Golf IV problem sa gepekom(bravica)

Golf IV problem sa gepekom(bravica)

Član
Pozdrav, brava na gepeku Golf IV 2005 (karavan) radi tj. otkljucava ali ne pokazuje na instrument tabli da su otvorena a isto tako ni svjetlo se ne pali u gepeku. Promijenio sam mikroprekidac polovnim ali se javlja isti problem. Da li je moguce da postoji jos neka greska sem mikroprekidaca ili da li je moguce da radi i otvara gepek a negdje jos postoji greska. Hvala unaprijed!
 
Član
Zasto nisi kupio novu bravicu ~40 KM
Na svjetlu za sijalicu moze otici i dioda ali jako rijetko. Provjeri i konektore za koroziju.
 
Član
Zasto nisi kupio novu bravicu ~40 KM
Na svjetlu za sijalicu moze otici i dioda ali jako rijetko. Provjeri i konektore za koroziju.
Konektori su čisti, za diodu ne znam da li je ona u pitanju. Nisam provjeravao jer me na to niko nije upućivao. Svi su rekli bravica. E sad...koliko sam ja vidio brava se sastoji iz više komponenti. Ja sam zamijenuo mikro prekidač na tom dijelu koji se pritiska rukom pri otvaranju gepeka. Sa tog mikro prekidača izlaze dvije žice. Provjerom unimerom na klik klak pokazuje otpor i prekid što upućuje na to da je mikro prekidač ispravan. Sledeći dio koji sam ja vidio da iz njega idu žice je onaj okrugli znak VW na kojem stoji brava za ključ. To nisam ništa dirao i još je ostao motorić brave i donji dio koji zakača tj. zabravljuje haubu za donji dio šasije. Da li na tom dijelu postoji kakav mikro prekidač ja nisam uočio. Sve normalno radi i zaključava i otključava i otvara gepek samo ne gori sijalica u gepeku i nemam signal na instrument tabli kad je gepek otvoren da je otvoren. Na svim ostalim vratima pokazuje. Čim otljučam auto i otvorim gepek nakon 20 - tak sekundi zabrave se sve brave što je i normalno samo u slučaju da nisam dirao brave i otvarao vrata. Mene interesuje na koji dio brave se ukazuje kada se javi ovakav problem. Šta da kupim??? Hvala svima na pomoći.LP
 
Top