Golf mk1 1977.

Golf mk1 1977.

Član
Da predstavim nove GACE od auta :cool:
Igrom slucaja naletim na vozilicu koja je stajala 11 mjeseci nije se palila nista. Uglavnom rijec je o golfu 1977. god 1.3 benzin karbas zujalica stvarno.Uzeo sam ga u takvom stanju da nije mogao da upali uopste ,davao je znakove al nije sastavljao.I tako kupim ja golfa i sa majstorom probam da slepam vucem ,nema teoretske...
S obzirom da mi je to prvo slepanje bilo,a i auto je stajalo dugo,krenulo mi je od ruke. Vozio sam majstora vuko ga cca trecom nekih 40-50km/h. Gledam u lika na retrovizor ne progovara nista ne mase nista ne govori samo sjedi za volanom. Ajd kad smo stali izaso i poceo galamit kao "JESI TI NORMALAN HOCES DA IZGINEMO" :icon_eek:
Kontam vidi ga sto ga je opralo,majstor sjede u auto po gasu ispali se nije ni progovorio vise. Kasnije sam skontao da me je samo tako mogao zalijepit i sasit me u gepek da me nema vise.... :icon_rolleyes:

Prodje sve to ,dodjem sa drugim majstorom povucemo ga i prebacimo kod njega pa nek lagano radi...
Bobina pomjesana,razvodnik polomljen struju neko prebacivao sa plusa na minus i obrnuto.Cep od bloka izbijen bio,al eto sreca nije sa blokom nista stima sve....
Kablovi ispremjestani ma haos opsti. Haj pokopca se sve to rijesi se ,i sastavi on. Sto se tice limarije nije u Bog zna kakom stanju.Naravno ima dosta da se radi,ali ce cekat bolja vremena. Uglavnom ono lagano opusteno bez srkleta,i kad se bude imalo nesto vise para pa i investirat oko tog dalje.Nadam se u skorijoj buducnosti neki RAT STYLE odradit sa BBS-ovim felgama .


Inace je motor 1.3 1991.
evo i par slika

w6veP.jpg

gGaMV.jpg

aL5MB.jpg

L49yz.jpg

RcaJO.jpg
 
Član
ubio se za projekta, savjetovao bih ti ako budes u mogucnosti da ubacis neki drugi motor, neki rekao bih kvalitetniji. ti 1.3 su sranje od motora, kao sto sam u chatu napisao, vazda sranje oko karburatora, posebno oni sa platinama. To je vjerovatno iz dvice motor pa je koliko toliko bolji od onih prvih verzija, ali svejedno ti motori ne idu a potrosise goriva koliko ti bog hoce

uz malo truda ovaj golf moze da bude u startu puno bolji nego li je sad. zelim ti srecu u projektu;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
ubio se za projekta, savjetovao bih ti ako budes u mogucnosti da ubacis neki drugi motor, neki rekao bih kvalitetniji. ti 1.3 su sranje od motora, kao sto sam u chatu napisao, vazda sranje oko karburatora, posebno oni sa platinama. To je vjerovatno iz dvice motor pa je koliko toliko bolji od onih prvih verzija, ali svejedno ti motori ne idu a potrosise goriva koliko ti bog hoce

uz malo truda ovaj golf moze da bude u startu puno bolji nego li je sad. zelim ti srecu u projektu;)

Hvala na komentaru,naravno svaki savjet i pomoc je dobro dosla. Za one koji ubijaju dosadu :cool: pa da se i upoznamo a i kako se ko razumije oko auta. Sto se tice motora u pravu si karburator i einspritz naravno,al sad je takav kakav je i ne mislim ga mjenjat,mislim da je uz dobro nastiman karburator i da je sve ok ne bi trebao 6 preci otvorene. To su mi i neki majstori potvrdili,ako oni lazu mene i ja lazem isto ,probao sam ga danas bas i leti stvarno,ali kako sam vozio vjerovatno se negdje zacepila i na tri klipa radio i poceo mi ziv benzin bacat,ne bi se trebao zapalit na pocetku sam tek :icon_smile:
 
Administrator
Sretno sa planovima. ;)

Ako se ne varam ovo je onaj sa pika što se prodavao za 650-700 KM, a vlasnik napisao samo lemela otišla. Ja sam se davno raspitivao za njega, ali ima tu finog posla :)
 
druže samo polako i čuvaj ovo auto.teško je naći ovo godište keca još ima i krom branike,nema šta ima da bude extra,ali moj savjet nemoj žaliti da platiš skupo farbanje auta jer ako bude dobro urađen moći će trajati godinama.sretno sa sređivanjem keca.sve što te interesuje slobodno pitaj.pozdrav
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Sretno sa planovima. ;)

Ako se ne varam ovo je onaj sa pika što se prodavao za 650-700 KM, a vlasnik napisao samo lemela otišla. Ja sam se davno raspitivao za njega, ali ima tu finog posla :)

Jeste to je taj,medjutim nije lamela,bila nego druk lezaj,a ostalo sam napisao ,ima finog posla sigurno ,nije zurba, sve lagano ...

mirsadgolf je napisao(la):
druže samo polako i čuvaj ovo auto.teško je naći ovo godište keca još ima i krom branike,nema šta ima da bude extra,ali moj savjet nemoj žaliti da platiš skupo farbanje auta jer ako bude dobro urađen moći će trajati godinama.sretno sa sređivanjem keca.sve što te interesuje slobodno pitaj.pozdrav

Vazi Mirso hvala ti, one plastike jos uvijek nema nigdje,al ako slucajno izleti svakako ti javim... pozz:cool:
 
Član
Drug odlicano platno za rad u budcnosti abd kad bude para uzmi neki bolji motor 1.3 je smece i to tesko,ugl golf je odlican i odlican podloga za daljni rad,ugl puno srece i predjenih kilometara ;)
 
Član
odlican Golfic, stvarno :icon_smile: samo molim te nemoj da stavis kristalne stopke :icon_biggrin:

ja bih ti preporucio da stavis 1.6 karbas iz dvice, imam ga ja u svojoj, solidan motor, moze fino povuc', a za ovih 8 godina me nikad nije ostavio na cesti, niti je bilo nekih kvarova ;)

p.s.: moze samo neko da objasni na koje su modele isle ove stopke bez rikverc svjetla, cuo sam nesto da su isle na neke modele Post-Golf, a sad u cemu je fazon :icon_question:
 
Član
o kolega sretno u radovima, bice to dobro samo laganini, ima posla kao sto si mi i rekao na mob, al da se too sve rijesiti. sretno u projektu i obavjestavaj nas;)
 
Član
Odlican za projekta,polahko i lagano ;) Sto se tice motora 1.3 iz prve ruke cu ti reci,otvorene ispod 7 ne ide nikako,grada 10 bez po muke ;)
 
Ja sam se isto bio lozio na ovoga keca ali sam odustavo ugl ima podosta posla samo polako i biti ce to sve kako treba i ako ikako mozes ostavi se rat style-a i pokusaj ga dovesti u stanje kako zasluzuje imati kec iz '77. godine Samo naprijed ;)
 
Top