Golf IV (TDI) nece preko 160 km/h (edit: greska "Charge pressure control" ?)

Golf IV (TDI) nece preko 160 km/h (edit: greska "Charge pressure control" ?)

Član
Koliko kosta sto se turbina ocisti, jer mislim da je bolje na vrijeme provjeriti i ocistiti, prije nego rikne!?
 

rs6

Član
addo je napisao(la):
Koliko kosta sto se turbina ocisti, jer mislim da je bolje na vrijeme provjeriti i ocistiti, prije nego rikne!?

skini sam i ocisti, nije to mudrolija nikakva, ako znas imalo oko mehanike eto ga....
uzimaju ljudi po 100 KM samo sto se valja izhebat dok je skines i vratis nazad .... opet sve zavisi koje je auto, imas turbine koje se mogu rastavit i koje ne mogu...
 
Član
U pitanju je Bora, TDI, volio bih to uraditi zbog sebe, jer ipak sam uzeo polovno auto!
 
Član
Da, i spominjao je garanciju ali cu u ponedjeljak kad ostavim auto provjeriti na koliko je garancija i sta ona podrazumijeva.
 

rs6

Član
Kenan28 je napisao(la):
Da, i spominjao je garanciju ali cu u ponedjeljak kad ostavim auto provjeriti na koliko je garancija i sta ona podrazumijeva.

ma dobro, samo ne znam sta ti ima garantovat na " ciscenje " jer turbina ako nije uredu ona i poslije ciscenja nece valjat ....al ajd vidi pa javi kako je i sta je i rezultate obavezno kad zavrsis sve ;)
 
Član
Eh ovako,imao sam isti problem na Toledu.Meni je puklo ono malo crijevo sto ide na ventil N75.Znaci pregledaj sva ona tanka crijeva iza EGR ventila.Tu izgubi pritisak.Metar tog crijeva ti je 5KM.A obavezno ocisti turbinu i EGR poslije toga;)
 
Član
Problem rijesen, izduvna grana je bila nevjerovatno zaprljana, i turbina je bila katastrofa, ali sto je najbitnije u dobrom je stanju. Nisam isao na autoput testirati auto ali mi je dovoljno bilo i po gradu malo provozati auto da vidim kako puno bolje ide, malo je reci da sam zadovoljan.
@rs6 sto se garancije tice, razgovarao sam sa majstorom, uglavnom kaze da je turbina u dobrom stanju i sad je ociscena tako da ne ocekjem duze vremena da mogu imati nekih problema sa njom, a ako bi se kojim slucajem pojavio neki problem sa snagom i turbinom, mogu mu se javiti pa ce on to rijesiti... ali nema sta...
Samo mi je skrenuo paznju da ga zimi ne forsiram dok je hladan, i ne trebam se bojati.
 
Top