golf4 tdi 74kv nece preko 4000 obrtaja

golf4 tdi 74kv nece preko 4000 obrtaja

Član
onda moze biti jos do egr ventila/senzora da je zaprljan, jesu to provjerili....meni nista drugo ne pada na pamet :)
 
Član
Gdje ste vi nasli da moze preko 4ooo obrt :icon_question:

http://www.autoweek.nl/auto/27226/volkswagen-golf-19-tdi-100pk-oxford
 
mozda on nemoze ali moro bi u mjestu prebacit skalu preko 4000 a on nemoze ni to a isti zakucaju u crvenu probo sam od druga isto vozilo i snaga

pitao sam ovo zbog toga sto mi je majstor rekao da je cipovan motor i da on mora da mu ubaci program nekakav kao da mu to odkloni pa se bojim da mi ne napravi sta gore dali je neko imao takve radnje i dali to moze
 
Član
Max snaga mu je na 4000 rpm ali trebao bi u leru zavrtiti do 5400 rpm

http://www.zeperfs.com/en/fiche410-vw-golf-iv-tdi.htm
 
Član
ne znam koji majstori su radili , al nadji nekog ko radi samo vw -audi...ovako mi samo mozemo nagadjati napamet...
da si blize ovdje mogao bi ti preporuciti dobrog majstora a nije skup sto radi wv koncern, bas profesionalac...posto ovlasteni servis bas dere a ni oni nekad ne srede stvar ;)
 
Član
dragotod je napisao(la):
na leru oko 4 a i ispod malo u voznji malo iznad3000 obrtaja

Majstore moj lijepi,

Tvoj auto ide u safe mod a razloga moze biti mali milion,

Prvo kreni od najočitije stvari

1. skini katalizator odmah, bilo do njega ili ne skini ga ili ako imaš love promjeni ga,
2. Maf senzor provjeri
3. egr ventil
4. crijeva provjeri sva
5. turbina provjeri možda je potrebno čišćenje ili čak mijenjanje

mozda ima još koja stavka ali nije bitno,

Taj stručnjak što ti je rekao da je auto čipovan nemoj iči kod njega više i nemoj da ti on skida te programe ,

toliko od mene
 
Član
safe mode.. i rodjaku se palio,.. jednim dijelom zbog turba a jednim dijelom zbog neceg oko goriva.. pojma nemam...


mada sav moment i snaga ti je do 4000 obrtaja...
 
Član
ako nece obrtaji da idu u bilo kojoj brzini onda je MAF senzor 100%, ako je to samo u visim brzinama onda ciscenje turba i usisa

vladica85 je napisao(la):
Gdje ste vi nasli da moze preko 4ooo obrt :icon_question:

http://www.autoweek.nl/auto/27226/volkswagen-golf-19-tdi-100pk-oxford


sta ga sprjecava?

ide on do kraja :lol:
 
Član
dragotod je napisao(la):
nece ni u mjestu dam gas skala skoci do 4ooo

Do sad sam cuo za neliko slucajeva da obrtaji neceda idu tj stanu na odredjenom broju i u 100% slucajeva je maf bio u pitanju, e sad postoji mogucnost da je i egr ventil, prijatelju na pasatu se desavalo da nekad vuce nekad nece a nije bacao u safe mode i bio je egr u pitanju
 
Član
Drug provjeri filter goriva, imao sam slićan problem. Kod mene je vozio do neki 3500 a onda kao da se izgasi turbina i das gas do kraja a auto usporava. Problem je bio u filteru goriva kad je trebao da pod velikim pritiskom ubaci puno goriva nije imao dotok jer je bilo zraka i zato se to desavalo.Promijenio filter i auto leti , a obrtomjer kuca u crveno. A kod druga je bio problem sa vakum crijevom. Auto na autoputu bukvalno moze do 3000 i gas do kraja i to je to. Kod njega je znaci bio problem spalo mu vakum crijevo. Nadam se da ce ti ovo iskustvo bar malo pomoci. Pozz javi sta je bilo
 
mjenjan filter goriva,desava mi se kad prenoci da drugi dan upali pa se ugasi i tako ga zezam nakad 10 -15 puta palim odjednom upali .bio sam juce na dijagnostici ocitalo dal senzor radilice ili bregaste i imobilizer kao greske ali majstor je otiso na odmor pa cekam dok se vrati da mi to vidi tacno sta je.
ako mi sta napravi napisacu ovde sta je zezalo
 
imao slican problem golf 4 tdi 115 PS

prvo otisao vakum ventil na turbini,zamijenio ga bilo sve ok...
zatim vakum crijeva mala ima ih 4 a jedno spalo jedno puklo i majstor podesio to vozio mjesec dana zatim opet jedno spalo...zamijenim ga i majstor kaze da bi trebao ocistiti turbinu,skinuo je ocistio..ja sve to gledao...bilo je cadji u njoj...
ciscenje 60 KM....
nismo daleko...ako hoces da ti objasnim o ovom detaljnije i dam informacije o majstoru pa ga posjeti...nalazi se u simin hanu prije tuzle....nije ti bas blizu ali bolje potrositi 15 KM vise i srediti za jeftine pare nego dati svakom da ti radi....
covjek radi skoro sve u pola cijene...


uzrok toga ne mozes saznati na forumu jer postoji vise stvari
mozda ti je samo jedno vakum crijevo spalo koje se postavi za sekund i nece ti nista naplatiti...
nemoj tako dugo voziti...vjeruj ja odkako sam sredio osjecam se bolje kad sjedem u auto a i potrosnja se smanjila jer nema potrebe vise dodavati gas do daske da bi postigao neku normalnu brzinu....
pusti te price da ne moze vise od 4000 obrataja
kod mene jest jaci 15 PS ali ide skoro do max obrtaja...
znam da ce se sad poceti buniti ali nije problem ja mogu slikati i dodati sliku....
ja drugom brzinom isao 95 km/h sa mojih 115 PS i nije cipovano auto :D
kad sam imao taj problem nije mogao vise od 2500 obrtaja jer stalno baca u safe mod :D
 
Top