Gorivo od ponedeljka opet skuplje

Gorivo od ponedeljka opet skuplje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jebg kad ljudi pocnu strajkovat ,tj. da prestanemo vozit ,da vidite kako bi samo padale cijene.. dok trpimo,one ce non stop rast i rast
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
650 ako ti je metalna usisna grana a ako je plasticna idu cijene na gore,mislim da asd viba radi zavoli

650 ako ti je metalna usisna grana i to ti multipoint injection??Nigdje veze.Ta cijena je za najobicniju plinsku instalaciju i skoro pa svugdje je ista.Multipoint instalacija je najbolja ali i najskuplja i varira od auta do auta a cijena je 1200 i vise.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
650 ako ti je metalna usisna grana a ako je plasticna idu cijene na gore,mislim da asd viba radi zavoli

650 ako ti je metalna usisna grana i to ti multipoint injection??Nigdje veze.Ta cijena je za najobicniju plinsku instalaciju i skoro pa svugdje je ista.Multipoint instalacija je najbolja ali i najskuplja i varira od auta do auta a cijena je 1200 i vise.


To je mene i zaintrigiralo, gdje je toliko jeftin multipoint ;)
 

edo

Član
mene je za ajnšpric motor izašlo 760 km...ali je kvalitetno urađeno,evo vozim 8 mjeseci bez problema...
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
650 ako ti je metalna usisna grana a ako je plasticna idu cijene na gore,mislim da asd viba radi zavoli

650 ako ti je metalna usisna grana i to ti multipoint injection??Nigdje veze.Ta cijena je za najobicniju plinsku instalaciju i skoro pa svugdje je ista.Multipoint instalacija je najbolja ali i najskuplja i varira od auta do auta a cijena je 1200 i vise.

meni je receno da za moje drugo auto,ford explorer 4.0 benzin
ugradnja kosta oko 2000 2500,jer je plasticno to nesto,da li usis ili neshto nemam pojma,pa kao moze doci do detonacija nekih veze nemam.

pricam ono sto sam cuo,a voziti na plin ne planiram jos :)
 
Član
Ja se sjecam da sam troncao kako se plin isplati jos prije 3 god, i 3 god poslije i dalje se vozam na benzin :) a u medjuvremenu sam potrosio 4 plinske instalacije na gorivo :p
 
Član
Nemoj me pogresno shvatiti ali ja stvarno nevidim kakve veze ova slika ima sa plinskom instalacijom.
Multipoint ubrizgavanje je to zatog Forda 4.0.Takav tip ubrizgavanja ima diznu za svaki cilindar i zato je puno skuplje.Na onoj obicnoj instalaciji bez obzira kakav grana bila moze doci do povratne detonacije(svjecice,kvalitet plina) i doci do eksplozije kucista zracnog filtera ili neceg drugog na usisu.
Obicno ugradjuju nepovratne ventile kako bi sprijecili pucanje bilo kojeg dijela ali u vecini slucajeva kad se to desi ventil nepomaze.Dok se kod MPI instalacije to nemoze dogoditi.
 
Član
Deyo je napisao(la):
Izvini,ovo je slika stock hyundai-evog motora 1.5 Multiport Fuel Injection (kao kod mene).
Možeš li mi objasniti kakvu bi on instalaciju ugradio na moj motor za 650KM,i koja instalacija je ispravna za ovaj motor :)? Hvala

To za 650 km je vjerovatno instalacija sa mixerom na usisnoj grani.Ona je najeftinija i najednostavnija.Doda se mixer na usisnu granu i preko crijeva na njega dolazi plin koji motor vuce zajedno sa zrakom preko dozer klapne.
MPI instalacija ima za svaki cilindar po jednu diznu i kao i benzinac ima svoju elektroniku i sve sto spada sa tim.U svakom slucaju nebitno koje je auto u pitanju ako je ajnspric bolja je MPI instalacija.
 
Član
eh ajdine to je to na sta sam ja i mislio,i vjerovatno su mi to predlagali al i sam odustao od tog,
a sto se tice slike nisam ja postavio,motor explorera je barem 2x veci od ovog :)
pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top