golf3 pitanje

golf3 pitanje

Član
Pozzzz
Imam pitanje u vezi golfa 3 td- 1.9 - 55kw - 94 godina - oznaka motora AAZ
Prvo pitanje je temperatura motora koja u ovim zimskim danima ne prelazi 70 stepeni
Drugo pitanje je vezano za grijače,odnosno lampicu od grijača...Do unazad nekoliko dana je blicala 2x nakon starta,dok je sada 3x
Ako može mala pomoć jer mi je ovo prvi dizel i nisam baš upućen u ovu tematiku:)
 
Član
Za temperaturu ne beri brigu i kod mene zimi bude oko 70 stepeni. Opisi malo bolje za lampicu grijaca, da li blica samo na hladnom startu ili i poslije?
 
Temperatura isto i kod mene je bila zimi isti motor u pitanju,lampa od grijaca nakon paljenja blinkala i gasila nista,nikakvi problema,palio na -20 bez problema,verglanja itd,dobar motor,samo imao sam potrosnju veliku nego sto treba
 
Član
hvala na odgovorima;)
@ZureVW :kad je hladan blica 3x ,kada je vruć ne blica ,kada ga ne koristim par sati blica 2x
Brine me jedino što se povećao taj broj blicanja kod prvog paljenja....Razlog zašzo se takve stvari dešavaju i kakve poslijedice može imati nisam našao na netu
@Golf 1 TDI : Koliko puta je blinkalo kod tebe,ćisto da znam radi usporedbe .........LP
 
Nekad jednom,nekad triput,nekad je samo svjetlila duze nakon paljenja,to nek te nebrine nimalo,samo ako duze vergla,mogucnost crknuti grijaca
 
Nista,ma jok nemoj da te to brine,samo filteri,voda ulje,grijaci redovna zamjena prije zime i eto ga ko mina.vjerovatno ces kadkad cuti jak rad kao tutanj kroz crijevo,drugaci rad od ostali dizela,to samo oni imaju 55 kw sto neznam ni danas dan,al nepravi problem to nikakav.
 
To neka te ne brine, moze biti samo do releja nesto ... ako ti jedno jutro ne bude htjeo upaliti, znaj da je relej ili grijaci ...
 
Član
Eh,hvala momci:stop:
kad sam već počeo učiti neke stvari o lampicama i njihovim značenjima samo da priupitam još koji bi razlog mogao biti da lampica od ulja blica više puta nego što bi trebala nakon hladnog/toplog starta (vjerovatno će biti i takvih slučajeva pa da se odmah informišem
 
Član
Ispravan golf 3 dizel drži temperaturu na 90 stepeni, nisu ovo nikakvi zimski dani sa temperaturama oko 15-tak stepeni...
 
Keno neseri,tri i vise auta istih karakteristika i motora,i ista desavanja,i ti pametujes.vreme tije da zamjenis ulje i filter,ako jos budes cekao,desavace da kad malo vise gasas,pa stisnes kvacilo da ti se upali ta lampa i pisci
 
Član
Keno neseri,tri i vise auta istih karakteristika i motora,i ista desavanja,i ti pametujes.vreme tije da zamjenis ulje i filter,ako jos budes cekao,desavace da kad malo vise gasas,pa stisnes kvacilo da ti se upali ta lampa i pisci
I ja glupan što se sa vama raspravljam...sretno sa vozanjem tih neispravnih leševa.
 
Član
Sva ta tri auta istih karakteristia imaju neispravan termostat. Temperatura mora bit na 90 uvijek, hajd stepen dva gore dole. Keno je u pravu, samo treba naci kvalitetan originalan termostat, jer ova smeca danasnja drze temp na 70 80 i onda otvore i kazaljka pada zbog toga
 
Top