Golf VI ASA

Golf VI ASA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e vala, ako cu kupovat auto, i vozat ga s jadnih 80 KS i osjecat onu tvrdu plastiku, da bi ga prodo bolje...?
pa ***** ga, auto se kupuje da se voza, a ne da se razmislja o prodaji...
 
Član
pa vozat ces ga... godinu dvije... tri... pa ajmo nesto drugo... zasto bacati pare... a o kakvoj tvrdoj plastici ti pricas...
 
Legend
bulex je napisao(la):
pa vozat ces ga... godinu dvije... tri... pa ajmo nesto drugo... zasto bacati pare... a o kakvoj tvrdoj plastici ti pricas...

Sada je trend, poslije 3-4 godine da se auto mjenja staro za novo. U tom slucaju ti nepomaze koje auto vozis, nego prva godina 20% od cijene svaka sljedeca 10% .
 
bulex je napisao(la):
al za par godina... forda i citroena u pola prodas.... a cijena golfa... opadne... ali ni blizu toliko

Nije to tako radi auta, vec do 90% "Bosnja" koji se kunu u Golfa vise neg' u Boga, to je auto na glasu, i za te pare se moze naci mnogo bolje auto, sa mnogo boljom opremom, al' u nas je takav mentalitet, da ljudi vecinom samo o Golfu pricaju bla bla bla!!!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
bulex je napisao(la):
al za par godina... forda i citroena u pola prodas.... a cijena golfa... opadne... ali ni blizu toliko

Nije to tako radi auta, vec do 90% "Bosnja" koji se kunu u Golfa vise neg' u Boga, to je auto na glasu, i za te pare se moze naci mnogo bolje auto, sa mnogo boljom opremom, al' u nas je takav mentalitet, da ljudi vecinom samo o Golfu pricaju bla bla bla!!!

jest vala :lol:
 
Član
almir_gr je napisao(la):
bulex je napisao(la):
al za par godina... forda i citroena u pola prodas.... a cijena golfa... opadne... ali ni blizu toliko

Nije to tako radi auta, vec do 90% "Bosnja" koji se kunu u Golfa vise neg' u Boga, to je auto na glasu, i za te pare se moze naci mnogo bolje auto, sa mnogo boljom opremom, al' u nas je takav mentalitet, da ljudi vecinom samo o Golfu pricaju bla bla bla!!!

pa to ti tako mislis... vjerovatno sto si... ogranicen samo ba balkan... btw... poenta... je sho odma pojedinic... moraju doci i pricati nesto protiv auta... nije bitno koje je... i ja ne bi kupio novo auto ni da me s pusko natjeraju
 
Član
bulex je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
bulex je napisao(la):
al za par godina... forda i citroena u pola prodas.... a cijena golfa... opadne... ali ni blizu toliko

Nije to tako radi auta, vec do 90% "Bosnja" koji se kunu u Golfa vise neg' u Boga, to je auto na glasu, i za te pare se moze naci mnogo bolje auto, sa mnogo boljom opremom, al' u nas je takav mentalitet, da ljudi vecinom samo o Golfu pricaju bla bla bla!!!

pa to ti tako mislis... vjerovatno sto si... ogranicen samo ba balkan... btw... poenta... je sho odma pojedinic... moraju doci i pricati nesto protiv auta... nije bitno koje je... i ja ne bi kupio novo auto ni da me s pusko natjeraju

jest vala :lol:
 
bulex je napisao(la):
pa to ti tako mislis... vjerovatno sto si... ogranicen samo ba balkan... btw... poenta... je sho odma pojedinic... moraju doci i pricati nesto protiv auta... nije bitno koje je... i ja ne bi kupio novo auto ni da me s pusko natjeraju

Ne pricam ja protiv auta, vec govorim da su ti golfovi kod nas precijenjeni, auto staro 20-25 godina ljudi placaju po 5-6 hiljada, komsija platio dvicu 6300 KM :icon_eek: ono WTF!!! auto staro toliko, al' nije vazno to, bitno je da je to golf, ja samo govorim da su ta auta kod nas precijenjena, da se neke druge marke auto moze naci sa dosta boljom opremom i za manju lovu...
 
Član
pa sto je najgore... mom komsiji... cosmos auto centar u tz... dali za golfa 1.6d nidje veze...golf 5000km na procjeni... ja nisam mogo da vjerujem... golf 1 i 2 pre pre pre pre precijenjeni... ali mk4 mk5 pa nije cijena + carina ili porez sta vec... izadje skoro isto... ha iz sarajeva... ha iz klagenfurta...
 
