Golf se guši

Golf se guši

Član
Zdravo, imam '91 Golf 2 1.6 benzinac, 75KS, sa Pierburg karburatorom, auto ima samo 99.000 kilometara.
Problem je u tome da kad motor postigne radnu temperaturu, (problema nema dok je hladan), motor se guši na svaki malo jaci pritisak gasa.
Nemoguce je preticati, ili malo naglije startati, pedala gasa se mora jako jako pazljivo dozirati da bi se auto kretao, ali kad ga nagazite
motor se gushi i trza i morate stisnuti kupling i smanjiti gas da se nebi ugasio. Motor pali bez problema i u leru radi bez problema.
Ako neko zna u cemu je problemmolim neka pise.
Hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
imao sam slican problem na istom motoru, promijeni benzinsku pumpu na kojoj sipas gorivo, posto je kod mene bilo zbog loseg benzina
 
Član
Imam i plinsku instalaciju u autu, isti problem postoi i kad radi na plin i na beznin, a i sipam gorivo na razlicitim pumpama
 
Član
Trokira li? Osjeti li se miris benzina?
Provjeri da li karburator prosipa benzin, stisni par puta papucicu gasa dok auto radi pa zaviri pod haubu, vidi ima li gdje mokro, grana, karburator itd.. Moze biti do membrane, plin je nakon nekog vremena osusi i onda pusta benzin. Provjeri kakva ti je guma izmedju karburatora i grane, vidi je li to napakovano kako treba, ako negdje vuce zrak to se moze desavati. Ako trokira pritiskom papucice gasa onda vidi kablove, svjecice. Meni se znalo desiti da mi se svjecica sama od sebe popusti i slicno se desavalo. Da nisi dirao razvodnik paljenja? I kad budes u prilici promijeni taj karburator i stavi onaj jednostavni sa rucnim saugom i uskim grlom, nadji originalno kuciste filtera zraka i miran si sto se tice plina, ide i na benzin dok ne izgori membrana pa pocne pustat. Eto, ja sam to sve prosao pa mozda ti bude od pomoci :D
 
Top