Golf mk1 1.8 8V TURBO - neko mi ukrao "sportsku" bregastu :D

Golf mk1 1.8 8V TURBO - neko mi ukrao "sportsku" bregastu :D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E posto su me neki poceli prozivati po ulici (a zato me zaboli uho) da malo sad ja napisem sta je sa kecom (nadam se da SE TEMA NECE IZBRISATI) .

Ako neki ne znaju to je sad kec od oggy-a zlatni 1.8 turbo tacnije motor od G60 sa turbinom.

Auto je kod mene bilo 7 godina i to auto prvo sto je na sebi dobilo je bila ta zlatna boja (znaci prije 7 GODINA auto ofarbano),motor prvi sto je bio je 16v dvicin pa opet 16v i na kraju ovaj sto je trenutno u njemu tj,g60 turbo.
Motor je sastavljen iz nicega znaci uz pomoc esse i jos neki "stari trkaca"motor je sastavljen.Auto sam ustimao nakon duzeg vremena malo teze (teze zato sto nije auto islo na valjke) nego je stimano na auto putu i po gradu i opet nije bilo to to jer u mostaru na str.sa trokiranjem auto je islo 14.4 na obicnim gumama.
Kad sam auto napokon "ustimao"da ide ,da ne trokira nisam ga ni mislio prodavati kupio sam neke dijelove da zamijenim na autu( blatobran,pr.vezni lim, pragove,) jer sam htio i mijenjati boju i ostaviti auto za sebe i tad je oggy pitao dali se prodaje i koliko je para.
Ja sam rekao da se auto i prodaje i ne prodaje i da mu je cijena 2700 (to clan nije nigdje spomenuo da ga je toliko platio) tek registrovanog.Rekao sam mu da ne zuri da nije hica da DOBRO PREGLEDA i proba prije nego kupi i tako je i bilo.
Prvi put smo se nasli na OMV pumpi u barama pregledao ga je onako odoka brzinski i popili smo kafu i opet sam mu rekao DA NE ZURI,
proslo je nekoiko dana i dosao je sa momkom koji je limar i mehanicar (PROTIV MOMKA NEMAM NISTA) da pregleda auto ispred moje kuce i proba naravno.
Sve je to pregledao i probao i dao pare bez ikakvog cjenkanja i otisao kuci.

E sad ovako:

1.Auto je placeno 2700 tek registrovan(sam motor me je izasao preko 3000 hiljade)
2.Letva volana nije valjala(ja je progorio kad sam vario nosac saltebla na nju) i to je dobio uz auto
3.lokve ulja koje su ostajale ispod auta su bile zbog ogromne rupe na karteru kako clan oggy kaze (da je bila ta rupa ogromna motor bi zaribao istog momenta jer je auto konstatn zavrtano dok je bilo kod mene)
4.kad zapusi se iz auta, ispod inst.table...skaci, skidaj kleme..volan je imao toliko lufta da je napravio kratak spoj u instalacijama te je par zica izgorila, (KAKAV MOZE VOLAN NAPRAVITI SPOJ AKO NEMA SIRENE I AKO JE SKINUTA SKROZ ZNACI NEMA MASE NEMA PLUSA NEMA AMA BAS NISTA i ja sam tako vozio 7 godina bez ikakvog zapaljivanja)
5.lafeta lijeva se savila kolko je truhla, a desna se izvalila iz poda (E NIJE MI JASNO AUTO FINO USLIKANO PRED KUCOM OPRANO A DA NISI SLIKAO TU LAFETU JEDNU TRULU JEDNU IZVALJENU ,TAJ POD TRULI KAKO SI VARIO )

6.Sto se tice sportske bregaste nadzi obicnu bregastu od G60 pa usporedi malo brijegove i tezinu te bregaste pa onda napisi da ti je "neko"ukrao bregastu i da nije sportska

