Golf IV ... turbo??

Golf IV ... turbo??

Član
Pozdrav. drustvo, zanima me da li je moguce ubaciti turbo.. ili chipovati. motor.. nisam bas najbolje upucen u treminologiju. pa ako neko moze da mi objasni sve to.
Imam Golfa IV 1.9 TDI 135 KS.
sta bi se moglo uraditi u ovom slucaju , i ako neko zna koliko bi moglo okvirno da kosta..?
hvala narode.. ;D
 
Početnik
taj Golf 4 ima vjerovatno 130KS , pumpa dizna motor jako potentan za chiptuning.

Motor bez ikakvih prosmblema se moze podici na 162KS bezbjedno za motor ili sa manjim doradama na 175KS

Cijena u SM Chiptuning 250 EUR za optimum varijantu.. tj za 162KS

nemoras mjenjati nista ,

btw tvoj motor jeste vec turbo...


posjeti www.smchiptuning.com
 
Član
pa cuj ... 99 kW, TDI. da se postigne tih 175 konj. sta se treba uraditi... koliko ce se onda povecati potrosnja... i gde se moze uraditi .. rece da je sigurno za motor.. koliko.. sta se gleda.. nasta treba obratiti paznju..??
 
Početnik
162 KS je sigurno za motor, 175 je takodje ali treba malo pazljivije voziti, treba zamjeniti usis, motor mora biti u perfektnom stanju, turbo takodje ...

potrosnja u slucaju umjerene voznje se smanji, radi povecanja obrtnog momenta,

a mozes uraditi u tvom komsiluku

Gradiska

napisao sam ti gore link na kojem mozes sve vidjeti..
 
Početnik
u laganoj voznji potrosnja nece biti veca, moze biti samo manja

veca ce biti pod punim gasom ali neces ga stalno tako voziti

isto vrijedi i za sigurnost i vijek motor. nista se ne mjenja za normalnu voznju i ako ga nekad stisnes, ali ako podignes snagu i non stop ga vozis full gas, posebno u vecim brzinama, tada trpi motor vise, posebno turbo

po meni mnogo je bitniji pravilan servis motora i koristenje dobrog ulja, kao i pravilno postupanje sa motorom

a normalna voznja ce nakon SM chipa postati mnogo ugodnija (oprobano i na mom TDI-u)
 
Član
TargetX, ako brines za sigurnost motora i potrosnju to je sve do tebe..
Ako ti je noga teska i bez chipa mozes rastrest auto.. Potrosnja uglavnom ostaje ista ako ne i manja (sa normalnom voznjom) o punom gasu necu ni da pricam :D
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
imaš već Turbo, tako da samo Chipovati i ima da leti;)


ee kad spomenu chipovanje,.. koliko kosta.. ??
koliko sam upratio imaju dve verzije..
SM power, i jos jedna,... za sta je koja..???

a imam u vidu da ga chipujem .. ali mi jedan kolega rece kad ga je chipovao, pucala su mu crijeva. ispod haube.. pa sam jos u nedoumici.. kako to resiti...
 
Član
Gore su ti ljudi ostavili linkove.Njima se obrati.Imaš 264 teme o čipovanju na forumu.Malo pretraži...Postavljaš isto pitanje 3 puta,bez obzira što si dobio konkretna uputstva
 
Član
TargetX je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
imaš već Turbo, tako da samo Chipovati i ima da leti;)


ee kad spomenu chipovanje,.. koliko kosta.. ??
koliko sam upratio imaju dve verzije..
SM power, i jos jedna,... za sta je koja..???

a imam u vidu da ga chipujem .. ali mi jedan kolega rece kad ga je chipovao, pucala su mu crijeva. ispod haube.. pa sam jos u nedoumici.. kako to resiti...

imas gore link firme koja ti to radi, cijena zavisi od vrste remapa koji radis. to sto pitas za sm power i sm optimum su ti dvije verzije koje radi ta firma. sm optimum ti je slabiji i ne trebas neke posebne prepravke praviti na motoru, a power ti je jaca opcija i tu moras neke odredjene izmjene radit. najbolje ti je obratit se gore na likn sto su ti naveli i dobices odgovore na sva pitanja koja te interesuju...

sto se tice pucanja tih crijeva, za to ne brini, nece ti pucati nakon chipa u SM-u... ;)
 
Top