golf V gti - sm chip?

golf V gti - sm chip?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam golfa v gtii ... i planirao sam ga chipovati, sm-om... na prednom autu, imao sam isti chip sm i bio sam prezadovoljan... gti mi trosi u rasponu od 10-13l normalne voznje... interesuje me koliko bi se potrosnja sa chipom povecala ? i sta mislis da li sm chip je dovoljno dobar ? hvala unaprijed :)
 
http://www.smchiptuning.com/609/vw-golf-v-2.0-tfsi-200
sa 200 na 243 hp ili power 263 nije lose, a sa cipom bi trebaalo manje da trosi
prilikom normalne voznje, ja sam testirao dva gti-a, jedan sa, drugi bez cipa, i
ovaj bez prilikom normalne voznje manje trosi;)
 
Član
dobro zvuci tih 243hp... a sta znaci normalna voznja ... 60-70 u 5oj brzini, to se po gradu moze postici jedino nekad navece od 8-9 pa nadalje ... a tokom dana su guzve, vecinom prva, druga,treca... e da li bi u tom segmentu bila razlika velika u potrosnji sa chipom ?
 
Najbolje da ti se Srdjan javi, a posto si prosli put bio prezadovoljan, vjerujem da ces i ovaj put ako odradis, nije to malo konja sto ces dobiti ;)
 
Član
prije 3 mjeseca uradio sam sm chip u audija a3 1.9tdi 130 + sm... auto je islo, tacnije nije moglo da ide koliko je jako bilo :D
 
ja ti kazem probao dvije cetvorke gti,, sa cipom manje trosi, sad moguce je da je ova druga sjebana, ali
i sm chip ce ti potvrditi da sa cipom prilikom normalne voznje ne trosi vise, nego cak i manje zbog rasterecenosti
motora, a kad je gas do poda, onda ne pitaj za potrosnju:D
 
Član
a joj dokle vise vec smo 5 000 000 puta zakljucili da chipano auto trosi manje...
kako pa zato jer ima vise snage na raspolaganju u voznji na manjim obrtajima automatski manje napora na manjim obrtajima prilikom pokretanja auta...
a s tim ide i naravno veca potrosnja prilikom agresivnije voznje tj vise konja = veca potrosnja vise zraka vise goriva itd...
smjesno je chipati i pitati za potrosnju, smjesno je kupovati jako auto i pitati prodavca za potrosnju...
meni na passatu 2.0TDI 140ks bez chipa je trosio 7,5L do 8L po gradu na otvorenom 5,5L sa SM OPTIMUM po gradu imam konstantnu potrosnju od 7,6L a na otvorenom od 4,8L konstantno, naravno pricam o nekoj normalnoj voznji sa povremenim stiskanjem...
a imaju i mape koje vuku iz niskih a auto trosi 5L pogotovo GTI...;)
 
Početnik
sa SM optimumom se pored snage podiye obrtni moment, na osnovu tog obrtnog momenta tj boljeg odnosa KG/KS imas kao reyultat manju potrosnju jer manje pritisces pedalu gasu da bi isto ubrzao ..

kad su opet u pitanju pefrormance tih 43KS se i te kako osjeti sa SM mapom, a ujedno je to negdje skoro i ono sto se realno moze max izvuci sa remapiranjem iako znamo da ima i onih koji obevacaju puno vise..
 
Član
Ja cipovao prosli mjesec svog , TDI 140ks sa optimum-om oko 171ks.
Fakat extra auto ne da ide leti , osjeti se itekako , potrosnja ista haman , malo veca pri agresivnijoj voznji.
Svaka cast muha , extra smo ga odradili , (moram doc po naljepnicu) :)
Pozdrav
i svakako SM chiptuning druze ako se odlucis , najbolji su...
 
Član
Koliko bi dobio na golfu v 1.9 tdi 66 kw, s optimum tuningom'
Zna li itko?
:icon_confused:

Koliko bi dobio na golfu v 1.9 tdi 66 kw, s optimum tuningom'
Zna li itko?
:icon_confused:
 
Legend
VRATAN99 je napisao(la):
Koliko bi dobio na golfu v 1.9 tdi 66 kw, s optimum tuningom'
Zna li itko?
:icon_confused:

Koliko bi dobio na golfu v 1.9 tdi 66 kw, s optimum tuningom'
Zna li itko?
:icon_confused:



nemoj bez razloga dizati teme, na ovom linku imas sve potrebne podatke

http://www.smchiptuning.com/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top