Golf IV zamajac

Golf IV zamajac

Pozz. Novi sam na forumu i imam problem za zamajcem na golfu 4 1.9 tdi 74kw..
Dakle, kad stisnem kvacilo do kraja ne cuje se nista,prilikom pustanja na pola pocne se cut ali ne jako i kad pustim do kraja cuje se al malo skroz.. sad me zanima koliko mogu kilometara jos cca napraviti s tim do stavljanje novog seta..
I jos nesto cuo sam da ima dvije opcije ugradnja plivjuceg i fiksnog zamajca.. koji mi vi preporucavate i mozete mi objasniti zbog cega hvala unprijed.. LP
 
Član
Ma nije to nista jos uvijek ako ne trese,slajfuje i sl.Mada nikad se nije sigurno zna on i zaglaviti i sl.
Kod mene je na petici tresao i vozio sam sigurno jedno 20hiljada mozda i vise.
A ljudi stavljaju i fixni i tvrde kako su auta i sa vise obrtnog momenta imali fixni ovo ono.svako svoju tvrdnju necim pravda
Ja sam stavio plutajuci i mislim da je to ispravno,jer treba on da bude jos bar 150hiljada,ako je dobro uradjeno i ako je neke bolje marke.
 
Član
Evo isto auto isti motor, mislim da sam pisao i negdje na temi za golfa 5.
Uglavnom, kod mene se isto tako čuo pomalo skroz kuckao i tako, da bi proklizao nakon mjesec dana.
Stavio fiksni i evo 40000 prešao hvala Bogu bez ikakvih problema, tako da moj savjet nemoj ga previše forsirati da ne bi zeznuo mjenjač prilikom eventualnog riknjavanja istog i možda ćeš ga voziti još godinu dvije nikad se ne zna, a stavi fiksni slobodno razlika u cijeni je oko 4-5 stoja a miran si dok voziš to auto...
pozdrav,
 
A mislim onda je najbolje promjeniti set kvacila.. i miran al onda bi stavio fiksni prije nego plivajuci a neki kazu da fiksni sjebe radilicu ili getribu i da se teze salta..
I da auto 3 puta bucnije radi na leru...
 
Član
Malo vise ces osjetiti vibraciju na leru, sto se tice radilice bolji je dvomaseni. Neki su skidali fiksni i vratili dvomaseni, a neki nisu imali nikakvih problema. Nema pravila
 
Top