Golf mk2 GTI 1.8 KR -----> 1.8 g60

Golf mk2 GTI 1.8 KR -----> 1.8 g60

Član
Ovako drugari jedno pitanje za strucnjake... Kolega posjeduje Golf 1.8 GTI KR model. Ima zelju da u njega ubaci motor iz corrada g60 1.8.... Ali pitanje se odnosi dal posotji mogucnosti da se prebace samo klipovi i klipnjace sa tog motora g60 u obicni KR atmo motor... U planu je da se izbaci gilader i da mjesto njega ide turbo. Da li je to izvodljivo da se samo klipovi prebace tj mene zanima dal je isti precnik i hod klipa u cilindru nekom logikom kontam da je ali opet bolje pitat nekoga ko se malo bolje razumije u to ??? Hvala unaprijed ;)
 
Član
Pa tako je nesto kolega kontao da li je to uopste izvodljivo da se odradi upakuje ? Ako je g60 8v a gti 16V da se ti klipovi samo prebace ? Usput dal i dizne treba onda prebacit ?
 
Član
A zašto samo ne ubacite taj G60 i prepakujete na turbo :icon_question: Mislite što su jači klipovi na G60 pa da ubacite na KR-a i na njega onda turbo??
 
Član
Radije neka stavi turbo na taj G60 motor jer je već pogodan za boost (kompresija 8.0:1). Za 16V turbo će mu već trebati S2 klipovi + klipnjače, struja sa G60 (sa klapnom gasa), usisna, izduvna itd itd. Može pogledati Hasanov projekat na vw-club.ba jer on trenutno slaže KR-a na turbu

P.S. Ja sam mušterija za lader ako nije zvekn'o :D
 
Super Moderator
Meni ovo sad zanima sta ce neko strucan reci jer cudno mi je sta taj hoce da uradi.. Nekako mi nema logike samo klipove prebacit sto onda uopste kupuje G60 motor? Nek kupi klipove samo :icon_confused: il za te pare za koje ce kupiti motor moze naci klipove koji se koriste kad se auta tuniraju. Ako prebaci samo klipove onda po nekoj logici sve ostalo ostaje isto i da se stavi turbo to je procedura :icon_confused:
Logicnije mi je onda ubacit G60 masinu i ako je isti blok ko na KR stavt glavu od 16v ako pase i ako vec hoce da ostane 16v
Mozda lupetam gluposti al i mene zanima sta ce se desiti sada :lol:
 
Precnik klipa je isti,a za hod neznam...a nevidim smisla ubacivati klipove,
Te sve konverzacije na turbo su skupe i osjetljiva...i nebih vam preporucio da kemijate i slazete nesto sto vec nije provjereno...
Radje slozite nesto sto je vec dosta ljudi slozilo,kad vec ulazete pare da se ne mislite sta ce biti poslije...

Po mojim informacijama najjeftinije je sloziti turbo na PG...
16VKR turbo vec pita malo vise novaca
 
Član
Upravo to što kaže dzinn16 najjeftinije je složiti turbo na PG a i to košta oko 500e + mapiranje,
a s PG blokom i glavom od KR16v bude malen omjer kompresije sad neznam tačno koliko uglavnom je ispod 7...;)
 
Član
Nešto kontam, možda ne bi bilo loše ubaciti 16V turbo u Photoshopu... Ili 1.8T, provjereno može... Ima i takvih projekata ovdje na forumu ali sad su "vraćeni na fabriku i prodaju se" :D
 
Član
invisible je napisao(la):
Nešto kontam, možda ne bi bilo loše ubaciti 16V turbo u Photoshopu... Ili 1.8T, provjereno može... Ima i takvih projekata ovdje na forumu ali sad su "vraćeni na fabriku i prodaju se" :D
Da nisi možda mislio na mene:icon_question:
 
Član
saleee je napisao(la):
invisible je napisao(la):
Nešto kontam, možda ne bi bilo loše ubaciti 16V turbo u Photoshopu... Ili 1.8T, provjereno može... Ima i takvih projekata ovdje na forumu ali sad su "vraćeni na fabriku i prodaju se" :D
Da nisi možda mislio na mene:icon_question:

Nikad u životu druže :cool: Veze nema sa tobom nego ima šega slučajeva koji tako liječe neke komplekse ili šta već... Znaju ko su, da ne imenujemo :D
 
Član
MADA FAKA je napisao(la):
Stvarno nekuzim a da samo fino na g60 blok stavis 16v glavu??????
Neko je već probao na VWCC i kažu da bude premala kompresija
tj. može na g60 blok al moraju biti klipovi od avdija S2 da bi se dobio
idealan omjer kompresije...;)
 
Član
saleee je napisao(la):
MADA FAKA je napisao(la):
Stvarno nekuzim a da samo fino na g60 blok stavis 16v glavu??????
Neko je već probao na VWCC i kažu da bude premala kompresija
tj. može na g60 blok al moraju biti klipovi od avdija S2 da bi se dobio
idealan omjer kompresije...;)
moj prvi 16v turbo je bio slozen na tu shemu!
odgovarajuca brtva i udri brus li !!
 
Top