golf MK4

golf MK4

Član
E ovako, ja sam Mitar iz Brckog
u pitanju je VW golf MK4 1.4 16v 55kw
2/3 vrata boja crna
za sada na njemu farbicke alu 16ke i to je to
auto sam skoro uzeo i sada stoji i ceka dok polozim i dobijem vozacku mjesec, dva
evo slikice kako izgleda
2jgthx.jpg


34euu4z.jpg


e ovako u planu imam za pocetak znakove u crno
bocne zmigavce iznutra u crno farbati
i imam far jedan koji je napukao viska pa ovaj vikend planiram da ga otvorim i iznutra u crno farbati
takodje imam jednu zamisao sa farovima koju ne znam da li bi mogao ostvariti, malo US style,ovako nesto,sa duplim zmigavcima,koji bi sijali kao pozicija
DSC04914.JPG

na ljeto spustane i felgice neke 17ke
 
Član
Ja sam radio ovu konverziju, ali samo odustao pred ugradnju kad sam nabavio R32 farove...
Nije nista skupo, samo ti treba jos jedan set donatorskih i Hellni OEM farovi kojima se donja komora ispod zmigavca otvara. Sa drugim brendovima je izvodivo al daleko je teze...
Lepa ti je boja a i ove felge su odlicne... postavi jos koju sliku enterijera.
 
Član
deez je napisao(la):
Ja sam radio ovu konverziju, ali samo odustao pred ugradnju kad sam nabavio R32 farove...
Nije nista skupo, samo ti treba jos jedan set donatorskih i Hellni OEM farovi kojima se donja komora ispod zmigavca otvara. Sa drugim brendovima je izvodivo al daleko je teze...
Lepa ti je boja a i ove felge su odlicne... postavi jos koju sliku enterijera.
i ja se nadam da ce nekada biti od R32 :D
pa probat cu nesto sa tim sto imam viska iskombinovati,da budu dupli zmigavci,a istovremeno i pozicije,ako bude dobro probat cu i sa ovima na autu,a definitivno idu u crno u skorije vrijeme,ako ne iskombinujem duple zmigavce,onda cu mozda makaru ovaj jedan spojiti poziciju,mada ne znam na sta bi to licilo :D


Solomaher je napisao(la):
Lijepi planovi, ovakav front je prelijep! Sretno! ;)
i meni je ekstra,samo sto bi mogao biti malo nizi :D hvala


enesss je napisao(la):
fin golf , fini planovi , sretno u nastavku ;)
hvala,financije ce odluciti kako ce biti :D
 
Član
Zmigavce ne otvaraj, uzmi transparent sprej za stoplampe ( kosta oko 7-8KM ) i predji te bocne zmigavce i SAMO ovaj narandzastu povrsinu na stoplampama, to ce biti dovolno za pocetak, kao i znakove mozes preci sprejom naravno uz adekvatnu pripremu.

Sto se tice zmigavaca, otidji kod obliznjeg elektricara i nek ti u migavac u faru ubaci dvopolnu sijalicu koja ce obavljati funkciju pozicije i zmigavca ( tako sam ja sebi odradio ) i tak oces dobiti US style


Za svaki od tih poduhvata imas negdje na forumu objasnjeno vec sta i kako. ;)



Et' to je cisto mojih par savjeta da te usmjerimo na pravi put. ;)
 
Član
M A R E X je napisao(la):
Zmigavce ne otvaraj, uzmi transparent sprej za stoplampe ( kosta oko 7-8KM ) i predji te bocne zmigavce i SAMO ovaj narandzastu povrsinu na stoplampama, to ce biti dovolno za pocetak, kao i znakove mozes preci sprejom naravno uz adekvatnu pripremu.

