GRIP - Audi A6 Avant 3.0 Bi-TDI

GRIP - Audi A6 Avant 3.0 Bi-TDI

Član
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/XPoH9JhShYU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
GolFanatiCars je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
:cool: sve je odlicno osim imitacije zvuka :icon_confused: nije bas neki detalj

Nisam siguran na što misliš to pod imitacijom?


kao opcija u enterijeru pod pomenutim dinamik je zvuk koji je prisutan u enterijeru dok je vani savim nesto drugo

ma neee,pogresno si skontao mislim da je to ipak bila sala jer se ovdje radi o klapnama u zadnjem loncu(imas to i kupiti za ostala auta,to remus pravi,to su lonci koji imaju u sebi vise komora i pokretanjem tih klapni usmerava se izduv u odredjenu komoru i time pravi odredjen zvuk...)
On je to reko jer mu je to pojacavanje i smanjenje zvuka nekako bezveze,tj.po motu "ako imas snage pusti nek te i drugi cuju" a ne kad ti cefne odvrni a kad ne zavrni...mada je to meni super stvar,pogotovo sto je to ipak karavan.... ;)
 
pogledaj ponovo, na oko 3:30 je o tome prica i bas se cuje i na auspuhu doblji ton kada prebaci na dinamic..Dinamic opcija je inace nesto kao ono M-tech dugme kod M5 BMW-a,tj. auto se ukruti i volan postaje direktni (kod ovoga i zvuk mijenja zbog ugodjaja)to je kada hoces da malo glumis schumachera po krivinama....
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
pogledaj ponovo, na oko 3:30 je o tome prica i bas se cuje i na auspuhu doblji ton kada prebaci na dinamic..Dinamic opcija je inace nesto kao ono M-tech dugme kod M5 BMW-a,tj. auto se ukruti i volan postaje direktni (kod ovoga i zvuk mijenja zbog ugodjaja)to je kada hoces da malo glumis schumachera po krivinama....

Nije baš točno. M dugme "nekom magijom" osigurava dodatnih 100 ks:icon_biggrin:
 
nermin suljagic je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
:cool: sve je odlicno osim imitacije zvuka :icon_confused: nije bas neki detalj

Nisam siguran na što misliš to pod imitacijom?


kao opcija u enterijeru pod pomenutim dinamik je zvuk koji je prisutan u enterijeru dok je vani savim nesto drugo

ma neee,pogresno si skontao mislim da je to ipak bila sala jer se ovdje radi o klapnama u zadnjem loncu(imas to i kupiti za ostala auta,to remus pravi,to su lonci koji imaju u sebi vise komora i pokretanjem tih klapni usmerava se izduv u odredjenu komoru i time pravi odredjen zvuk...)
On je to reko jer mu je to pojacavanje i smanjenje zvuka nekako bezveze,tj.po motu "ako imas snage pusti nek te i drugi cuju" a ne kad ti cefne odvrni a kad ne zavrni...mada je to meni super stvar,pogotovo sto je to ipak karavan.... ;)

moguce da sam pogresno shvatio ;) ma auto je ekstra a ta opcijas je super ma da je ja nebi koristio :icon_biggrin: nek se cuje :icon_smile:
 
ZELA GTI je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
pogledaj ponovo, na oko 3:30 je o tome prica i bas se cuje i na auspuhu doblji ton kada prebaci na dinamic..Dinamic opcija je inace nesto kao ono M-tech dugme kod M5 BMW-a,tj. auto se ukruti i volan postaje direktni (kod ovoga i zvuk mijenja zbog ugodjaja)to je kada hoces da malo glumis schumachera po krivinama....

Nije baš točno. M dugme "nekom magijom" osigurava dodatnih 100 ks:icon_biggrin:

htio sam i to napisati ali reko da ne solim dodatno,jer se kod M5 i sjedista aktiviraju,pa ima i fazon sa kocnicama cini mi se da lakse reaguju,svasta nesto...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
:cool: sve je odlicno osim imitacije zvuka :icon_confused: nije bas neki detalj

Nisam siguran na što misliš to pod imitacijom?


kao opcija u enterijeru pod pomenutim dinamik je zvuk koji je prisutan u enterijeru dok je vani savim nesto drugo

ma neee,pogresno si skontao mislim da je to ipak bila sala jer se ovdje radi o klapnama u zadnjem loncu(imas to i kupiti za ostala auta,to remus pravi,to su lonci koji imaju u sebi vise komora i pokretanjem tih klapni usmerava se izduv u odredjenu komoru i time pravi odredjen zvuk...)
On je to reko jer mu je to pojacavanje i smanjenje zvuka nekako bezveze,tj.po motu "ako imas snage pusti nek te i drugi cuju" a ne kad ti cefne odvrni a kad ne zavrni...mada je to meni super stvar,pogotovo sto je to ipak karavan.... ;)

Tacno je rekao,zvuk se prenosi sa auspuha i projektuje na zvucnik ugradjen ispod instrument table,tako da zvuci kao V8....
 
Top