golf tdii-teško pali kad je vruc pomoć

golf tdii-teško pali kad je vruc pomoć

Član
Pozdrav,riječ je o golfu 3 tdi 81kw. Sve dobro radi samo kad se ugrije na radnu temperaturu dugo vergla i tesko upali. kad je hladan upali na zub tako sve do nekih 70 stupnjeva. Motor je ok,ne trosi ulje niti slicno.
Dosad promjenio senzor temperature ,sve filtere,crijeva itd. Dijagnostika pokazuje -data wiring faulty 27-00-implausible signal.

Molim pomoć jer me ovo muči već duže vrijeme :mad::mad:
 
Član
Kod mene na Passatu b6 1,9 TDI isti simptomi bili, zamjenio četkice na alnaseru i riješio
Sad pali "ko benzinac" :)
 
Pozdrav,riječ je o golfu 3 tdi 81kw. Sve dobro radi samo kad se ugrije na radnu temperaturu dugo vergla i tesko upali. kad je hladan upali na zub tako sve do nekih 70 stupnjeva. Motor je ok,ne trosi ulje niti slicno.
Dosad promjenio senzor temperature ,sve filtere,crijeva itd. Dijagnostika pokazuje -data wiring faulty 27-00-implausible signal.

Molim pomoć jer me ovo muči već duže vrijeme :mad::mad:
Kad je motor zagrejan i kad nece da upali , probaj da skines konektor sa termo davaca ( vode) i probaj da ga upalis. Ako upali dobro recicu ti sta dalje,ako opet tesko pali probaj da sapas hladnu vodu na izlazu bos pumpe gde izlaze metalne cevi za dizne. ( Sipaj oko 1-1.5l vode preko pumpe). Ako upali ok problem ti je u pumpi oslabeo rotor pumpe.
 
Član
Kad je motor zagrejan i kad nece da upali , probaj da skines konektor sa termo davaca ( vode) i probaj da ga upalis. Ako upali dobro recicu ti sta dalje,ako opet tesko pali probaj da sapas hladnu vodu na izlazu bos pumpe gde izlaze metalne cevi za dizne. ( Sipaj oko 1-1.5l vode preko pumpe). Ako upali ok problem ti je u pumpi oslabeo rotor pumpe.
Mozes meni napisati sta dalje, kod druga isto na 81 kw kad skine struju sa senzora pali bez problema a zamjenio senzor i vrati struju opet vergla
 
Član
Kad je motor zagrejan i kad nece da upali , probaj da skines konektor sa termo davaca ( vode) i probaj da ga upalis. Ako upali dobro recicu ti sta dalje,ako opet tesko pali probaj da sapas hladnu vodu na izlazu bos pumpe gde izlaze metalne cevi za dizne. ( Sipaj oko 1-1.5l vode preko pumpe). Ako upali ok problem ti je u pumpi oslabeo rotor pumpe.

Hvala na odgovoru. Probat cu sutra pa javim. Nadam se da nije rotor pumpe
 
Član
Kad je motor zagrejan i kad nece da upali , probaj da skines konektor sa termo davaca ( vode) i probaj da ga upalis. Ako upali dobro recicu ti sta dalje,ako opet tesko pali probaj da sapas hladnu vodu na izlazu bos pumpe gde izlaze metalne cevi za dizne. ( Sipaj oko 1-1.5l vode preko pumpe). Ako upali ok problem ti je u pumpi oslabeo rotor pumpe.
auto pali dobro kad skinem uticnicu sa senzora. Sto dalje??
 
Član
Kad je motor zagrejan i kad nece da upali , probaj da skines konektor sa termo davaca ( vode) i probaj da ga upalis. Ako upali dobro recicu ti sta dalje,ako opet tesko pali probaj da sapas hladnu vodu na izlazu bos pumpe gde izlaze metalne cevi za dizne. ( Sipaj oko 1-1.5l vode preko pumpe). Ako upali ok problem ti je u pumpi oslabeo rotor pumpe.

Zna li netko ista o ovome problemu ikako ga popravit??
 
Član
Evo samo da javim da je kvar u mapi ecu-a. Potrebno je korigirat mapu ubrizgavanja kad je motor topao jer ne baca gorivo odmah nego tek kada dostigne veci broj okretaja(verglanje cca 5sekundi) Akonetko zna nekoga tko se bavi ti ili ako se moze uradit sam,citao sam po netu i kazu dase moze winOLs prograom to iscitat i popravit samo nezz kakav interfrjs kabal treba za to??
Sto vi mislite?
 
Mozes uraditi sa vcds 805 ili novijim interfejsom,mogi ti reci proceduru. Kazi mi jesi li probao ono sto sam ti gore napisao - da skines konektor sa davaca temperature? U tome se krije srz problema.
 
Član
Mozes uraditi sa vcds 805 ili novijim interfejsom,mogi ti reci proceduru. Kazi mi jesi li probao ono sto sam ti gore napisao - da skines konektor sa davaca temperature? U tome se krije srz problema.
Mozes uraditi sa vcds 805 ili novijim interfejsom,mogi ti reci proceduru. Kazi mi jesi li probao ono sto sam ti gore napisao - da skines konektor sa davaca temperature? U tome se krije srz problema.

ako mislis na ono rekodiranje radi i ta metoda. rjesio sam problem tako da nije vise bitno.
 
Top