U nedelju sam cuo kad si krenuo sa stupa da ti auto trokira u obrtajima pa se zapitaj malo sta je jer si mijenjao hidro podizace i vratio tu "OBICNU BREGASTU"

Na autu znaci sem sto si ofarbao blatobran i pragove,zalijepio neke naljepnice,izvadio sjedista zadnja (DA NE MISLE LJUDI DA TI NI NJIH NISAM DAO),STAVIO PLAVE DIODE U PREKIDACE (I KAZES ZAPALIO SE) nisi nista vise oko limarije i motora radio to ne pricas nego po tvojoj prici ispada da sam ti prodao truhlu skoljku bez sjedista ,volana,prekidaca,motora,stakala
a na autu si dobio

stakla sva u boji,ralica orginal gti,sjedista mk2,tabla mk2,sat mk2,amortizeri od POLA (ne golfa 2),strut bar zadnji,blow off ventil,selne za interkuler(jednu selnu placao 5 ili 10 km) silikonska crijeva (jedno placano 25 km) procesor rally golf ,dizne opel kalibre,inox cijevi za kuler i turbinu,oil catch,sinter lamelu ,sperovani mjenjac 20 posto,i jos dosta toga i to sve za 2700 KM i sad pricas okolo kako sam te zajebao.

Ne pravdam se nikome i boli me sta neki balavci po forumima pisu ali nek se zna sta je i kako je a ovo je taj famozni kec i projekat skoro citav...................


http://www.bhtuning.com/golf-s-paket-t-2654.html

I pogledaj da sam obadva motora kompplet uradio nanovo i 16 ku i taj g60..............
 
Početnik
Auto sam platio 2700KM - na klocevima, bez felgi i guma, i karambolke... auto nisam ni pogledao dobro, jer pitao sam momke koji te znaju, kazu auto je odlicno, covjek ga mazio, pazio... (isti nek mi vise ne prilaze na parkingu i ne zovu kad im treba nabaviti neki dio za duju u pola cijene, ili pokloniti)....

Sve sto sam napisao tamo u temi, stojim iza toga...i jos nisam dodao da sam neki dan letece lezajeve zamijenio koji su jos originalni (6mjesec, 89 godine) - a ti rece da je motor radjen generalno? Ovo sto lupa u motoru su 99% bolcne u klipovima, sto je slucaj sa 80% g60 motora, a ne sportska bregasta, jer sportske bregaste nema... (oznaka vw/audi na njoj, 026, i slovo A)


I tamo sam fino napisao da me niko nije tjerao da uzmem, sam sam uzeo, dao pare, a tebe krivim za to sto si mi par stvari slagao vezano za keca, al opet ne trazim i ne ocekujem ni sta zauzvrat...i ne bih bi to napisao da ti nisi u medjuvremenu srao... slikacu ovo par belaja sto je ostalo na njemu, al sta vrijedi kad ces ti reci da to kod tebe nije bilo tako, da sam ja zajebao...a i svejedno mi vise, ja cu napravit ovo auto, vec je 20 puta bolje nego je bilo, i izgleda pristojno....







Evo sad prilike da ovi sto me zovu i javljaju se, i da traze dijelove djaba za svoje sredjene duje (nema visee), da ovdje kazu sta imaju kad vec nece u oci, a po parkinzima me psuju i ogovaraju... ;)

I da, druze, sad je 2011 godina...a tvoja tema kad si ofarbao ovog keca i poceo ga radit je 2007....Sto znaci da je farbano prije 4...a ne 7 godina...a boja mu se vec ogulila i ocajno treba jedno lakiranje... ne znam sto i to nikako da kazes, pa nisi ga ti sam farbao, lakirer ti je lose uradio, sta sad..ha ja..

i btw, evo vec na prvoj slici, kad si ga tek sastavio, fali jedan saraf na tocku, evo slike na kojo se da primijetiti: http://img50.imageshack.us/img50/8260/p6130052uh3bb4.jpg

et, sad bujrum, pisite sta hocete, ja idem za poslom, auto treba biti spremno za Osijek...a ti vidi jel onakvo auto kakvo sam uzeo od tebe moglo otici do Osijeka...lijep pozdrav :icon_biggrin:
 
