greška u zamjeni ulja - Golf 4

greška u zamjeni ulja - Golf 4

nakon što smo mjenjali ulje na Golf 4 1.9 TDI , ja i prijatelj, usuli smo 4 litre kanister od Castrola 10,40 gustoća, plus isto to ulje 0,4 !

Kasnije sam saznao da ustvari ovaj motor prima 4,2 ! dali je višak ova "čaša ulja" 0,2 ? Meni na šipki od ulja pokazuje .. 2-3 milimetra preko maksimuma.

Dovezao sam auto kući normalno (2 km) , međutim, danas sam u vožnji osjetio NEKE mirise, na nekim dionicama puta, dok sam se vozio , da li je to od toga - odnosno jel neki problem napravilo?

sutra planiram izliti iz filtera 0,2

ps. glavna informacija: da li u ovaj motor 1.9 TDI ide 4,2 litre??
 
dobro, to je jasno svakom. zato sam i otvorio temu. zna li ko koliko staje ulja u ovaj motor, kako bi znao koliko sam prekoračio ? - i : šta se može desiti zbog ovih 0,2l ako je toliko bilo preko? pretpostavljam = ništa? jer nije puno bilo (0,5 litre)
 
količina ulja? ccc - sad cu ici da provjerim?

kakvi su simptomi katalizatora kad zariba ? danas sam napravio 100 kilometara sa tako "zamjenjenim" uljem.

edit: jest, piše stvarno: previše stavljenog ulja, crkne katalizator. šta ustvari bude kad on crkne? kako se auto ponaša? - sutra ću skinuti poklopac, filter, i izliti 0,2

ps. a da li je ovaj motor maksimum 4,2l
 
Član
Ako je samo 0.2l, ne vjerujem da može naškoditi ako voziš normalno, a ionako TDI voli popiti, možda i popije brzo.
 

MTR

Član
kod mene 1,4 TDI pa stane 4l i sipka sutradan pokazuje tacnu sredinu , ima lufta jos za 2,5 dl
 
kolega, mehaničar, kojem vjerujem, on radi Audije pretežno, nešto njih voli :D - kaže, ako mogneš ošerafiti (on ode za AT, pa ne moze) rukom filter, izbaci jednu čašu, ako ne, ostavi tako nije to ništa za njega. međutim, opet, volim se konsultirati dalje
 

MTR

Član
sanel.muhamedagic je napisao(la):
kolega, mehaničar, kojem vjerujem, on radi Audije pretežno, nešto njih voli :D - kaže, ako mogneš ošerafiti (on ode za AT, pa ne moze) rukom filter, izbaci jednu čašu, ako ne, ostavi tako nije to ništa za njega. međutim, opet, volim se konsultirati dalje

pa ne treba ti motor vadit , valjda ima 5 minuta vremena za tebe :D
 
:D ma ima i 500, inače, nego sad se tako potrefilo.

Što mi je čudno, čitam sad u ovoj servisnoj knjizi (njemački) , piše da je za sve i jednog dizela Golf 4 , sa filterom 4,5 litre, a benzinci 4l..

zašto mi je onda prešlo maksimum ?? - možda jer nije pumpom izvlačito ulje, već na onaj primitivni način - na kanal - i odvrni šeraf :D ?

jer, ja sam usuo 4 + 0,4 litre..

po tom, još mi fali 0,1

:S
 
slusaj prvu stvar , pumpom kad izvlacis ulje ostane ti minimum pola litra
starog ulja u motoru,, taj kako ti nazivas primitivni nacin je bolji ;)
u cetvorke ide 4,5 l ulja,, na pola sipke da bude,, sad sta si ti radio,, jel ti auto stoji na ravnom kad
gledas nivo,,
 
a prilikom mjenjanja ulja jesili mjenjo i filter ako nisi onda si dosuo pola litra vise sam filter uzima skoro pola litra ;)
 
ljudi, mi smo isuli ulje na kanalu, odvrnuli šeraf i pustili dok maltene nije iscurilo i najmanji milolitri :)

zatim zavrnuli, usuli 3,7 u motor a ovaj 0,3 tamo gdje filter.. nakon toga umočili smo NOVI filter u ulje odnosno stavili ga na njegovo mjesto (ovih 0,3 smo stavili da odmah dodje do filtera ulje, iako je odmah povuklo čim smo nasuli i vidjeli smo da nema smisla to što smo uradili) , a zatim zavrnuli... , kad smo pogledali na šipki, vidjeli smo da je došlo do sredine... dali tad, ili kad smo na te 4 litre stavili još +0,2l , međutim, ja nisam imao mira, i reko, hajde da uspem još malo +0,2 (tako da je sve ispalo pored ove 4 litre + 0,4l) i danas sam vidio da je preko maksimuma prešlo za... 2-3 milimetra.

u prospektu čitam, benzinci 4 litre ide, a dizeli 4,5 ..

vi kažete da na šeraf kad se ispusta da ne ostane ništa. što znači da sada, 100% u autu ima 4,4litre..

jel moguće da se nakon dva sata na slegne ulje u sistemu?? ne moguće jel da? - mora se ono sve smiriti.

probaću sutra izmjeriti kad ustanem. a što se tiče "ravnine" ne može biti ravnije.
 
Član
ma nevjerujem da ce ista biti sa te 0,2L. Katalyzator kad ode, jbg, Izduvni gasovi nece biti u redu, lampice se mogu paliti.. ovo ono...
 
Top