Grijači u sjedištima - Peugeot 307

Grijači u sjedištima - Peugeot 307

Član
Imam ovakva sjedišta sa fabričkim grijačima u svom Pug 307, ali mi ne rade! Kada pritisnem tipku, upali se i lampica, sve je normalno kao i da rade, ali oni ne griju.

Jel imao neko sličnih problema, moze neki savjet, bilo sta? Hvala.

interior.jpg
 
Član
Moras pregledati osigurace, ako su ok, onda vjerovatno negdje je kabl prekinuti ili cak nisu ni skopcani mozda...
 
Član
Koliko sam mogao skontati skopčani su, vide se kablovi ispod sjedišta. Do osiguraca nije, provjerio sam već. Postoji li mogucnost da se preko dijagnostike utvrdi u cemu je kvaka?
 
Član
Pa mozda su jednostavno grijaci pregorili. Dijagnostika bi trebala da ti kaze ako su pregorili. Postoji mogucnost da je pregorio samo jedan i automatski nece ni drugi da radi.
 
Član
E ne znam ti.. Kad sam kupio auto bio sam na originalnoj dijagnostici, nije nikakvih gresaka bilo, al izgleda da cu opet morati :(
 
Član
Nece ti to ni pokazati kao gresku. Taj koji radi sa dijagnostikom treba da testira komponente u tvom slucaju grijace sjedista i tada ce saznati da li rade ili ne.
 
Član
Mozes jos rucno da ispitas grijace, dovedes 12V na steker od grijaca i stavis ruku i vidis da li grije ako grije ispravan je, ako ne grije ne valja, ali to bolje da ispita neki elektricar bolji, dovede prvo 5V i vidi da li grije i polako pojacava napon i kako pojacava tako bi se trebalo sve brze i brze grijati, ako ne grije znaci ne valja...
 
Član
Velika je mogucnost da su crkli.Nema veze ako jedan ne radi,drugi ti mora raditi ako je ispravan.Moras dijagnostikom provjeriti ispravnost senzora prisutnosti putnika,moze biti i do njih.Jer ako senzor nije ispravan i ne registruje prisutnost putnika grijac ti se nece upaliti.A ako su grijaci crkli na popravku zaboravi saliveni su u spuzvu sjedala tako da ih je nemoguce popraviti.U ovlastenom se komplet sjedalo moze naruciti ,znaci bez naslonjaca i kosta paprenih 750 maraka,barem za moj auto a posto je kod tebe kombinacija sa kozom mislim da je jos skuplje.Ako sta uspijes rijesiti obavezno javi jer ima nas koji istu muku mucimo :D
 
Član
@RS TURBO Probaću saam ovih dana, čisto da znam više na čemu sam sa tim. Malo je problem jedino što treba skidati sjedište, meni se čini da se ovako teško može prići. Hvala ti druže na odgovoru!

@kula307 Ne znam ti druže, meni tako te sitnice idu na živce da je to drama. :banghead:
Da kucnem, sve ostalo mi je tip top na autu, ali tako te neke gluposti, poput ovoga, sklapanja retrovizora i prskalica u farovima me izludiše. Ne znam dal šta da pokušavam dirati ili da idem da mi to sve neko sredi, nisam pametan :confused:
Pokušaću za vikend nešto srediti pa pišem obavezno ;)
 
Član
Prskalice za farove prskaju jedino ako su upaljena kratka svjetla,ako i tada ne rade onda ti je motoric crkao.U ovlastenom je oko 120 markica ,a na otpadu mozes naci i za 20 maraka.A za retrovizore ti je mara dobro rekao.Ili pokusaj reset bsi-a uraditi.
 
Član
Posjedujem tu funkciju, imam na dugmetu od retrovizora, ali kad povucem pozadi nista se ne desava.
Kako se radi taj reset BSI-a? Jos mi je neko tako nesto govorio, ali nesto se ne usudjujem da to uradim. Hoce li se ista po***ati ako to uradim?

A prskalice cu definitivno morati napraviti. Cuo sam da se u dosta slucajeva i zacepi ta pumpica ili crijeva do nje, pa moguce da je i to. Je li potrebno skidati branik da bi se doslo do njih?
 
Poslednja izmena:
Top