To je ono sto ja govorim, od svih tih golfova meni jedino cetvorka se svidja, a nije bas ista cijena, gledao sam na mobile.de kako se krecu cijene i mozes jeftinije proci nego ovdje sto bi ga uzimao....
 
Ama ljudi svaka marka ima svoje adute,golf ima renome na osnovu druge generacije i to je to,
i taj renome je zaista na osnovu dvojke zasluzan jer se dvojka dokazala za razliku od trojke,cetvorke i
petice koja je svaka za sebe imala neke probleme,ali o tom po tom,sto se tice forda,to je auto uvijek
imalo najbolje podvozje u klasi i dokaz tome je da je vw kupio ljude koji su radili podvozje focusu mk 1 da rade podvozje petici,tako da svi imaju adute,ja govorim iz licnog iskustva,jer sam vozio golfa mk3 i
eskorta mk 5b,sto se tice udobnosti i osjecaja u voznji nebo i zemlja...ali zato fordu lim nije jaca strana,
a od opreme ima sve iz tog perioda za tu klasu,a trojka iz 95 mi nije imala servo...:lol:
 
Član
djulba trojka ima sa automatskom klimom.. tolko što se opreme tiče..

a šta sad, taj mk6 ko da je neko izneneđenje... mislim da ljudi kad su vidli prvi put mk2 vjerojatno su reakcije bile iste ko sad... "samo veća jedinica.. ništ posebno.." isto i kad je četvorka izašla.. "malo bolja trojka" .. a s vremenom se svaki model pokaže...

Ko na testu inteligencije.. nastavi niz.. "mk1+mk2" - "mk3+mk4" - "mk5+mk6" - "posve novi dizajn+new and improved"...
 
Član
Teme o Golfu su uvijek posebno zanimljive, pune prica vidjenih 100 puta i naravno, uvijek za i protiv :icon_biggrin:

Faya_M5 Golf 6 ima jednu od boljih unutrasnjosti sto se plastike tice. Koliko ljudi para daju za BMW keca, pa kakvu dobiju plastiku? Pa sestica je izmislila kvalitetu plastike za BMW seriju jedan, bar sto se tice tog dojma.

Djulba ti si najocitiji primjer onog, svaki cigo svoga konja hvali.

Golf ima svoje kupce, svoj "stil" i dobro im ide zbog toga. Golf sest recimo, nit je jeftin, nit skup, al nit nudi premalo, nit djeluje jeftino, a opet je vrhunski dobro "smjesan proizvod", kako to njemci znaju uraditi. Praktican, neupadljiv i cvrste karoserije. Nece vozaca previse oduseviti - bar obicne verzije, al djeluje kvalitetno i na prvi pogled.

Imas alternative, ali...

Audi A3, fin je, al opet tako obican, vidi se da je zelio biti tehnicki perfektan, uradjen je sa paznjom da se osjeti da je klasan i to je i postignuto. Ali taj osjecaj "skupoce" je jedino po cemu se razlikuje od gomile drugih.

Ok, ko je... Audi, daj BMW. Sjednes u BMW 1, nit ima nazad prostora, nit je plastika unutra cemu, al je kvalitetno sklopljen i ima zadnji pogon zbog cega se super vozi. S druge strane, daje drugaciji osjecaj od bilo koga u klasi, prvo sjediste je nisko pa ti noge ne vise ispod sjedista, nego ih ispravis pravo do papucica. Volan je tezak cijelo vrijeme, ovjes tih no tvrd, zvucna izolacija sam vrh. Mogao bi biti bolji, ali iovako ima previse stvari koje ga djele od konkurencije pa on naprosto vristi na uho onim koji ga prepoznaju - uzmi me.

Sjednes u Lanciu Deltu 2, ogroman auto, 4.5 metra previse za kompakta. Unutra ko svemirski brod, puca kvalitetom, fotelje za sjedenje izgledaju impresivno, a kad te jos ugoste, sreci nema kraja. Straznja klupa skoro pa bolja od prednje, prostora napretek, mozes i zavaliti sjedista. Za putovanja nema dalje, rekao bi, al u voznji odmah skuzis (pre)tvrd ovjes i neku "sirovost", motor se cuje kao da je zvucna izolacija tanka poput papira. Htio je biti neki premium, al se pogubio i u klasi i u finalu, nedostaju neke komponente za kompletnu slagalicu.

Onda imas Kiu Ceed, sasvim korektan auto, udoban, kvalitetan, bucnih benzinskih motora, ima tu jos nekih sitnih detalja koji ne odusevljavaju, al sve u svemu jako korektan auto. No opet pogledas instrumente, upalis svjetla u noci i kad osvjetle kokpit, djeluje nekako jeftino, "nemocno". No kao prevozno sredstvo, nista nepodnosljivo, auto pametno smisljen da bude povoljan i usluzan.

