golf mkII 1.9 TDI by code-update intercooler

golf mkII 1.9 TDI by code-update intercooler

Član
Evo posto krece novi projekat,a radilo se dosta toga na golfu,red je da ga postavim ovdje.Golf je 87godiste,nikad hlupan,limarija u extra stanju.Evo kako je to bilo prije 3 godine,kad sam ga prvi puta radio.
[attachment=32490]
[attachment=32491]
[attachment=32492]
Ukinute su brave na vratima,lajsne,zatvoreno mjesto za tablicu i rupe od zadnjeg bisaca,ugradjeni bocni zmigavci od golfa 3,difuzor home made na zadnjoj karambolci itd.
Nazalost nemam slika kakav je bio sa orginalnom bojom prije farbanja.Evo kako je to sve ispalo poslije lakiranja.Boja je zlatna 70% perla.
[attachment=32494]
[attachment=32495]
[attachment=32496]
Poslije lakiranja je ubacena tabla od golfa 3 sa satom od VR-a ,orginalni elektricni podizaci stakala i profilisana sjedista od golfa 3 gti-a,ugradjen servo.Tapacirunzi vrata su prodani,a stavljeni su obicni koji ce ici u kozu ili ce biti lakirani.
Malo je bilo i okretanja po cesti,pa sad ima malih ostecenja.

E sad je u planu ponovno lakiranje,najvjerovatnije u neku plavu ili sivu boju i vracanje na potpuni stock.Nabavljena je vecina dijelova:eek:rginalne siroke karambolke u extra stanju,prva sa maglenkama i gti ralicom,orginalne gti uske lajsne,pragovi i rubovi,prva i zadnja hauba,providne stopke i providni smoked prvi zmigavci,prodate su stare felge 15 i kupljene druge 16.Najvjerovatnije da ce ici na prodaju i tabla od g3,jer je nadjena tabla od golfa4 ali to cemo vidjeti kasnije

Motor u njemu je bio 1.8 karburator,pa je to izletilo napolje i ubacen je 1.8 16v KR generalno uradjen i vozan do prije 5 dana.16v je prodan i ubacen je u keca,a u golfa je lego TDI.Slike malo kasnije.
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI

evo jos jedno podsjecanje na 16v kako je lezo u golfu
[attachment=32512]

16v iscupan vani
[attachment=32513]

TDI samo sto je lego unutra
[attachment=32514]
evo ga sad opran
[attachment=32515]
[attachment=32516]
intercooler nisam stavio,jer hocu da nabavim onaj veci sto ide ispred hladnjaka,pa cemo onda to povezati.
Motor sam ugradio na mjenjac od dvice i mogu vam reci da auto otkida,ide odlicno.
Nabavljene su prve glavcine,cilindri i diskovi od vr-a i kompletan zadnji most sa diskovima od vr-a,tako sa ce zadnji most ici kompletan na dvicu,a mozda i predjem na 5x100,razmislit cu.

Auspuh ce ici kompletan fi 60ili65,od turba pa sve do zadnjeg protocnog lonca.
evo jos koja slika
[attachment=32513]
[attachment=32518]
[attachment=32519]
[attachment=32518]
[attachment=32520]
[attachment=32521]
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

evo nabavljen kozni enterijer od golfa relly-a,tapacirunzi su odlicni,a sjedista su malo ostecena,ali nista strasno,samo se odporio konac na sastavu.Sjedista su odlicna za sjediti,motorici za dizanje i spustanje rade i spojeni su.

Evo kako to izgleda:
http://img18.imageshack.us/gal.php?g=1001872v.jpg

komentari:http://www.bhtuning.com/golf-ii-gti-16v-postao-tdi-komentari-t-39831.html
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

Neke felge malo vece bi mu dobro dosle.A i ovako je odlican
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

ne znam kad se uzme u obzir da si prije par godina ovo uradio dobro je izgledalo
sad je vec :/
mislim da ce biti odlican sa stock body kitom od gti-a
sretno
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

s1ck je napisao(la):
ne znam kad se uzme u obzir da si prije par godina ovo uradio dobro je izgledalo
sad je vec :/
mislim da ce biti odlican sa stock body kitom od gti-a
sretno


Pa i jeste prije par godina uradjeno kada je ovaj stil tuninga bio in vise nije :icon_rolleyes: pa tako se i izgled auta vraca na fabricko stanje ne mislim bukvalo fabricko :D vec se skidaju suvisni detalji i ide na neku kombinaciju german & clean looka :icon_smile:;)
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

sto si stavio duboke karambolke pun je pogodak..stvarno lijepo i fino izgleda..jos samo donji dio ofarbati u boju auta i bit ce za 10..a za unutrasnjos da ne pricam..svaka cast na izboru..
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

stavljeni su orginalni rubovi i pragovi i meni sad prelijepo izgleda,trebam ufatiti vremena da to poslikam,a lajsne cu stavljati na proljecea i karamoblke nove s maglenkama i to sve fino ofarbati,ove karambolke cu koristiti samo preko zime.
 
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

code: KR je napisao(la):
stavljeni su orginalni rubovi i pragovi i meni sad prelijepo izgleda,trebam ufatiti vremena da to poslikam,a lajsne cu stavljati na proljecea i karamoblke nove s maglenkama i to sve fino ofarbati,ove karambolke cu koristiti samo preko zime.

de ti rijesi mjenjac, IC i vidi sta te jos zeza pa na chipovanje hebo farbanje :lol::lol::lol:
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

ma rijesit cu ja mjenjac uskoro,nabavio sam sve potrebno,samo jos moram naci onu polugu sto gura druk lager,odnosno sajla sto je poteze,da se ne hebem ponovo oko pedala i ugradjujem pedale od pasata,da bi imao hidro kvacilo.
Nabavio sam i prednji most od g3 vr6 tako da cu i njega zamijeniti.
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

Kolega cijenim sto se vracas na stock look. Ipak to dvojki najbolje stoji.
Veliki respect za rallye entrijer. To je veliki pomak u tvom projektu.

pozdrav i sretno do kraja projekta ...
 
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

druze daj ovo "golf II gti 16v postao" skini sa naslova teme,
nekako je 16-ku ljepse bilo vidjeti pod haubom, sad si me
iznevjerio sa ovim tdi cadjom ,
rally sjedista i tapaciri su boli glava, slazem se sa dolijem
za fabricki gti look, sretno u nastavku
 
Član
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

ma promijeniti cemo naslov ba,nije belaj.
ne bih ja 16v prodavao,ali to je vec zastario motor i nije vise bio pouzdan,neisplatljivo mi je bilo dati za dizne oko200KM,plus trebali mu i novi hidro podizaci,druga k-glava itd.

Trazio sam ja abf-a ali nisam ga mogao naci,izletio mi tdi jeftino,a sto se tice tdi-a ja prezadovoljan,fino i ide,mada se nekad zazelim obrtaja i zvuka.Naci cu ja neku 16v ponovo,ali samo elektronca.
 
RE: golf II gti 16v postao TDI-ubacen enterijer od relly-a

Zemljak ja i ti smo se potekli ako se ne varam :icon_question:
 
Top