Sto se tice zmigavaca, otidji kod obliznjeg elektricara i nek ti u migavac u faru ubaci dvopolnu sijalicu koja ce obavljati funkciju pozicije i zmigavca ( tako sam ja sebi odradio ) i tak oces dobiti US style


Za svaki od tih poduhvata imas negdje na forumu objasnjeno vec sta i kako. ;)



Et' to je cisto mojih par savjeta da te usmjerimo na pravi put. ;)

hvala drug,ne bi da farbam plastiku/staklo to, vise mi se svidja kada je iznutra ofarbano,izgleda originalnije,onako se i ne primjete zmigavci na autu nikako,a za stopke mislis ovako narandzasto ono i ovo od rikveca? Kao kod US?
http://i747.photobucket.com/albums/xx120/Vile12/lampe.jpg
svidja mi se to samo sto ne bi sa tim sprejom radio,tamnio sam prije na skuteru zmigavce i to,moze ali o5 zelim bas minimalno,vidjet cu sa drugom,on je lakirer tamni stopke ekstra,a mozda ih i ostavim ovako da budu original.
Za znakove dogovorio sam vec da mi taj lakirer zarvsi to rekao 20-30 km sve,i sigurniji sam da se nece guliti
Sto se tice zmigavaca u faru,to sam i imao u planu da uradim,zelio bi da mi budu dupli na jednom faru,mada tesko da cu to moci izvesti,mada probat' cu,a ako nista onda ce jedan samo.
Trazim razne prijedloge,kako na ovom tako i na drugim forumima,a imam vremena,jos auto mi stoji,vozacku jos nemam tako da cu polako kada imam vremena da radim sto zamislim :)
i hvala na prijedlozima i savjetima jos jednom :)
 
Član
Fin golfać, uredni planovi, samo malo vise obrati paznju na taj motor, kvalitetnije ulje sipaj i drzi se intervala za mali servis ;)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
Fin golfać, uredni planovi, samo malo vise obrati paznju na taj motor, kvalitetnije ulje sipaj i drzi se intervala za mali servis ;)

ni ja nisam zadovoljan motorom,ali moji mi nisu dali nista jako da uzimam,ja nasao bio mk3 GTI 16v ali ni da cuju :D
a i cuo sam da ovaj 1.4 nije bas za pohvalu,ali izletio i povoljno,ali potrudit cu se da me posluzi,mada ne znam kako ce izdrzati moj tempo :D
p.s. hvala drug
 
Član
Nemas vajde od farbanja iznutra, stavise vodis borbu sa otvaranjem i sve sto ide uz to. Kazem ti za pocetak je i ova varijanta dobra.

Uglavnom kako god, srecno!
 
Član
mitarMK4 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
Fin golfać, uredni planovi, samo malo vise obrati paznju na taj motor, kvalitetnije ulje sipaj i drzi se intervala za mali servis ;)

ni ja nisam zadovoljan motorom,ali moji mi nisu dali nista jako da uzimam,ja nasao bio mk3 GTI 16v ali ni da cuju :D
a i cuo sam da ovaj 1.4 nije bas za pohvalu,ali izletio i povoljno,ali potrudit cu se da me posluzi,mada ne znam kako ce izdrzati moj tempo :D
p.s. hvala drug

i još nešto, ni sekunde nece trpit gasanja na hladno, znaci penzionerski vozi dok skala ne dodje do 90 :icon_biggrin:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
mitarMK4 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
Fin golfać, uredni planovi, samo malo vise obrati paznju na taj motor, kvalitetnije ulje sipaj i drzi se intervala za mali servis ;)

ni ja nisam zadovoljan motorom,ali moji mi nisu dali nista jako da uzimam,ja nasao bio mk3 GTI 16v ali ni da cuju :D
a i cuo sam da ovaj 1.4 nije bas za pohvalu,ali izletio i povoljno,ali potrudit cu se da me posluzi,mada ne znam kako ce izdrzati moj tempo :D
p.s. hvala drug

i još nešto, ni sekunde nece trpit gasanja na hladno, znaci penzionerski vozi dok skala ne dodje do 90 :icon_biggrin:
valjda mu nece skoditi par puta do sada sto sam, jos sam neizivljen xD, mada nisam bas bas hladog :D
 
Član
prije par dana kupljene sport opruge,ne znam proizvodjaca,bile su kod prijatelja na autu medjutim za njega su bile preniske i pretvrde,pa sam ih ja preuzeo jer to meni odgovara,montiranje nakon zime,a mozda i prije :D
 
Top