Golf mk3 1.9D 47kW, Polo 1.4 ? Kupnja.

Golf mk3 1.9D 47kW, Polo 1.4 ? Kupnja.

Član
Pozdrav,

Dali netko zna koliko je elektronike u ovom autu, znači onaj diesel bez turbine, i nije SDI. Dali on ima elektroniku na bosch pumpi, lambda sondu? Ili je to više manje mk2 1.6D samo 3 deci više? Čuo sam da 1.9 TD nije dobar izbor za kupiti sada toliko star, da nisu bili prekvalitetni niti u startu, SDI i TDI su odlični ali imaju više elektronike time i više toga da se pokvari (ako se kupuje auto do 1995), s tim da je kod TDI tu još i turbina, a i cjenovno su skuplji pa mi ne odgovaraju.. Tako da, neka mišljenja o 1.9D 47kW?

Alternativa bi mi bio Polo 1994-1999 1.4 benz, znam da on ima već hrpu elektronike al to nije problem kad za cijenu mk3 CL 1.9D nađeš pola koji je prilično uredan, možda izgledom i uredniji nego golf..
 
Član
Nisu to savremeni dizeli pa da se kvare tacnije da imaju puno potrosnih materihala i zahtjevaju odrzavanja svako malo, turbine ne odlaze cesto, nit dizne niti ima plivajuci zamajac. Ti stari tdi motori su dosta izdrzljivi i TD i D motori takodje... Koji god uzmes ako je dobro odrzavan neces imati problema, a ako nije da je ne znam ti od cega raspasce se...
 
Član
Kupuj Golf 3 1.9D slobodno. Kakva njegova elektronika i qrac. inace ne vjerujem da ijedan mk3 ima vecih problema kada je elektronika u pitanju.
Taj 1.9D i nema elektronsku bosch pumpu.
 
Član
1.9D je zaista dobar motor. Moj tetak je imao seata cordobu sa tim motorom, u nekih 6-7 godina nije se bas nista pokvarilo, samo redovan servis i to je to
 
Član
Hvala, znači teoretski može i TD bit dobar, jer ima i njih dosta. To mi je jedina diesel opcija zapravo, a od benzinaca osim pola 1.4, ako se pronađe neka corsa 1.4 ili fiesta 1.3 isto će ući u obzir. Ubacio bi i mazdu 323p 1.3 ali vidim da tu neki zamjenski dijelovi idu po narudžbama pa se čekaju 4-5 dana, pa mislim da su mi prethodno navedeni bliža opcija.. Imam čak solidan fordov servis u blizini, a i majstora za vw.. Merc 190 2.0 D bi isto ušao u obzir, susjed ga ima godinama bez greške, ali teško je to nać u dobrom stanju za novce za koje idu gore navedeni, tako da je fokus na njima
 
Član
Dodatak, imam u opciji jednog pola classic 1.4 benz, jako jeftin, 800€ prvi vlasnik ga je dao u auto kući pod račun za novi auto, pa nema ni zajebancija sa prijepisom i porezom itd. Auto je vizualno katastrofa, lajsne otpadaju, udaren malo u blatobran prednji, metalik zelena farba se ljušti sa haube krova i gepeka, ali začudo nema puno hrđe. Iznutra popucale plastike oko one ploče središnje gdje je radio, ostalo izgleda ok, osim što centralno ne radi. Povijest servisa nepoznata, godište 1999, 12 mjesec. Kilometraža 149000. Ako ga kupim radio bi odmah veliki i mali servis, mislim da bi me koštalo oko 300€, kupio bi nove gume i to je nadam se to. Auto nije imo kapi goriva u sebi, startam ga vergla kolko hoćeš al ne lovi, pa se akumulator čini ok. Kad je uliveno gorivo upalio se nakon par sekundi relativno lako, i par puta se ugasio kad je pušten gas. Kasnije je radio relativno ok. Ali, kad se pusti gas i dalje nekako nemirno radi, gore neg diesel, i iz ler gasa kad se da recimo odmah 50% gasa, prvo krene jako nemirno vibracije velike, al čim se malo okretaji počnu dizat radi mirnije. Mišljenja, je li to znak možda nekog većeg kvara ili su solidne šanse da će bit ok nakon velikog i malog servisa?
 
Član
ima tu cini se puno vise posla i ulaganja,pa cim je ostao bez goriva,govori ti vise od pola stvari,ne kupuj to ni lud....
 
Član
Mislim da mu je prvi vlasnik stvarno bio neka seljačina bez obzira prema autu, sad sam stavio 2 druga auta kao prioritet prije njega u izboru radi prevelikog rizika da bi mu morao kupovat komplet drugi motor. Svi trebaju neka ulaganja za te cifre, ali ovaj drugi polo 1.9d limarijski savršen, očuvan, ali mu je vrijeme za sve, i veliki i mali servis i akumulator i gume, a još čovjek hoće najviše love za njega jer je auto stvarno očuvan izgledom...
 
Član
TDI me ionako ne zanima za te cifre koje sam ja voljan dat, sad sam u lovu na druga 2 auta za 1200-1400€ koji su u dosta dobrom stanju. Javim ishod u garaži ako bude išta od toga.
 
Top