GRIJANJE-KLIMATRONIK

GRIJANJE-KLIMATRONIK

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
POSTOVANI :) , imam jedan problem, radio sam veliki servis zupcastog remenja i svih onih silnih spanera itd. al od tad mi neradi grijanje u kabini. Mjenjao sam i filtere od klime i jos neke... Sta bi moglo da bude, ima li ko predstave? Hvala
 
Član
imao sam slican problem, na Climatronicu mi je izbacivao error (treperi nakon sto se upali vozilo) i klima nista ne puse.

Kod mene se radilo o tome da je u stvari otkazao ventilator klime. Meni se cini da je za Golf 4 oko 450 KM (ako je to tvoje vozilo kao na slici), i da morat ces naruciti preko ASA auto jer to niko drugi nema, ide prema kataloskom broju, ukoliko imaju na lageru dobijes odmah naravno, ukoliko ne cekas odprilike 2 sedmice.

Ja sam taj ventilator platio malo manje ispod 1000 KM :icon_confused: :icon_sad: i sto mi se bas potrefilo usred zime smrzavam se, prozori magle ma bio cirkus pravi.
 
Član
Al kod mene radi klima, tj. hladjenje, i nema nikakvog erora, sve je normala, samo sto kad nastimam npr na 29 stepeni, opet hladno. Ev sad zvao majstora, kaze garant se zacepile te celije od nekog malog hladnjaka sto kroz njega cirkulise vruca vode, a iza njega je neki ventilator koji puhajuci na taj hladnjak u kabinu "tjera" :) vruc zrak... Kaze, vjerovatno je prijasnji vlasnik nasuo onaj prah za krpanje rupa na rashladnoj instalaciji auta, negdje mu pishalo, pa je sad se on zacepio. Rekao je ovako da probam: da ispustim rashladnu tecnost i naspem tu tecnost, i da radi 20-tak min, da ga provozam sa tim i onda opet ispustiti tu i ponovo nasuti rashadnu tecnost. ako to neuspije, valja skidati crijeva sa tog hladnjaka, slauf i isprati taj hladnjak. Druge nema... A ventilator frcera, nebi inace radilo ni hladno ni vruce, bar mislim tako... I golf je prije bio, sad je passat
 
Član
vwfan je napisao(la):
imao sam slican problem, na Climatronicu mi je izbacivao error (treperi nakon sto se upali vozilo) i klima nista ne puse.

Kod mene se radilo o tome da je u stvari otkazao ventilator klime. Meni se cini da je za Golf 4 oko 450 KM (ako je to tvoje vozilo kao na slici), i da morat ces naruciti preko ASA auto jer to niko drugi nema, ide prema kataloskom broju, ukoliko imaju na lageru dobijes odmah naravno, ukoliko ne cekas odprilike 2 sedmice.

Ja sam taj ventilator platio malo manje ispod 1000 KM :icon_confused: :icon_sad: i sto mi se bas potrefilo usred zime smrzavam se, prozori magle ma bio cirkus pravi.

Nevjerovatan mi je ovaj tvoj post.Kako bolan nema niko?Mora preko ASA auta?Pa nije ovo '96 godina nego 2008 i dijelova ima za sve i svako ih moze naruciti samo sto su preko ovlastenog servisa 4 do 10 skuplji.Ako je do ventilatora odes na otpad i kupis si ventilator za 100km.Mada nije naveo puse li unutra ikako ili puse ali negrije.
 
Član
Puse unutra, samo hladno. Znaci nije ventilaror otisao...
A slazem se stobom Ajdine, moze se danas sve naci, i na otpadima i naruciti...
 
Član
BEGA je napisao(la):
Puse unutra, samo hladno. Znaci nije ventilaror otisao...
A slazem se stobom Ajdine, moze se danas sve naci, i na otpadima i naruciti...

A pasat je u pitanju.Ka konto golf.Ako je grbo nije to problem druze nikakav a i uobicajena je pojava na njima.Ako si radio servis zupcastog i to vjerovatno su ti ispustali sistem vode.Postoji mogucnost da ga nisu dobro ozracili jer je mali hladnjak za ozraciti knjiga citava na tom autu.A i ako je zacepljen da se rijesiti tako da nije ni to problem.S tim sto opet poslije ciscenja ostaje malo manji protok nego sto bi trebao biti jer se nemoze sve izbaciti iz njega.Al grije.
 
Član
Jest jest, grbo je, 2001. A jesu, ispustili su mi tecnost i sad je to zajeb. A znaci, nemoze se vise taj zrak sto je usao, "isisati"? E to je glupost ak je tako...
 
Član
BEGA je napisao(la):
Jest jest, grbo je, 2001. A jesu, ispustili su mi tecnost i sad je to zajeb. A znaci, nemoze se vise taj zrak sto je usao, "isisati"? E to je glupost ak je tako...

Moze druze.Samo je malo komplikovano.Naleti i rijesit cemo bilo da je to bilo da je zacepljen.Nebitno.Nisam ti daleko.
 
Član
ajdine, obisao sam milion auto otpada sto po gradu Sarajevu, sto sire...

Ja kazem da je veoma tesko naci ovaj dio(meni sto je otislo sto sam mislio i da je ovom momku), nisam htio da ulazim u detalje, ali evo:
da je otisao samo ventilator kabine nebi bio problem, nego je otisao jedan dio u sklopu tog ventilatora, nisam siguran sada kako se zove, uglavnom gledao sam prvo po auto otpadima, servisima, kad vidim da nema fajde sta cu morao sam ASA auto.
 
Član
vwfan je napisao(la):
ajdine, obisao sam milion auto otpada sto po gradu Sarajevu, sto sire...

Ja kazem da je veoma tesko naci ovaj dio(meni sto je otislo sto sam mislio i da je ovom momku), nisam htio da ulazim u detalje, ali evo:
da je otisao samo ventilator kabine nebi bio problem, nego je otisao jedan dio u sklopu tog ventilatora, nisam siguran sada kako se zove, uglavnom gledao sam prvo po auto otpadima, servisima, kad vidim da nema fajde sta cu morao sam ASA auto.

Druze polovan ventilator kabine sa elektronikom(znaci komplet) kosta 100 do 150 km.Barem ga ja nabavim po te pare kad mi treba.E sad to sto nisi mogao naci neznam.Znam da ih ima jer ih ja uzimam i uvijek nadjem kad mi zatreba.
A uzimao sam i u FAR-u u Rajlovcu i gledao sam ih na kamari kod njih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top