Golf mk1

Golf mk1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nakon nabavke ovoga golfa dugo sam razmisljo sto da ubacim od motora u njega i konacno dosao do onoga sto bi me zadovoljilo....
Motor iz golfa mk4 19 tdi 130 ks!!
Buduci da sam dugi niz godina radio u ovlastenom vw servisu a sada samo radim vw i audi vozila ovo je bio sasvim razuman potez!!!:icon_smile:
Naime odlucio sam da ostavim prenos i mijenjac od golfa mk1 sa time da samo na mijenjacu zamijenim flandje i stavim poloosovine od mk2 gti-a!!
Zamajc lamela i potisna ploca su orginalno od golfa gti promijera 210 mm...Motorni procesor i instalaciju od mk4 sam vec pripremio sa time da sam procesor sredio tako da mi sada netreba ni tabla ni kod kljuc da mi auto pali...Turbinu i izduvne cijevi sam nasao od golfa mk5 20 tdi-a!!!
Zbog nedostatka vremena znam da ovo kod mene nece bas tako brzo ici ali nadam se da ce za nekih mijesec dana sve biti gotovo...
Da i ideja je da se na golfu izvana nista neprimjeti da je mijenjano, znaci hocu obicni look....Neke malo bolje felgice...gevinde sam vec nabavio....zadnji lonac sam nabavio od r1(nebi ja bio ja a da nesto od motora neugradim)....i unutrasnjost sam u planu nakraju presvuci u kozu!!!
 
Član
Mislio sam da ubacim vr6 ili 18 turbo 20 ventila ali nakraju sam se odlucio za ovo jer mi je ovo najdrazi motor sto je vw izbacio!!! Okretni motor ludnica!!!:icon_smile::icon_smile:
 
Član
jutros na pik.ba gledam i posaljem ti poruku,
kad vidim ovde,golf vec rasturen :D

Ako naletis na jos kakvog dobrog keca javi na PM
 
Član
Bit ce ovo projekt koji cu rado pratit, a vidi se na fotkama da je golf dobro ocuvan:cool:

Sretno u nastavku....
 
Početnik
jest dobar kec,zavidim ti..vidi mu linija,boga ti,nikad kucnut nije..130KS ne zvuci malo..sretno u nastavku,da sve bude kako si planirao..
 
Legend
svaka cast , ovo ce da leti , znam da u mk4 vuce kao lud ,a u kecu...auuu ,ako nije tajna , za koliko se moze nabaviti takav motor .... bez ili sa mjenjacem?
 
Član
Motor sa turbinom, instalacijom, motornim procesorom, pedalom gasa, hladnjak vode, interkoler.....nadam se da me nece izaci preko dvije i nesto tisuce maraka.....Mijenjac nisam kupovao a i benzinsku pumpu u rezervaru jos neznam koju cu da stavim i nisam je jos kupio.....
 
Član
Evo danas se nesto nenadano napravilo...Naime naslo se malo vremena pa je motor ubacen u auto....Nosaci su sijeli odlicno....Turbina je namontirana ali u zadnji trenutak se odustalo od turba sa 20 tdi i stavljena je orginalna sa ovoga 19 tdi!!!
Kada se sve zavrsi ovih dana motor ide ponovno vanka na sminkanje!!!!
Najvise me od svega brine kako cu sacuvati karter od udaraca jer je nekih 5 cm nizi od staroga!!!
Procesor je sredjen i sada moze da pali bez kod kljuca i bez istrument table!!!!:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top