"Grebuckanje" i treperenje displeja

"Grebuckanje" i treperenje displeja

Član
maloprije upalio auto reko da malo odradi posto je stajalo u garazi 3 dana. u pitanju skoda octavia 1.9tdi (kao u golfa 5 motor). i kad mi je auto na leru, cuje se ko neko "grebuckanje" koje nije konstantno nego u nekom ko ritmu - malo se cuje, pa se ne cuje, i sve tako. i u tom ritmu mi treperi onaj veliki displej na tabli sto pokazuje informacije sa borda i sl. cim to grebuckanje prestane i on prestane treperiti. ako pritisnem kvacilo u tom momentu, i tada prestaje. pa reko da vidim zna li neko sta bi moglo biti.

nezz koliko je bitno, auto odmah normala upalilo, nije ni zaverglalo.
 
Član
sa nekim ritmom i strujom jedino na pamet mi pada alternator da bi mogao imati neku ulogu..
 
Član
to sam i ja pretpostavio, samo nezz ima li veze to sto kad pritisnem kvacilo, sve to nestane. dok god drzim kvacilo pritisnuto, sve je ok. kad pustim, nastavi se to, malo ima, malo nema...
 
Član
A odakle ti se cuje to grebuckanje? Ako je iz pravca climatronica,to ti je standardna njihova boljka.
 
Član
jel mislis na grebuckanje koje se zna nekad desiti prilikom gasenja klime i sl. nije to. ovo se cuje negdje iz motornog prostora i nisam ga ranije primjecivao. prije neki dan smo primjetili da treperi displej na leru, i da prestane kad se doda gas, ali nisam primjetio to povremeno grebanje na leru.
 
Član
danas sam vozio auto i kad se zagrije na 2/3 radne temperature, taj zvuk postaje skroz tih, skoro da se i ne cuje. jaran mi govori da je sasvim normalno da se na ovim minusima i dok je auto hladno cuju odredjene stvari...
 
emir_89 je napisao(la):
danas sam vozio auto i kad se zagrije na 2/3 radne temperature, taj zvuk postaje skroz tih, skoro da se i ne cuje. jaran mi govori da je sasvim normalno da se na ovim minusima i dok je auto hladno cuju odredjene stvari...

vrlo moguce da minus ima uticaja, pogotovo kod novijih auta gdje elektonika "poludi" pa se desavaju dosta cudne stvari... ako se auto normalno ponasa i ako je dijagnostika uredu, onda nebi trebalo biti nikakvih problema ;)
 
Član
pa kad sam blokirao egr, i softverski ga ukinuo, i tad smo primjetili to blago treperenje displeja, a nisu se culi ti zvukovi jer je auto bilo zagrijano. nije prikazivalo nikakve greske, tako da fkt nezz...
 
kazeš kad stisnes kvacilo prestane grebanje "može bit da ti je u zvono koje spaja mjenjac i motor u njega da nije ušlo vode pa ti zeza zamajac i lamelu " a da treperi displej a ne prijavljuje gresku od punjenja moze bit dosta stvari kreni od mase koja ide na šasiju i motor ocisti pa vidi dalje i provjeri opet punjenje instrumentom ispod 14V kad ti je sve popaljeno ne smije bit tj.svjetla itd. i to na leru da pokazuje toliko tj. 14V sta god uradio javi nam do cega je bilo ;)
 
Član
ali je to "grebanje" i treperenje sinhronizovano, bukvalno u istom ritmu, tako da nezz bil to bilo tako da su odvojena 2 problema, tj ta voda u zvonu i masa (koliko se ja razumijem, a ne razumijem se nesto puno, ne zvuci mi kao da je povezano...

onako laicki razmisljano, ja sam kontao da nije mozda do remena od alternatora, da se on ne cuje. al nezz kakvu bi ulogu tu mogla imati zagrijanost auta, tj cim predje otprilike polovinu radne temp, taj zvuk postaje skoro pa neprimjetan...
 
Član
Minusi vjeruj imaju dosta uloge u tim zvukovima.

Meni neko jutro kad je auto pocelo da grebe i struze konto sam raspade se:lol: A ja ko zadnji lola,dosao upalio ga na -18 i iste sekunde u D i po gasu.Nije ulje uspjelo ni kroz pumpe da prodje...:lol:
 
emir_89 je napisao(la):
ali je to "grebanje" i treperenje sinhronizovano, bukvalno u istom ritmu, tako da nezz bil to bilo tako da su odvojena 2 problema, tj ta voda u zvonu i masa (koliko se ja razumijem, a ne razumijem se nesto puno, ne zvuci mi kao da je povezano...

onako laicki razmisljano, ja sam kontao da nije mozda do remena od alternatora, da se on ne cuje. al nezz kakvu bi ulogu tu mogla imati zagrijanost auta, tj cim predje otprilike polovinu radne temp, taj zvuk postaje skoro pa neprimjetan...

lahko moguce da se to grebuckanje cuje od remena,jer na hladnoci se sve stegne,ili ukruti,a pogotovo hladnoca moze izvuci dosta struje iz aku,i pri tom kad upalis alternator odma mora puniti aku i snabdjevati ostalo strujom,tak da je veliki napor remena.tako da je moguce da ti stoga treperi display.poslusaj rad motora,u leri,pa onda upali svjetla,ili klimu,pa ces cuti malu promjenu u radu motora,odnosno kad alternator mora jos nesto podmirit strujom.motor malo teze radi,trazi jos obrtaja
 
Top