Golf R road test..

Golf R road test..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da su trebali dosta vise ponuditi za ovu cijenu, posebno ak je vec R. Izvlaci ga kao sto je neko rekao 4x4, bez toga sumnjam da bi bio prvi po vremenu... nije donio nesto pretjerano novo za te pare, ali da ne pricamo o parama, opet nije nesto posebno brzi od S3 i RS-a...
 
A koliko bi trebao biti brži od njih, pa kompaktna klasa je u pitanju

Ne znam, ako ubrzanje od 0 do 100km/h za 5.5 sekundi, ili vrijeme kruga na kratkom Hockenheimu isto kao naprimjer Porsche 996 carrera (320ks), Bentley Continental gt speed (612ks) a brži od Audia rs4 B5 ili Mercedesa e63 amg, nije nešto posebno, šta je onda posebno, pitam se :icon_question:
 
Član
whaha xD steta.. los je prijevod.. ali u jednom dijelu kaze :" steta je samo za motor sto vise nije 6 cilindera jer kod vr6 je bilo,, kada ujutro upalite auto komsije ti izadju napolje da ti zahvale" xD hehe :) extra golf!!
 
Porschefan je napisao(la):
A koliko bi trebao biti brži od njih, pa kompaktna klasa je u pitanju

Ne znam, ako ubrzanje od 0 do 100km/h za 5.5 sekundi, ili vrijeme kruga na kratkom Hockenheimu isto kao naprimjer Porsche 996 carrera (320ks), Bentley Continental gt speed (612ks) a brži od Audia rs4 B5 ili Mercedesa e63 amg, nije nešto posebno, šta je onda posebno, pitam se :icon_question:

Za te pare, i 4x4 pogon bi trebao biti dosta brzi od njih... Nije to samo slučaj kod VW-a, nego i kod ostlaih, gdje u tu kompaktnu klasu guraju sto je vise moguce stvari, auto otezaju te tako gube na vremenu... Nije mi jasno sta ce u njima neki multimedijalni sistemi i ostalo, jer valjda ga kupujes da uzivas u brzini, ili ako vec hoces i to, onda ponudi ogoljeni model sa osnovnim stvarima, i model sa svim tim zezancijama u unutrasnjosti... Ok, brzi je od tih super sportasa da ih tako nazovem, sto si ih naveo, ali ajde da ostanemo na ovim kompaktima... Svako svoje mjesto zasluzi, ali meni je iskreno zao sto vise ne prave auta makar djelicmicno kao prije, tj. high end modele, gdje je na prvom mjestu snaga i brzina, a unustrasnjost i dodaci tek na kraju, o tome pricam :icon_smile:
 
Član
Nema kupaca danas bas za to, pa se zato i ne prave takvi auti. Eno ti Renaulta sa Meganeom R26.R, jest to superekstreman automobil, al opet, polomili su se da ga prodaju, a proizvedeno ih je samo 450 - nisam siguran da su i do danas svi od tih 450 prodati. Automobil koji ce na nekim cestama i Lamborghinija opaliti po usima, sa cijenom xx manjom. Znaci ko zeli brzinu, eto mu idealne prilike, al ocito nema previse onih koji bi se odrekli luksuza zbog toga.

Ako mozes dobiti iste performanse, ali i uz luksuz, zasto se toga odricati :icon_biggrin:

Meni se kod ovog Golfa R ne svidja jedino ESP, jer nigdje ne pise da se moze skroz iskljuciti.
 
Član
ne znam za 40 milja eura, bi si uzeo a4 3.0 tdi, ili 2.0 tfsi pa chipo, jest da je R bolji sto se tice adrenalina ali j*g opet je golf
 
Proizvođači se okreću tržištu i kupcima koji teže samo ka novim trendovima a ne čistom uživanju u vožnji
jer samo tako mogu opstati.
Konkretno za Golf - od 15-ak milijuna kupaca od 1974 do sada tek ih je možda 5% spremno pristati na kompromise, a danas je najmanje onih koji bi htjeli ogoljenog golfa 6-icu, bez navigacije, kože, 100 nekih senzora itd. Jednostavno, proizvođači prije početka razvoja nekog auta osluškuju želje mogućih kupaca i drže se toga da ih što više prodaju, to je jedini cilj.
Valjda VW zna zašto nema hardcore polutrkaćeg golfa.

Ali ja opet ponavljam, performanse ovog golfa R su impresivne bez obzira na 1.5 tona težine, i glupo je da mu itko nalazi neke mane kad nas ovdje većina vozi aute do 100ks, i to sasvim obične.
 
Jest on impresivan rame uz rame sa onim gore sportasima sto si naveo, okrecu se ljudi kupcima normalno, jer od prodaje i zive, ali opet danas kad sam cuo 911-ku malo starije generacije, i onaj motor, ja ne bih dalje gledao :cool:
 
I ja osobno preferiram starije i originalnije sportske automobile ;), ali novi trendovi i razvoj tehnologije su nemilosrdni, nažalost, ako se proizvođači ne drže toga, propali su, j.biga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top