Član
e balavac leteci lezajevi su zamjenjeni i novi stavljeni orginal vw(ako ti je poznato skladiste dijeloa iz breze poslije rata sto se prodavalo) kakve veze godiste ima lezajeva i nije mi jasno zasto si ih uopste mjenjao jer su ispravni bili
za bregastu sam ti rekao da sam tu slao od g60 da se radi (kazem ti izvagaj je i pogledaj malo bolje rubove na bregastoj)
kad si dosao gledati auto samo te je zanimalo sta i gdje pisti jer nisi imao pojma ni gdje se nalazi blow off ventil niti kako izgleda i sad ti pametujes nesto oko auta i motora samo znas ono sto si procitao na internetu i upamtio ali hajde nove generacije mladze pa misle sve znaju

auto je 82 godiste,be razumijem sta trazis od tog auta ,pogledaj malo druge keceve (koje si isao gledati i poslije kad si meni dosao pljuvao po tim momcima) i ne kazem da nije imalo mana ali to sto si ti tako napisaao i oblatio da neko ne zna rekao bi pa to auto nijee imalo gdje ni sjediste saviti koliko je truhlo i koliko se raspada
stavi dizalicu podigni auto ako se i zadnji dio ne podigne zajedno sa prednjim dam ti sta hoces pa ces vidjeti dali je truhlo vrata se bolje na autu zatvaraju od pojedini auta sa foruma kojima su tatae i mame kupile i to ti pojedini ne znaju cijeniti i nikad nece ni znati

kazem ti sastavi ti motor kad si toliki strucnjak pa vidi kolik para ce izaci i onda usporedi za koliko si dobio kompletno auto jer jbg.ipak ti si vrsni majstor.

Sto se mene tice tema se moze zakljucati,to auto me vise ne zanima proslo je 4 mjeseca od kupovine i gotovo ja nemam nista sa tim i slobodno nastavi ti blatiti i pisati i zapitaj se sto ti svi nece da ti pridzu na parkingu i sto te svi ogovaraju ;)

auto je ofarbano ranije ali nisam htio stavljati slike jer nisam od tog posla da se hvalim po forumima kako sam ga oprao ,zamjenio miris u autu i slicno.to sam stavio je rme drug nagovorio i ja sam sa takvom raspadahijom svaku noc se trkao po gradu i nikad mi se nije nista desili,uvijek fino zakocio,nikad udario auto nikad mi se nije zapalilo i slicno sto se tebi desava;)
ipak plave diode su danas u modi hahahahahha:lol::lol::lol::lol:
 
Početnik
Koliko lazes i petljas, nije humano.... cuuj 3 godine radio na autu, a nisi slike postavio...

nemam vremena zbog faxa da se posvetim radovima na autu, al evo jos malo i aBd, i postdiplomski studij zavrsavam, pa cu se onda baciti na PROJEKAT... ovog golfa cu vozit dok ne crkne skroz i on ide u zaborav, mozda ga dam kome drugom za male pare jer meni se vec to auto gadi zato sto je bilo tvoje....
svejedno imam jos 3 auta pored njega, on je onako malo za zajebancije..

Ti koliko znanja imas, pokazuje to da si vozio auto vise od godinu dana BEZ FILTERA ZRAKA i i meni objasnjavao da je to ok, da ne treba filter... a ostalo kako si uradio, takodje pokazuje da nisi bas upucen.... i da, ne cudi me sto si bio zadovoljan golfom u onakvom ocajnom stanju, jer nisi znao bolje.....tako da o tome vise s tobom necu raspravljat..

