Golf mk2 GTI 8v

Golf mk2 GTI 8v

Član
Pozdrav svima, nisam dugo nista postavio ovde u garazu, pa ajde cisto da napisem nesto, i postavim koju sliku. Bilo je dosta auta poslije Seata ali nista se nije dugo zadrzalo, trenutno u garazi Audi A8 D2 i ovaj Golf.

Eh sad odakle poceti, dugo sam trazio zdravog i regularnog gti-ja, ali mi se bas nije dalo. Sve go divljak, na slici sve i jedan dobro izgleda, dodjes da pogledas auto, ono niti lima niti motora, u saobracajnoj 1.3, kazu to sam ja prekuco tu vidis, zbog manje registracije, a ja majmun 200 kilometara predjem da ga pogledam, i tako mi se par puta desilo i odustanem. Prolazio kroz Zepce i vidim kraj puta Golfa, stanem zovnem covjeka, dolazi djed neki 70 godina. Joj to ide, to trosi, samo da ga se rijesim, ja pregledam sve, regularan, zdrav, samo nece kile auto, dobro se dere. Pazarim ja to sa djedom i tu krecu muke. Zamjenim ulje, sve filtere, svjecice kabolve, razvodnik, GOVNO opet ne ide. Skinem poklopac zupcastog da vidim kakav je on, ljudi su pa jedno pet centi promasili kad su uzubljivali, zubove nisam ni prebrojao, vratim kako treba, auto prodisa, ide kako treba. Krenem na fakultet, crko mjenjac, zamjenim ga isti dan, skinem ga sa GT-a 66kw, brzi mjenjac slabije ubrzanje a veca krajnja, sto mi se ne svidja, al dok ne nadjem 2y neka ga. Izmjenjam sve zivo na trapu i dovedem auto u mehanicki savrseno stanju. I na red dolazi sminkanje. Slike od pocetka, pa kakav je sad.

Na autu bili duboki branici, standardne stopke i neke ogavne 14-ke, to skinem prvi dan i stavim crno-crvene stopke i celicne 13-ke





Poslije, stavim plitke branike, nadjem GTI ralicu, sve fino ofarbam, stavim opruge dok ne nadjem gewinde, i uzmem Zender Sport od kolege Pukija 7x15 i stavim da vidim kako ce izgledati





Vozio dva dana, i nije mi to to, bilo puno posla oko felgi da ih poliram i zamjenim za druge 15-ke, slozim muziku, i to je ovako izgledalo





Tako vozio 7 dana i opet mi nije to to, i opet ih zamjenim al sad uzmem da ih vise ne mjenjam, Borbet T 7 i 9 jota 16-ke, stavim naljepnicu zbog aerodinamike a i dodaje 15 konja u startu :D











Posla ce biti jos, kako se sta bude radilo, postavljacu slike. Uzdravlje !
 
Član
Vracas ga u zivot,drago mi je da ides na plitki branik i gti lipp sve se lijepo uklopilo,izgleda dobra limarija,unutra ocuvana sjedista malo jos nekih detalja,sa felgama si pogodio sto se mene tice oduvjek ih zelim samo druga boja,unutrasnjost tj.srce felge grafitna neka siva a falc ispoliraj i to je to...oduvjek zelim gti 8v digifant a ovaj ce biti bas odlican kad se sredi..sretno.
 
Član
Vracas ga u zivot,drago mi je da ides na plitki branik i gti lipp sve se lijepo uklopilo,izgleda dobra limarija,unutra ocuvana sjedista malo jos nekih detalja,sa felgama si pogodio sto se mene tice oduvjek ih zelim samo druga boja,unutrasnjost tj.srce felge grafitna neka siva a falc ispoliraj i to je to...oduvjek zelim gti 8v digifant a ovaj ce biti bas odlican kad se sredi..sretno.

Hvala drug, ovaj je 1984. godiste, nije digifant. Pa ajde mozes li u photoshopu promjenuti boju felgi, probaj sivo, bijelo, zlatno ako ti nije mrsko.
 
Član
Nemam sad vremena evo ti brzinski par onako...
9x16-et15-oder-30-borbet-t-4-8222106990690229861.jpg

etoo i Škrabo je imao na svom..
mk34g9h2kwjilwwppupa.jpg

evoo ti i nijanse boje po meni orginalno a i dobro...nekad kad ti dosadi mozes odraditi nekom perla folijom krakove,da ne farbas stalno..
borbet_t_16x9_008.jpg
 
Fino ti ovo radis :D i ja sam sebi kupio gtia digifant u dobrom stanju iam sitnica al me potrosnja najvise zeza trosi mi oko 16l pa ce verovatno na prodaju. Srecno s radovima i drago mi je sto ostaje na plitkim branicima.
 
Član
Masku od stare tipe i bocne lajsne s crvenom trakom, ja bi ipak isao na neke mrezaste felge bolje bi ga ljubile :D
 
Top