Granicno osiguranje?

Granicno osiguranje?

Ovako, interesuje me na podrucju TK koja osiguranja nude mogucnost placanja granicnog osiguranja za vozila koja su na stranim tablicama.. Ova osiguranja u gradu gdje zivim ne nude to, rekose mi u BSO da ima u Tuzli centrala koja to omogucava, ako neko ima vise informacija o cijenama i potrebnim dokumentima, koliko sam saznao potrebne su validne tablice i saobracajna, nema potrebe osiguranje placati u inostranstvu, jeftinije je ovdje, ukoliko se ovdje auto koristi....
 
Jahorina Osiguranje
Pošto si kako vidim iz Gračanice najbliža ti je njihova filijala u Doboju nazovi i pitaj za cijene a rade 100% granično.
Evo ti kontakt podaci:
Jahorina Osiguranje
filijala DOBOJ
ul. Svetog Save 26
tel: 053/241-311
fax: 053/241-671
 
Član
granicno ili pogranicno osiguranje sluzi da se vozilo cija maticna zemlja nema ugovoreno osiguranje sa bih tj ciji zeleni karton ne vrijedi u bih,bude osigurano za vrijeme boravka u istoj.
takvo osiguranje moze ugovarati vlasnik automobila tj osoba na cije je ime izdato osiguranje u maticnoj zemlji.
ovo osiguranje se ugovara iz isukstva za auta koja nose tablice islanda,maldiva,ostalih egzoticnih destinacija,amerike i kanade.
kosta oko 90 KM 30 dana vrijedi samo za bih bez mogucnosti produzenja trajanja.
onaj ko ti za stranca koji ne glasi na tvoje ime izda granicno osiguranje i ako je auto jos iz sistema zelene karte (slo,at,de itd) taj nije normalan i prva kontrola saobracaja od strane fed,min prometa i komunikacija ce rezultirati krivicnom prijavom protiv tebe i protiv datog osiguranja.
 
prozor je napisao(la):
granicno ili pogranicno osiguranje sluzi da se vozilo cija maticna zemlja nema ugovoreno osiguranje sa bih tj ciji zeleni karton ne vrijedi u bih,bude osigurano za vrijeme boravka u istoj.
takvo osiguranje moze ugovarati vlasnik automobila tj osoba na cije je ime izdato osiguranje u maticnoj zemlji.
ovo osiguranje se ugovara iz isukstva za auta koja nose tablice islanda,maldiva,ostalih egzoticnih destinacija,amerike i kanade.
kosta oko 90 KM 30 dana vrijedi samo za bih bez mogucnosti produzenja trajanja.
onaj ko ti za stranca koji ne glasi na tvoje ime izda granicno osiguranje i ako je auto jos iz sistema zelene karte (slo,at,de itd) taj nije normalan i prva kontrola saobracaja od strane fed,min prometa i komunikacija ce rezultirati krivicnom prijavom protiv tebe i protiv datog osiguranja.

Jeste to je tačno, granično osiguranje je samo zamjena za zelenu kartu i mogu ga zaključiti vozila koja imaju važeće osiguranje od autoodgovornosti u matičnoj zemlji a ne posjeduju zeleni karton ili njihova zemlja nije u sistemu zelene karte.
 
Mozda nije granicno, uglavnom, u osiguranju su mi rekli da se tom autu bez problema moze ovdje uplacivati osiguranje ukoliko se koristi na podrucju BiH, zbog ne mogucnosti carine.

Saznao sve u toku dana u osiguranju, cijene su od 70 km za jedan mjesec do 600+ nesto sitno marki za godinu, postoji opcija placanja za mjesec, tri, pola godine i godinu.. Potrebna dokumentacija je validan tehnicki odakle auto dolazi, saobracajna, i tablice, znaci auto mora biti prijavljeno, i osiguranje mozes ovdje uplacivati...

Tako da moze LOKOT ovdje...
 
Top