Onda tu je i Focus, generalno bez vecih zamjerki, no opet sa ljenim motorima i unutrasnjoscu, koja djeluje tmurno kao da ce smak svijeta. Ima i taj razvikani ovjes, koji mene licno nije previse odusevio, bar u ovom zadnjem redizajnu, a ni u CC-u, koji je mahao zadnjim krajem i "plivao" kao kakva americka krstarica. Kompakt je bolji, stabilniji, al opet, auto je u svemu tako prosjecan.

Mazda 3 je vec jedan odlican autic, predobre unutrasnjosti, finog mjenjaca i izvrsnog volana - za voznju jedan od najboljih auta u klasi. Zna nekad malo grublje "zavikati" na jacim udarnim rupama, no opet to je i kod nas rijetko da bi kvarilo uzitak. No ima jednu veliku manu, izgled koji se samo svidja kosookim i duzinu od 4.5 metra, zbog cega je na nekim trzistima zovu karavanom.

Megane II - redizajn, iznutra izgleda ko kinder jaje, al je otkacen i posebno opustajuci za voznju, sa dizel motorima koji fino vuku i ispod 2000 o/min. Uz to ovjes tako miran u svakom trenutku i uvijek nanovo odusevi lezanjem u krivinama.
Megane III je slican, nesto prostraniji, unutrasnjost ozbiljnije izgleda, ima izvrstan ovjes i klasicno dobar mjenjac. Izgled tu i tamo, ima i par neprakticno rjesenih komandi ventilacije i sl, no nebi to bio francuz, da francuzi ne izmisljaju toplu vodu.

Opel Astra - ajoj, odron klase, los mjenjac, dosta tvrd ovjes, unutrasnjost tu i tamo, sve u svemu, auto za obici u sirokom krugu. Najbolje stvari su izgled i cijena, i eto kvalitet, koji Opel fura zadnjih godina. Nije nesto sto bi mene privuklo da uzmem ovaj auto.

Peugeot 308, skroz fin stroj, samo da ima malo osjecajniji mjenjac, bio bi predobar. Vozi se ludo dobro, posebno sa jacim motorima, auto s kojim mozes 3 sata voziti superbrzo, a da se neumoris ni najmanje, opusten, miran, dosta udoban.

Toyota Auris, jedan od korektnijih auta u klasi, kvalitetan, solidno se i vozi, izgleda solidno. Odusevit ce vas svemirskom unutrasnjoscu sa par jedinstvenih oblika i to je to. No svakako nije jeftina.

Tu je i Seat Leon, auto s kojim se moze dosta uzivati u voznji, al ima unutrasnjost plasticnu, zbog cega i u najskupljim verzijama djeluje jeftino i jeftino. No zato se fino sjedi, sportka pozicija kao u Mazdi 3, cim sjednes i nastimas sve, obuzme te osjecaj sigurnosti i da si se stopio sa autom.

Tako dodjosmo i do Volvoa C30, auto premium klase, automobil koji nudi sve u jednom i kvalitetu i dobru voznju, i za cooliranja i za "gasanja", no papreno skup i uz to nepraktican zbog samo troje vrata i trecih vrata od stakla, kroz koja ti svi vire u gepek, sto nije pametno za nase uslove. No kad ga pogledas, odusevljen si svaki put iznova sto je tako poseban.

Na kraju ako nemas para za Audi, BMW ili Volvo, Mazda iako odlicna, prevelika je, sto je odmah diskvalifikuje. Onda od ovih "ozbiljnih" imas Golfa 6, Toyotu Auris - koja nije nista povoljnija od Golfa i dva francuza, 308 i Megane. Ko zeli njemacku robusnost i kvalitetu, mislim da mu je Golf jedini izbor, ako nema para za skuplje igracke. I tako zavrsis u sestici, ne zbog eventualne prodaje u buducnosti - koja takodjer nije nebitna, nego zbog toga sto je u datom trenutku najbolja ponuda u klasi. Pa koga zaboli sto drugi gledaju i pricaju Golf je precjenjen, ako si ti siguran da je to najbolji izbor. Nek se oni kockaju sa svojim parama... I mislim da je krajnje vrijeme da se prestanu povezivati Golf 2 i Golf 6, jer oni osim imena nemaju nista zajednicko. Mnoge su se stvari promjenile u zadnjih 10-20 godina a posebno auti. Nema vise hrdjavih Opela, mekani francuski auti se jos samo mogu namirisati, itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top