Grijanje Golf 4

Grijanje Golf 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz svima!
Prijatelj mi se zali da mu slabo radi grijanje u Golfu 4,benzin 1.6!Odletim jedan krug da vidim sta je,kad skontam da ventilator cijelo vrijeme radi!!!Toliko hladnog zraka ohladilo bi Actrosa,a kamoli sitni 1.6 i to na -7!! :lol:
Ima li ko ideju sta bi moglo biti?Ja sam pomislio da termoprekidac nije uredan!!Termostat?Jos nesto?Ler mu je na oko 900 obrtaja,cijelo vrijeme.
Uz tu stvar sam povezao,da to auto nikad nije islo kako treba,mrtvo je u podrumu obrtaja.Izgleda da nikad nije ni bilo na radnoj temperaturi,a ne vozim ga cesto,da i to primjetim!
Hvala....;)
 
Član
pregledaj osigurace prvo ako su svi uredu onda ti je do onog velikog releja ispod haube na kraku
 
pa ako je termostat uredu nebi smjelo smetat to sto ventilator stalno radi, mada nebi smjeo stalno raditi al bi se motor ipak morao ugrijati..
 
Član
ECT senzor ima 4 izvoda od kojih su 2 za skalu na intrument tabli a 2 za temperaturu motora i salju podatak u ECU za kolicinu goriva koju treba da ubacuje u motor, tako da nije ECT senzor. Ventilatore pali KONTROLNI MODUL koji se nalazi na levom kraku tacno ispod akumulatora i na njega dolaze dva konektora. Taj MODUL je dimenzija 5x5x10cm i u njemu se nalazi elektronika i 2 relea od kojih jedan pali prvu a jedan drugu brzinu ventilatora. E jedan od njih zalepi i pravi te gluposti.Taj modul je zatopljen, ali se moze otvoriti uz malo muke. Golf 4 ima i na hladnjaku termoprekidac koji sam pali prvu brzinu ventilatora a za pregrevanje salje signal MODULU pa onda on pali drugu brzinu ventilatora.
Modul izgleda ovako
!BhEZRIQ!Wk~$(KGrHqEOKjsEryMCPPHIBLHltRr,lQ~~_12.JPG
 
Član
Odlicno!Mnogo hvala na detaljnom odgovoru!;)
Ugavnom,pogledat cu sve to,a ocito je da auto ima vise problema...kazaljka je uvijek zakucana na lijevoj strani,i ni sekunde da se pomjeri...ocito i da tako trosi enormnu kolicinu goriva...
Kad rijesimo,napisem sta je bilo,pa nek ima za ubuduce...pozz
 
Član
Tu sam da pomognem koliko mogu.
To sto ti je skala zakovana u levom (odnosno nultom polozaju) je senzor temperature (ECT) koji smo gore pominjali i to je veoma cest kvar kod Golfa 4. Kad ga budes menjao obavezno obrati paznju na boju senzora (plav, zelen, crn...)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top