Golf mk3 na mk1

Golf mk3 na mk1

Član
Ljudi imam u planu da u narednih 10ak dana pocen sa pakovanjem 2.0 1bf motora u golfa mk1 i sad naslusao sam se raznih prica i pricica pa me zanima dali ima neko ko je to radio na ovom forumu,da mi pojasni dali moze ceo trap da se prepakuje od mk3 na mk1,abs,menjac itd...
 
Član
Ma ok za motor,to cu ubaciti bez vecih problema,mene najvise muci menjac jer kazu da ne moze da se uglavu u jedinicu nego mora menjac od mk2 gti I trap me muci...
 
Član
vidi VR6 moze jedino na VR6 mjenjac pa sto onda ne bi mogao i od ABF mjenjac na ABF. ne kontam.

ljudi su to vec ubacili u auto i radi i voza se
 
Član
Pustio sam mu pm,a za menjac ni ja ne kontam,a video sam da je eso napisao da je pravio neke posebne nosace za menjac,nadam se da ce mi odgovoriti...
 
Član
Evo ti link pa pogledaj razne slike za nosace mjenjaca koji ce ti trebati

http://www.google.co.uk/search?hl=en&cp=14&gs_id=12&xhr=t&q=o2a+mounts+mk1&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1366&bih=571&wrapid=tljp1324848325148022&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=zZT3TrqCM8XsOZiT0b8B

Kad zelis da ubacis 02A mjenjac (saltanje brzina sa kablovima) onda ti trebaju ovi nosaci

Ne treba ti citav prednji trap od mk3

Ubaci ABF motor sa 02A mjenjacem sa ovim nosacima i samo ti trebaju poluosovine od golf 1 cabrio sa kinetickim zglobovima od 100mm koji pasu direkt na mk1 glavcine i na 02A mjenjac
.
 
Član
meni je u mom mk1 1100 kubika motor,cuo sam da mora da kupujem poluosovine od 1.6 ili 1.8,letvu volana,hladnjak sa bocom I creva od 1.6 I'll 1.8,servo kocnice I sve vezano za kocnice 1.6 ili 1.8,salt hebla od 1.6 ili 1.8,rekli su da moram ovo i jos dosta toga da zamenim...sad neko kaze da mi pasuju kocnice sa mk3 neko ne...opet verujem da pasuje jer je par ljudi ubacilo uz manje prepravke...jel moze neko da mi napise spisak delova sta mi treba da dodatno kupim da bi spakovao na mog golfa motor,menjac,prednje i zadnje diskove al da to bude uradjeno da traje....unapred hvala
 
Sambo ti je sve objasnio. I kolektor moras da nadjes. Moze i od rocca KR. A prednje kocnice mozes da uzmes od mk2 GTI-a ili od G60. A zadnji most prebacis komplet sa mk2 GTI-a. Najbolje ti je uzmi stranca mk3 gti i onda znas da raspolazes sa svim potrebnim djelovima. Jos mozes i da te pare sto si dao za auto da vratis prodajom djelova. ;)
Uclani se na vwmk1.uk. tamo ima bezbroj 16v konverzija detaljno objasnjenih.
 
Član
ja vec imam celog mk3 stranca druze,sa njega pakujem sve,a necu uzimati od mk2 zadnji most i kocnice i ostalo,to je najprostija varijanta,ja bi bas swap sa mk3 na mk1
 
Top