse a nekima 600 konja malo , opet stoji da sve zavisi od osobe koja vozi .

Jedna anegdota : U Salz Kamergutu smo imali Pre Launch za Volvo XC 90 ( 2004 - maj ), i imali smo na raspolaganju sva vozila u toj klasi ( ML,X5,Cherokija... ) , nakon par krugova oko jezera u raznim djipinama zaletim se ja u crvenog X5 , nisam obracao paznju sta je pod haubom nego onako svojski ga stisnem i jaoooo mati mila ono pod haubom 4,6 iS , prvu krivinu sam prosao nosen dobrim vilama a u drugoj sam se izvrtio ko zadnji levat , sjedne austrijanac ( prvak Focus Cupa ) i proleti tu istu krivinu za 40 km/h bez problema !!! . Kad pametnjakovic sjedne i misli da zna vozit , poslije toga sam isao polagati za B+ medjunarodnu licencu ma Minhenskom aerodromu , i ljudi me lijepo naucili kako se vozi i brzo i vako i nako.

Zato kazem sve zavisi ko vozi i sta ce iz tog auta izvuc na kraju .
 
Član
mi smo cesto sa RX-8 clubom isli na fahrsicherheits-training. pored sto je zabavno i poucno je. vozis sa svojim autom i ulazis u razne kriticne situacije. daleko od tvoje licence, ali pomaze da covjek nauci svoje granice, kao i svoga auta. sa GT-Rom cu takodjer ici na training. ima Nissanov Camp. jer sam svjesna da nije samo u auto sjesti i gas dati. a nemam namjere na neke trke ici. jednostavno zbog mene i auta. da ga ne patim.
 
Član
nikad neću vjerovat japanskim testovima, ova auta imaju jednaku snagu jel? turbo je vjerojatno lakši, nissan radi tehnologije ajd može možda i bit brži, al ne puno
 
RCat je napisao(la):
ma ne sumnjam ja u tvoja poznavanja i iskustvo.. ti se drzis testiranja, ja kao normalni smrtnik podataka u ugovoru i saobracajnoj. necu sad kao erol da lomim koljena za GT-Ra, 17ijosnest mu je prazna tezina. koliko goriva su tocili pri testiranju itd kako su dosli na tu tezinu normala da ne pisu. glomazan je, to sam ja i u svom threadu pisala. kad sam stala kraj njega, mene nidje.. moja osmica spram njega ko fico. takodjer i kad sjednes u auto. sjedila sam u BMW sedmici, slicno je. suvozac dosta udaljen od vozaca. vozni komfor ovog sto sam ja vozila je bio odlican. isli smo na A9 autoput, u nas nije bilo treskanja nikakvog.


:D:D

Ma vala i ja sam lagano odusto,jer kad procitam post poput ovog sto je Audi RS ostavio ono nemam komentara;"kinez,nije nesto..." Hljebe!

Vec sam jednom rekao zasto sam (bio) naporan sa GTR-om jer ga gledam ko junaka,mnogo mnoooogo jeftiniji dere mnoooogo skuplja auta,dobro nekad sam se znao toliko zanijeti da nisam bio bas previse objektivan,al mislim ko je u raspravama apsolutno objektiv,niko!
Uglavnom ovo je i dalje meni ,pored NSX-a jedan od najdrazih auta.
Sto se tice klipa,i ja sam malo sumnjicav prema ovim japanskim testovima,ali cinjenica je da je GTR brzi od Turba (mnogi rekordi na stazama to dokazuju).

;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top