golf IV tdi pomoc

golf IV tdi pomoc

Član
pomoc narode,,e ovako imam cetvorku 2002 tdi,crveno i,auto normalno parkiram,dodjem i auto nece da upali ni da zavrti,ostane mi samo raditi lampica od baterije ali sve drugo ugasi,baterija je nova,auto ima tvornicki alarm sa daljinskim centralnim, sta bi moglo biti ,jeli moguce da je do alarma ili sta bi drugo moglo biti,,stavim cak i kablove sa drugog auta nista ni da zavergla,gurnem metar upali vozim ugasim dodjem upali bez problema,sutri dan parkiram sve fino nema lampica ,opet isto nece ni da zavrti
 
Član
Kod mene na oldtimer autu bi bilo do alnasera (anlasera)...kod tebe bi mogao biti i neki software-ski problem...:icon_biggrin:
 
Član
Kad ti nece da vergla nego samo cujes tak,tak to su ti cetkice na anlaseru otisle. A tvoje auto vjerovatno ima i blokadu motora mada bi tada verglao a nebi upalio. Dali kad hoces da verglas lampica od akumulatora se stisa ili potpuno ugasi i kad pustis kljuc onda se opet pojavi???
 
Član
nema tak tak,ne zatamne lampice kad probam palit,ni svjetla kad su upaljena cak,cim upalim momentalno se gasi lampica od baterije ,mislim da je nesto sa alarmom povezano, je li moguce da zbog baterije na daljinskom nesto sa alarmom nije u redu :icon_question::icon_rolleyes:
 
Član
To sve zavisi dali je ugradjivani alarm ili je original ali to ti lako moze biti da ti se ostetio cip u kljucu i blokira motor... To bi ti bilo dobro prikopcati na diagnostiku i ako je sta do elektronike pokazace na diagnostici. Ako si blizi Bihaca ja ti mogu prikopcati na lap top i vidjeti preko diagnostike...
 
Član
Jbg malo si daleko :icon_rolleyes: hehehe.... Da si blize mogli smo to nabrzinu rijesiti i vidjeti preko diagnostike dali je do elektronike. Ako nebi pokazalo nikakvih greski onda bi lako moglo biti da je mehanicka greska...
 
Član
ako je fabricki alarm nije,jer cim gurnes kljuc i okrenes a on se ne upali dobro je,fabricka blokada nije,jer bi ti gorilo ono security,kljucic onaj mali na tabli :)

samo ti na dijagnostiku negdje i nek pogledaju
 
Član
kad zakljucam vrata a lampica od alarma ne pocne blicat, kad ponovo otkljucam i probam upalit to se desi,i ta lampica od kljuca malo duze gori ali se ugasi,a kad odmah pocne blicat upali normalno,to sam danas skonto,obicno je sve normala kad kljucem zakljucam,problem se desi kad ponekad daljinskim zakljucajem ili otkljucajem
 
Član
Pahhh to ti moze lako biti blokada motora jer "misli" da je auto provaljeno i "neda" da upalis motor... Odi negdje na diagnostiku pa ces lako vidjeti dali je to. Jer ako jeste on ce prijaviti blokadu motora :) tj greske ce prijaviti :) Komsija mi ima golfa 4 SDI i ima ugradjivani alarm i daljimsko i kad otkljuca kljucem on mu blokira motor i ne moze upaliti :icon_eek: i mora daljinskim zakljucati otkljucati i onda moze ali je problem kod njega kad 10 puta tako uradi 11-i put se alarm pali svakih 5 minuta hahahaha budi citavu mahalu pa sam mu morao u 1 ujutro ici ponistavati greske hahahaa
 
RS TURBO je napisao(la):
Pahhh to ti moze lako biti blokada motora jer "misli" da je auto provaljeno i "neda" da upalis motor... Odi negdje na diagnostiku pa ces lako vidjeti dali je to. Jer ako jeste on ce prijaviti blokadu motora :) tj greske ce prijaviti :) Komsija mi ima golfa 4 SDI i ima ugradjivani alarm i daljimsko i kad otkljuca kljucem on mu blokira motor i ne moze upaliti :icon_eek: i mora daljinskim zakljucati otkljucati i onda moze ali je problem kod njega kad 10 puta tako uradi 11-i put se alarm pali svakih 5 minuta hahahaha budi citavu mahalu pa sam mu morao u 1 ujutro ici ponistavati greske hahahaa

tako je i kod mene,znaci zakljucam na daljinski,otkljucam na kljuc i ne mozes ni sjest u auto,alarm se upali i blokada paljenja,kljuc se okrece u volanu bez one granice kontakt-paljenje

znaci moras daljinskim i otkljucavat i zakljucavat...ako je opet isto,onda kakvom majstoru za te alarme
 
Top