;)




I da, uskladi malo price...gubis se.. evo te i ovdje, pa uporedi svoju pricu u prvom postu na bht, u svojoj temi, i u svojoj temi na mk1.forumu...a ona koju si meni prodao je posebna..

http://www.golfmk1.com.hr/forum/index.php?topic=1227.0
 
Član
ne mogu da vjerujem sta pises momku. alena znam licno i auto. ako tvrdis da je truho toliko golf kako moze podnositi taj motor. malo pogledaj cjene auta pa pricaj ipak je to rucni rad i nije serisko auto ..;)
 
Član
mozes ti tatin sin ima 3 auta mora da ti je kupio kad si zavrsio srednju pa upisao faks cccccccc
imam i ja pred kucom 5 pa se ne kurcim a za tvoju informaciju "nacitani cuneru" vidi ima li hota na lanci filter ,ima li repo na golfu i jos dosta auta, a ti reko sam ti vidjecemo sad vrijeme u Osijeku pa da vidimo sta si to poboljso na kecu a ja nisam znao :lol::lol::lol::lol: imas ti balavac jos dosta kilometara da predzes da mozes razgovarati o necemu

Kad si toliki majstor vidjecemo kad budes sastavljao "drugi motor"po svome pa da vidimo sta i kako ces cunercicu sa plavim diodama i uraditi i koliko ce to auto ici i koliko para ce te izaci

i meni je zao na kraju krajeva sto sam nekom fakutetliji prodao auto
ufati se ti pasa moj knjige mani se auta studiraj brate i nadzi kakav kancelariski posao samo nemoj u Sarajevo ziv bio, da rata ne bi, nikad ni tramvaja pojedini nebi vidjeli a ni semafora

Imas lijep pozdrav
 
Početnik
Meni je dovoljno da u Osijeku zavrsim utrku, a da mi tocak ne spadne sa auta..a znamo kome se to desavalo, ne? Haj vozzzdra, ba ;)
 
Član
Moze i tatino auto ici 17 sec.da ne otpadaju tockovi

Lijep pozdrav CUNERCICU i moze LOCK.
 
Član
ovakve rasprave nisu ljudi za foruma, moze se malo zakljuciti da je oggy malo pretjerivao u garazi sa opisima ali ipak je to auto staro vise od 25god pa sta bi neko ocekivao da se mjeri s novijim tipama po ovjesu limariji i ostalim karafekama, poslovao sam s alenom i bio je fer i korektan, imam zamjerku samo sto mi je ta klapa iz sarajeva uvalila iskrivljene felge koje se bas vide na alenovom golfu u temi sto je oggy postavio a rijec je o powertechicama, clan fiesta_boy mi je prodao ali su obisle pola sarajlija i svi su znali sta je s njima ali su sutili, to necu nikome halaliti ali ova vasa prepucavanja su mislim za face to face uz kaficu i bok..
 
Član
E drug to i nevalja sto se od muhe pravi babaroga jer nikad nisam nikoga zajebao, u mostar sam momku odvezao vezni lim o mom trosku ,anessu u konjic isto odvukao nesto o mom trosku,i tako jos neke dijelove razvlacio po bosni sve o mom trosku i nikad nikom nista naplatio nisam vec popio sa njim kafu i ispricao se nikad se ni sa kim zakacio nisam i sad neko ko je tek poceo vozati"brza auta" prica kako nemam pojma i kako sam podvalio nesto a ja se bavim ovim od prvog streeta koji je bio na dobrinji u SARAJEVU i keca u saraf znam jer mi je ovo do sad bio 6 ili 7 kec

za felge nemam ti pojma kad su kod mene ne znam jesu li krive bile jer sam malo vozio i prodao uzeo 14 ove mo velike bile a za ostalo kod koga su bile nemam ti pojma
 
Član
vjerujem da nijednom od vas nije svejedno, i ne bih sad ulazio u to ko je u pravu, a ko nije - vasa stvar, al' nije lijepo da se gleda, ako treba, nastavite preko PM.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top