Golf mk4 GTI 1.8T

Golf mk4 GTI 1.8T

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Poslije bmw kupio golfa. Tuga.
Solidan primjerak, nista posebno kao i svaki drugi mk4 gti ( dosadan, neudoban).. i prilicno spor sa stock 150ks.
Cijeli golf je stock, nista radjeno, uvezen iz Svice ( aum - euro4), limuzina sa cetvero vrata, 227 hiljada originalnih, neredovno odrzavan.
73igiw.jpg


Prije tehnickog pregleda izbacen evap, sai, boost controler, kombi valve..ugl. sve euro4 gluposti skinute, hrpa dijelova.
t8tci1.jpg


Onda poslije uradjen i cat off, u kucnoj izvedbi uradio i downpipe fi60, do srednjeg lonca, al' cim stignem ukinut cu i srednji lonac.
scdumw.jpg


Sad ide mapiranje, odmah stage 2, u tu svrhu stavljene i stepen hladnije svjecice ngk, i to bi sa malom k03s trebalo da bude nekih 205ks, mozda i vise s tim da moram jos staviti protocniji filter, dv od audija tt 225ks, takodjer i n75.

Uradjen mali servis, zadnji diskovi, plocice, g12, termostat..i vise nema sta da se radi, uzeo sam nize opruge i do proljeca neke 17ke..
 
lijepo izgleda,
samo spustit kulturno
17 , ili jos bolje 18" felge
farove odradi neku kombinaciju lijepu, bixenon projektore i u crno farove i nistaa vise,(odlicnoo izgleda na sivoj boji)
od mk4 ne treba ocekivat nikakvu udobnost, niti stabilnost,kako god da je prizemljis
i ja sam licno se razocarao kada sam provozao stock 150 ks gti 1,8t (ispravan mjeren na valjcima 149 ks) imam osjecaj kao da tom motoru nedostaje obrtnog momenta malo stoga remap obavezno, onda je zvijer tek
za nijasnu ide slabije od mog mk4 1.9 tdi pd arl 110 kw (stock), ali sam ocekivao puno vise jer je eto beagi GTI (cvaja gti 1.8 16v 140 ks ide isto bolje) zato power chip i uzivaj (mislim da power ide na 225 ks u SM CHIPTunning

aa evo i motivacijee daljee
capture_20161121_021530.png
 
Član
lijepo izgleda,
samo spustit kulturno
17 , ili jos bolje 18" felge
farove odradi neku kombinaciju lijepu, bixenon projektore i u crno farove i nistaa vise,(odlicnoo izgleda na sivoj boji)
od mk4 ne treba ocekivat nikakvu udobnost, niti stabilnost,kako god da je prizemljis
i ja sam licno se razocarao kada sam provozao stock 150 ks gti 1,8t (ispravan mjeren na valjcima 149 ks) imam osjecaj kao da tom motoru nedostaje obrtnog momenta malo stoga remap obavezno, onda je zvijer tek
za nijasnu ide slabije od mog mk4 1.9 tdi pd arl 110 kw (stock), ali sam ocekivao puno vise jer je eto beagi GTI (cvaja gti 1.8 16v 140 ks ide isto bolje) zato power chip i uzivaj (mislim da power ide na 225 ks u SM CHIPTunning

aa evo i motivacijee daljee
capture_20161121_021530.png

Ma jasta, stock je smijesan, ne opravdava onu znacku gti..a i sta ce sa 0.6bar pritiska. Remap cu raditi sa Simanicem, to ce biti ovih dana, ici cu i na valjke pa cemo vidjeti, max iz ovog turba je cca 230ks, al necemo izvlaciti maksimum jer je auto daily.
 
Član
Nije iskren, presutio sam dosta :D kanta je u odnosu na focusa, za bmw da ne govorim, cak i stilo mi je bio bolji auto od golfa.

Uzeo sam ga samo zbog motora, da imam brz daily car, a pored njega cu da sarafam keca.
jel mislis na onog plavog focusa,neki dan prijatelj uzeo mk1 focusa tdci kaze nikad ne bi u golfa mk4 sjeo,jest da je tvrd ali dosta tisi focus,znaci ovaj ide preko 200PS,haj valjda do proljeca ne ode i on pa odradis ga da ne bude ko svi mk4 na cesti.
 
Član
A kako je to kad se nekulturno spusti :D Komentarisao sam prije neki dan 4 gti, tuga je to kako je odradjeno i vizuleno unutra i spolja a i motor nista posebno, al eto, posle su se izvadili na 5 gti kolko tolko.
 
Član
Neka je sa srecom po ko zna koji put
Nego sta mislis da ga ostavis ovakvog, da napravis nesto poput sleeper-a, da se baziras vise na motor i ovjes a da vanjski izgled bude obican ili neke minimalne kozmeticke izmjene
 
Član
lijep golfic sa srecom , kakav je unutra ..... zar nisi imo neki a3 1.8t ?
i ja sam skoro kupio identicnog golfa pa ako ufatim vremena bacicu ga na forum .
 
Član
Neka je sa srecom po ko zna koji put
Nego sta mislis da ga ostavis ovakvog, da napravis nesto poput sleeper-a, da se baziras vise na motor i ovjes a da vanjski izgled bude obican ili neke minimalne kozmeticke izmjene

Hvala po ko zna koji put :D

Nece nikakve velike promjene biti, felgice i spustanje, vise ce se raditi pod haubom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top