Golf mk2 1.6 8v by Čupo

Golf mk2 1.6 8v by Čupo

Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

Fin golfic :icon_biggrin:,mozes li mi molim te objasniti ovo Wolfsburg Edition :icon_smile:
 
Početnik
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

GTI FAN je napisao(la):
Fin golfic :icon_biggrin:,mozes li mi molim te objasniti ovo Wolfsburg Edition :icon_smile:

Bila je posebna edicija GTI Golfova MK2 tzv. "Wolfsburg edition" svi su bili crni i bili su sa 2 vrata. Pokretao ih je koliko ja znam GTI 16V,G60 i 8V motor ugl. dizel nije postojao,imao je neku posebnu wolfsburg crnu, nije bio nesto specijalan jer je kao i vecina Golfova bio proizvodjen u Wolfsburgu u Svabiji. U toj opremi je samo bio siri body kit tj. G60 body kit(rubnjaci,lajsne i pragovi) svaki je dolazio sa dubokim branicima.Jedina ogranicenost tj. limitiranost kod njih je bilo to sto ih je malo proizvedeno. Nazalost bili su proizvodjeni samo za americko trziste tako da ih danas kod nas bas i nema.

EDIT: Evo ga jedan od rijetkih u origigi stanju . A da mislim i da su dolazili sa BBS RM felnama sirine cini mi se 6.5J ili 7J velicine 15'' !

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://img.tweedehands.nl/f/normal/63297255_5-te-koop-nette-golf2-gti-8v-wolfsburg-edition.jpg&imgrefurl=http://www.tweedehands.nl/autos/autos/volkswagen/te-koop-nette-golf2-gti-63297255.html&usg=__NhyAf8fXvwb9Cb09zPZ28Qe0vKo=&h=374&w=500&sz=35&hl=sr&start=0&zoom=1&tbnid=ZfTheVf-qBl6aM:&tbnh=142&tbnw=217&ei=20TNTcmgDYz5sga3qcC7Cw&prev=/search%3Fq%3Dwolfsburg%2Bedition%2BGTI%26um%3D1%26hl%3Dsr%26sa%3DN%26biw%3D1276%26bih%3D741%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=792&vpy=224&dur=188&hovh=194&hovw=260&tx=117&ty=157&page=1&ndsp=20&ved=1t:429,r:8,s:0
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

Mislim da GTI FAN nije pitao bukvalno za Wolfsburg Edition sta znaci :icon_rolleyes:

BTW fin golf ;)
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

@G2_1.6B
Joj čovječe šta ispisa :lol: a skoro ništa tačno nije :lol:
Recimo, pretežno su dolazili u ljubičastoj boji, bilo ih je i sa 4 vrata, imali su F&I fabričke feluge (VW proizvođač, ne BBS) 6x15 i pretežno su sa KR motorima, 16 ventilskim... doduše, pravljeni su za US tržište, to stoji, ali ih je većina završila u evropi... ;) nhf...

Kod Čupe nije pravi WOB, ali njemu se sviđa fora i sve OK... Svakako je drugačiji od ostalih, pa eto i po amblemima... :D
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

Ma zelim reci momku da je ovo lijepo dotjeran 1.6 benz golf i nepotrebno u naslov stavlja da je w edition zato sto je on stavio naljepnice.To je malo glupo.Kao da sam ja mome ofarbao plave crte i u naslov u garazi stavio da je Limited a on to jednostavno tehnicki nije.

srdjan014 je napisao(la):
pretežno su sa KR motorima, 16
Mislim da su ih pokretale uglavnom sve verzije gti motora.

Ok,momak sredjuje izgled editiona ali ja u naslovu pomislih da je original.
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

GTI FAN je napisao(la):
Ma zelim reci momku da je ovo lijepo dotjeran 1.6 benz golf i nepotrebno u naslov stavlja da je w edition zato sto je on stavio naljepnice.To je malo glupo.Kao da sam ja mome ofarbao plave crte i u naslov u garazi stavio da je Limited a on to jednostavno tehnicki nije.

srdjan014 je napisao(la):
pretežno su sa KR motorima, 16
Mislim da su ih pokretale uglavnom sve verzije gti motora.

Ok,momak sredjuje izgled editiona ali ja u naslovu pomislih da je original.




to sam ja odma i rekao, da si na to mislio, ne vjerujem da ne znas sta je golf WE ;)
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

srdjan014 je napisao(la):
@G2_1.6B
Joj čovječe šta ispisa :lol: a skoro ništa tačno nije :lol:
Recimo, pretežno su dolazili u ljubičastoj boji, bilo ih je i sa 4 vrata, imali su F&I fabričke feluge (VW proizvođač, ne BBS) 6x15 i pretežno su sa KR motorima, 16 ventilskim... doduše, pravljeni su za US tržište, to stoji, ali ih je većina završila u evropi... ;) nhf...

Kod Čupe nije pravi WOB, ali njemu se sviđa fora i sve OK... Svakako je drugačiji od ostalih, pa eto i po amblemima... :D

a sta znaci ovo KR??
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

golf_R32 je napisao(la):
srdjan014 je napisao(la):
@G2_1.6B
Joj čovječe šta ispisa :lol: a skoro ništa tačno nije :lol:
Recimo, pretežno su dolazili u ljubičastoj boji, bilo ih je i sa 4 vrata, imali su F&I fabričke feluge (VW proizvođač, ne BBS) 6x15 i pretežno su sa KR motorima, 16 ventilskim... doduše, pravljeni su za US tržište, to stoji, ali ih je većina završila u evropi... ;) nhf...

Kod Čupe nije pravi WOB, ali njemu se sviđa fora i sve OK... Svakako je drugačiji od ostalih, pa eto i po amblemima... :D

a sta znaci ovo KR??
Verzija GTI 16V motora iz dvice od 139ks sa K-Jet ubrizgavanjem bez lambda sonde.
 
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

znaciii Golf je totalni pogodak! :cool: svaka cast,da Bog da te vazda dobro sluzio i nikad ga ne prodo :D
 
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

:icon_exclaim: cupo golfa si sredio momacki, ja se sjecam sa ac kranschafta dok je jos bio sa plitkim branicima,, i mogu ti reci da je sa gti bodijem mnogo ljepsi i modernije puno izgleda;)
 
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

:icon_exclaim: i od mene :icon_biggrin: momak ga je sredio da valja :cool: a to sto nije original i sto je 1.6 nije nesto da se kaze da ne valja jer u sustini bolji motor moze uvijek da dodje a originali su kod nas rijetki stoga svaka cast vlasniku auta :cool:
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

GolFanatiCars je napisao(la):
:icon_exclaim: i od mene :icon_biggrin: momak ga je sredio da valja :cool: a to sto nije original i sto je 1.6 nije nesto da se kaze da ne valja jer u sustini bolji motor moze uvijek da dodje a originali su kod nas rijetki stoga svaka cast vlasniku auta :cool:
U orginala nije samo bolji motor nego cijela sasija ;) ali nema veze golf mu je preljep ;)
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

vidi cupo sta ja imam :D

FireandIce-1.jpg

FireandIce2.jpg


za koji dan ces da ih zavrtis na golfini ;)
 
Top