"Golfom" skrenuli sa ceste i završili u bašti

"Golfom" skrenuli sa ceste i završili u bašti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozilo oborilo ženu koja se nalazila u bašti * Povrijeđena trojica mladića iz vozila

Trojica mladića iz Žepča i jedna starica povrijeđeni su sinoć u 18.15 sati u nesvakidašnjoj nesreći koja se dogodila u Donjoj Vraci kod Zenice. Mladići, koji su se iz pravca Zenice ka Žepču vozili "golfom II" (490-K-849), usljed prebrze vožnje, izletjeli su sa ceste, prešli na drugu stranu, uspjeli su preletjeti prugu nekoliko sekundi prije nailaska putničkog voza, oboriti jedno stablo, te zaustaviti se u bašti pored rijeke Bosne, udarivši staricu Zafu Sarač, koja je radila u bašti.
Kako nam je potvrdila dr. Alma Mekić-Abazović, dežurni ljekar Urgentnog bloka Kantonalne bolnice Zenica, mladići su zadobili povrede i lomove ruku, povrede glave, ali niti jedan nije u direktnoj životnoj opasnosti. Prema podacima iz KBZ, povrijeđeni su Mirnes (Refik) Krnjić (18), Elvedin (Hasan) Čatić i vozač Amir Ekmeščić (18), sva trojica iz Žepča.
- Kopala sam u bašči kada sam čula udarac i vidjela auto kako leti prema meni. Zakačilo me zadnjim dijelom i kukom, te me oborilo na zemlju - kazala nam je starica Zafa, još u šoku.
Prema procjeni policije, vozilo je, uz par udara u zemlju, preletjelo sa ceste stotinjak metara, a od rijeke Bosne su ga dijelila samo još tri-četiri metra bašte nesretne starice. Vozilo je u letu tri puta odskočilo od zemlje, preskočivši poprilično visok željeznički nasip.
 
Član
tako je prije par godina poginula zena na ilidzi u aleji kod termi dok je s komsinicom pila kafu u dvoristu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top