Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

Član
Ne znam zasto nebi napisao iskreno, fakat ti je odgovor nidje veze..

Sad mene treba biti stid sto mi auto potrosi 0,5l/6000 km ??
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Sasvim normalno. Da je toliko potrošio na 1000 opet je skoro pa normalno:D

Po fabrickim prospektima kazu neki da ide od 0,15 do 0,30l na 1000 Km .. Sad opet mnogi tvrde da im ne trosi kapi, u servisu kazu da je do 0,5l normalno na 15 000... Ne znas vise kome vjerovati..
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Koje ulje koristis?

Predzadnji put je bio Castrol i nisam siguran i mislim da je manje trosio..

Zadnji put sam mjenjao u drugom servisu i tip mi je nasuo Comma ulje, tako da nisam siguran ima li to veze.. Kazu da je i ovo ulje dobro..
 
ja kastrol edge, kupili smo ga novog i od prvog dana je trosio ulje. zena mi vozi auto nikad nije presao 3500 o/min. sad ima 129000km
 
ko kaze da mu ne trosi ni kapi to moze sam d aprica nekom ko nezna sta je golf 5 a to sto ti torosi toliko ulja zavisi kako vozis auto ako ga stalno gazis ok je i sve zavisi koje ulje koristis, ja kad sam imo sve originalno na motoru trosijo oko 1 litar maksimalno na 20hiljada al ja sipam carstrol long laif kao mijenja se na 30 hiljada.
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Ne znam zasto nebi napisao iskreno, fakat ti je odgovor nidje veze..

Sad mene treba biti stid sto mi auto potrosi 0,5l/1000 km ??

hehehe, nisi me ocigledno razumio
nije tebe stid,ali mozda jest drugih... ja prvi za svoje auto nalazim 100 mana,hoces da ih odmah nabrojim...
a nismo svi isti...
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Po fabrickim prospektima kazu neki da ide od 0,15 do 0,30l na 1000 Km .. Sad opet mnogi tvrde da im ne trosi kapi, u servisu kazu da je do 0,5l normalno na 15 000... Ne znas vise kome vjerovati..
Ti fabricki prospekti ti mnogo ne pomazu,nastimani su tako da se ne mozes zaliti.
U prospektu od fabije koju smo kupili novu 2002.g, cini mi se (nisam 100% siguran) stoji da je normalno i do 1 litar na 1000km :icon_eek:
A druga je stvar sto nismo nikada dolili ni kapi od izmjene do izmjene.
 
Top