Golf mk1 1979god

Golf mk1 1979god

Član
Pozdrav ekipa evo par slikica od moje pile:icon_biggrin:

1p72ad.jpg
unutrašnjost planiram ostaviti kakva i jeste samo plastiku da ozivim i popravim sve što ne radi.
2jetjib.jpg


2ez5xqf.jpg


2qtacuf.jpg

malo je hrđe po pragovima pokupio ali to planiram srediti
esiwjo.jpg


Planiram ga održati u fabričkom stanju ,imam još radova da ga dovedem u tehnički ispravno stanje:icon_biggrin: otisli su mu prednji amortizeri zajedno sa axijalnim to planiram zamjeniti sa nekim sportskim 40mm spustanje.ako ko ima neku sugestiju gdje naci najbolje i tako to.....

24qirus.jpg
da li neko zna kako ovo mogu srediti bez da nosim na pjeskarenje može li se šta sa celicnom cetkom izvesti bez da skidam gume i tako ta pegla.

Hvala
 
Administrator
ako hoces da uradis felge kako treba pozeljno je skinuti gume... a mozes dobro osmirglat i onda farbanje... probaj odrzati golfa kao sto si rekao u fabrickom stanju, imas metalne branike, samo probaj nabaviti i plastike za njih... limariju uradi i pukni ga u neku perverznu boju.. ostalo ce dolaziti polako sve na svoje mjesto :) al da ima posla ima poprilicno ;)
 
Član
Heheh upravo sam i ja tako nesto planirao stim da bi ostavio bijelu da se ne peglam sa saobracajnom novim tablama itd itd... Dakle moze samo smirglanje i farbanje ,sta da radim sa onim plastičnim dijelovima sto ima WV znak ima li neko sredstvo za ozivljavanje plastike ili da farbam u crno pa znak posebno srebrenom.
ostale poslove kojih ima .... cu polako sad mi je hitno amortizeri kocnice nikako ne funckionisu kad naidjem na rupu baci me u smjeru inercije u tom momentu

PS u vezi plastike na branicima, sumnjam da ima to na odpadu sta mi je alternativa ?
 
Administrator
prvo sredi mehaniku i limariju... za ostalo ces polako dobijati savjete... znakove na gepeku ja bi skinuo i zatvorio rupe, a prednji znak ofarbo bi u mat crnu... nove kristalne farove itd, ali polako... prvo sto je navedeno je najbitnije... znaci kad budes radio limariju skini oznake sa gepeka i zatvori rupe. a plastike za branike tesko ces naci mozda ima neko na forumu da prodaje, ali koliko gledam fale ti dvije plastike, ako ne uspijes naci, vidi nek ti neko napravi od plastike... sretno u radovima i redovno nas izvjestavaj ;)
 
Drug vjeruj mi da imas blago,sad je na tebi oces li ga odvesti u pravom ili krivom pravcu :)

Sve su ti rekli,prvo dovedi mehaniku u stanje perfekcije :) za plastike ja bih ti preporucio da ih farbas u mat crnu,da im vratis "zivot",,ukoliko ti treba jos kakvih savjeta oko auta,malo manje oko mehanike,vise oko eksterijera i enterijera javi se,pomoci cu ti sta god mogu :)
 
Član
Hvala puno svaka pomoc mi je dobro dosla, tehnička ispravnost ide malo sporije posto samo preko vikenda radim na tome već sam mu zamjenio alternator,popravio alnaser, hladnjak pustao pošto nisam našao orginal stavio sam nov od dvice pa morao ugraditi expanzivnu boc za vodu itd.Što se tice enterijera imam:
03102010108.jpg
armatura izgubila na intenzitetu boje (dali ima neko šemu gdje koji saraf stoji imam osjecaj ako krenem skidati sve cu polomiti ), ovaj pretinac kontam nesto izvesti sa magnetima nekako mi djeluje ko sminka rijesenje mada i druga bravica(s odpada) nebi bila losa. Pitanje kako se plastika priprema za farbanje posto nemogu smirglati izgubi bi texturu materijala onda djeluje ko da je kinez pravio :)
29092010084.jpg
kako ovo da riješim....

Unaprijed hvala
 
fino samo polako radi.tvoj stil je malo drugaciji nego moj ali to je super sto ces sacuvati fabricki izgled.ako ti bude trebalo nekih sitnica mozda ja imam pa posalji poruku na privatne poruke
 
Dobar ;) da se sredit, ako imas jaku volju nece nista puno cekat, sve to sto planiras radit je ok samo radi temeljito i dobro, jer je rezultat trajnost :cool:
 
Član
jao TAS :cool: jos samo reci da je naljepnica na blatobranu orginal ;)
Vrati u fabricko stanje i nis ne diraj ;) SRETNO
 
Početnik
TAS-ovac :lol: Nista nediraj dovedi ga u fabricko origigi stanjee...! Uradi limariju i stavi kakve BBS-ice! Bice masinerija!!!
 
Član
Hvala svima što su se javili evo malo se nesto radilo felge su dovedene u clean look :)
03102010103.jpg

početno stanje
13102010127.jpg

materijal :)
13102010128.jpg

kiselina za hrđu
13102010129.jpg

naneseno prvo nitro , a onda ferrosan
16102010131.jpg

nakon 24h
16102010132.jpg

skinuta hrđa
16102010133.jpg

lakirano
17102010139.jpg

17102010140.jpg


Hvala na savjetima do sada, Servisirao sam mu citav kocioni sistem novi diskovi plocise pakne dobosi cilindri. Treba mi savjet oko amortizera citao sam na forumima da su sportski pretvrdi i neugodna voznja bude, opet gewinde su 1000+KM to mi se ne isplati radije bi na nesto drugo ulozi opet fabricke kad bi stavio izgledalo bi kako izgleda prednji kraj gore zadnji kraj dole to mi se ne svidja. ako neko ima prijedlog dobro je dosao svaki


PS bio mi probijen auspuh zadnji lonac nadam se da nisam pretjerao nije nesto glasno posto je masina 1,1 cak ima bolji zvuk
07102010116.jpg


Pozdrav
 
Član
Interesuje me ova rdrug kiselina koliko košta kako se zove i gdje se može nabaviti imam i ja jednu felgu za srediti čeličnu??pozzz
 
Član
bad_look je napisao(la):
Interesuje me ova rdrug kiselina koliko košta kako se zove i gdje se može nabaviti imam i ja jednu felgu za srediti čeličnu??pozzz

probaj u peniju - cini mi se da sam danas nesto slicno vidio ;)
 
Top