Golf IV

Golf IV

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ej rajo, imam problem s "mjenjačem" u pitanju je golf IV 116 PS 6 brzina

Jutros sjedem u auto, tesko mi šalta, i hajd nekako sam otiso do grada i vratio se, nisam stigo danas otici kod majstora ali culi smo se telefonom... Reko mi je ako je korpa i lamela 300 KM a ako je zamajac 1100 Km.. Međutim auto kad je ugašeno "normalno" šalta.. Pa reko da nije imo ko slicnih iskustava da mi moze reci nije li bar otiso taj zamajac....

Naravno auto ce sutra kod mjastora svakako, al bas nije danas najbolja situacija za tim velikim kvarovima...
Kolega danas govori da nije do ulja ovo ono, auto je kod mene 6 godina to nisam kontroliso, i nije bilo problema nikakavih do dns...

LP
 
Član
Korpa vjerovatno, a kad skine mjenjač znace kakav je zamajac, ako nisi do sada osjecao vibracije i hlupanje, mozes vjerovatno proc samo sa korpom i lamelom.
 
Član
ja sam isto načuo da se ti sa 6 brzina nisu bas najbolje pokazali, vrlo lahko moze bit da je ulje pojdeno u mjenjaču, budi sretan ako to bude , i goni sto prije majstoru jer to će ići samo na gore :icon_smile:

ako se auto ne hucka na leru , il ako se ne zatrese kad ga ugasis/upališ onda je zamajac uredu .

A jel ti kvačilo tvrdo, gdje odvaja, i jel se baš teško u svaku brzinu šalta uključujuci i rikverc :icon_question:
 
Član
Kvacilo mi je sasvim OK, i sve je bilo OK do danas, i najteze se salta u rikverc i prvu, ostale i u voznji nisu isle bas puno tesko...

Na leru radi uredu, ne hucka se, a ne zatrese se kad upalim ili ugasim auto.. mozda malo kad palim al msm da je to "normalno" jer nisam neki mehanicar...

al sve u svemu ujutro on ide kod mehanicara pa sta bog da...

hvala vam na odg ;)
 
Član
i kako ga ušaltaš, jer zakrči pa na silu uđe u brzinu.

Pokušaj ga sa međugasom šaltat, ako bude išlo onda je sihron u pitanju
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
i kako ga ušaltaš, jer zakrči pa na silu uđe u brzinu.

Pokušaj ga sa međugasom šaltat, ako bude išlo onda je sihron u pitanju

e bas tako, kao da skrgne neznam objasniti i usalta se... a nisam pokusavo s medjugasom, al pokusacu ujutro dok budem iso do majstora...
Kad sam lajik sto se tice mehanike, pa se bojim da jos vise ne sjebem,, pa nediram nit vozim :D heheh
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top