golf IV amerikanac i golf IV evropa

golf IV amerikanac i golf IV evropa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znam da je bilo milion tema oko ove stvari, jedni kazu ne pase mu nista od dijelova, drugi kazu pase sve, ljudi preuvelicavaju i tako. Dakle interesuje me konkretno golf IV 1.8 T. Ima li velike razlike osim one vizuelne izmedju istog auta napravljenog ovdje negdje u evropi i nekog u americi. Neda djavo mira:) Pomoc i savjeti dobro dosli
 
Prije nekog vremena je bio prilog u nekoj emisiji o automobilima bas o ovim stvarima, i nije toliki problem u dijelovima koliko je problem u razlicitim standardima USA i EU, dakle metrički sistem i ostalo, drugačiji alati za servisiranje... Ima i dijelova koji su isti, ali ponekad ima i stanovitih razlika...

Evo, procitaj... http://www.nezavisne.com/auto/vijesti/28194/Nema-rezervnih-dijelova-za-americka-vozila.html
 
Član
clankom sve receno,i neki dan je bila tema slicna ovoj,pa raja pise nema razlike ovo ono,kod mog komsije bora uvezena iz amerike,imao problem s motorom i morao je narucivati dio iz amerike,dugo je to potrajalo,,a tako isto znam da ima jedna cetvorka kod nas u gradu,iz amerike uvezena,voza je jedan automehanicar,ja sam ga jedne prilike pitao da li ima problema sa servisiranjem rekao je da nema,da je sve isto,sad da li mi je slagao ili ne to ne znam;)
 
ArminM je napisao(la):
clankom sve receno,i neki dan je bila tema slicna ovoj,pa raja pise nema razlike ovo ono,kod mog komsije bora uvezena iz amerike,imao problem s motorom i morao je narucivati dio iz amerike,dugo je to potrajalo,,a tako isto znam da ima jedna cetvorka kod nas u gradu,iz amerike uvezena,voza je jedan automehanicar,ja sam ga jedne prilike pitao da li ima problema sa servisiranjem rekao je da nema,da je sve isto,sad da li mi je slagao ili ne to ne znam;)

sto se tice cetvorke(cole)nije ti slago...jer sve je skoro pa istooooooooooooooooooooooooooooooooo.....pozz
 
Član
kako god nebih uvezao iz amerike golfa radije bi neko egzoticno auto tipa NSX itd...:icon_smile::icon_smile:
 
Član
mene konkretno interesuje GTI IV amerikanac, jel imam te sve dijelove ovdje? Jel pasu? Najbitnije ako mi se desi neki mehanicki kvar, jesu svi djelovi isti? Pakne, diskovi, kinetickih i tako te stvari, nemoze sve da mi naupadne??
 
Prije godinu i po je prijatelj uvezao A6 C5 iz USA i uradio servis i sve ovdje normalno... Medjuim imas nekih modela VAG ne mozes nikakav dio naruciti, nista, trebas prvo otici u ovlasteni sa brojem sasije da se to ispita...
 
Član
opet jedni ovo, jedni ono govore:( sta sad znaci to :D jel ga mogu ovdje odrzavati bez nekih narucivanja djelova iz PM? nemogu?
 
Član
elzinho je napisao(la):
opet jedni ovo, jedni ono govore:( sta sad znaci to :D jel ga mogu ovdje odrzavati bez nekih narucivanja djelova iz PM? nemogu?

Aman, brate, idi u ovlasceni neka ti provjere! Ovo su ti sve price tipa, rekla-kazala!
 
Član
ovlasteni servis i provjeri broj sasije..sve ces znat:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
elzinho je napisao(la):
opet jedni ovo, jedni ono govore:( sta sad znaci to :D jel ga mogu ovdje odrzavati bez nekih narucivanja djelova iz PM? nemogu?

znam ja jednog uzeo Chevroleta iz Amerike uvoz i vćinu dijelova sem limarije naručuje iz Amerike;):cool::cool:
 
Super Moderator
ma druze sve isto
samo sto su amerikanci jos ljepsi i opremljeniji a usput udobniji dosta
ocuvaniji su 100% jer su im ceste dobre
Ja sam imao preko 10 auta amerikanaca i brate sve je isto pusti price nije vako nako ;)
Eno golf 4 sto sam imao TDI prodao ga daidzi i odvukli mi na dizalicu da pregledamo i kontali sputu napravit
Kaze majstor sta je ovo ? Nikad bolju cetvorku nije vidio
trap i spura isto ko iz fabrike niko tako ne moze ustimati, svi oni sarafi dole se i dalje sjaje ko da mu je prvi dan

pa ti sad vidi ;)
 
Član
Ko je lud da pravi sebi troskove praveci razlicite dijelove za isto auto, sve je tu skoro isto, zavisi od auta do auta, neke sitnice i stvari bezane za standarde tipa izduvnog sistema, nije isto.... alati su sigurno razliciti ali j*o i to, kupi sebi set alata i nema problema...
Razlika u kvalitetu je evidentna samo u zavrsnoj izradi, jer Meksikanci vole sfuseriti, sad ne znam da li su svi iz Meksika ili ima i neka druga fabrika za Americko trziste.
Medjutim nemoj se raspitivati po forumu, ovo ti je sve rekla kazala i nije evidentno da se pouzdas na informacije dobivene na forumu.
Proguglaj i vidi u ovlastenom servisu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top