Golf MK1 2.0 16v

Golf MK1 2.0 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MyX

Član
Da i ja predstavim nesto od svojih radova iz prethodnih mjeseci na Kecu.

Za one koji ne znaju, evo stanje u kome je golf bio prije nego sam krenuo sa radovima...




Nakon sto sam prekinuo RWD projekt sa realizacijom, tj,posto nisam uspio da napravim street legal auto, odlucio sam se vratiti sve na prvobitno (fabricko) stanje, plus, ispraviti greske, odnosno nanesenu stetu na autu..

Da ne duljim, neka slike kazu ostalo:

Evo kako je to izgledalo nakon sto je izvadjen motor iz zadnje haube:



Prilikom razmisljanjao ''kako dalje'', dosao sam na ideju da uradim blatobrane i prednju haubu od poliestera. Jer je na prethodnim limenim bilo pretjerano puno kita naneseno i na zivce mi ide pucanje i popravljanje pukotina od kita. Pa, evo primjer jednog blatobrana kako je ''ispalo'':




Onda sam se odlucio za pjeskarenje (motornog prostora, unutrasnjosti, tj.poda odozgo i odozdo, te prednji i zadnji vezni limovi:












Gledajuci na to da je poprilicno staro auto i nije bas u kriticnom stanju koliko sam mislio da ce biti.. :lol:


U medjuvremenu sam se bacio na posao oko uljepsavanja motornog prostora, tj. one ruzne trube sam pokusao narpaviti malo ljepsim (barem po meni je ljepse) :)





Zatim sam iste povario i premazao diht masom:



Zatim dolazi zastita na unutrasnje blatobrane (prednje):



Filer i boja (testna):








Posto nisam bio zadovoljan odabranom bojom, odlucim se za farbanje dijela polustranice, naravno, drugom bojom...nakon cega je doslo razocarenje ponovno..




Nakon sto je boja sasmirglana, nanesen je filer na kompletnu sasiju i odradjena je zastita sa gornju stranu poda..


















Posto mi je u sprici bilo filera ostalo, prefarbao sam i zadnji most koji je bio opjeskaren takodjer..



Posto sam vec morao ponovno farbati motorni prostor, pa kada se radi, neka se uradi kako treba..malo sam se zadao u kitovanje prednjih trubi...fotke neka kazu dalje:









Nakon toga, radilo se malo na unutrasnjosti..tj.skrojen je lim umjesto originalnog (fabrickog) poda kojeg sam prilikom RWD projekta isjekao i bacio. Pomalo mi je ta izrada ''novog'' poda bila iritirajuca i uzasno dosadna, ali, sta se mora, mora se.











Varovi su premazani diht masom, nabacen je filer i izvrseno je lakiranje..




Baza nanesena:



...pa prelakirana:


Pripreme za nanosenje baze i provjera zategnutosti PVC folije na zidovima:



Baza je nanesena:



Zatim izlakirano i fotografisano unutar garaze:



I vanka:



 

MyX

Član
Zaboravio sam postati i ove fotke nakon rada sa gornju stranu poda, tj.dio unutar ''kabine'':


Uradjena je zastita i sa donju stranu poda, i unutrasnji dijelovi zadnjih blatobrana takodjer:







 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top