Golf IV 1.6sr 8v polugeneralka

Golf IV 1.6sr 8v polugeneralka

Član
Koji motor ima litru potrosnju na 1000km? Obicno je to maksimalna tolerancija do koje je motor "ispravan", a za vecinu auta je 0.5-0.7 litara na 1000km, ako ga vozis normalno ne bi smio piti vise od litru-dvije na interval
Motor koji sprzi 10 litara na servisni interval od 10kkm je za bacit
Kakvo ulje sipas u njega, moguce da je i ono-djelimicno- krivac
Sipam shell 10w40, nedavno promjenio filter i ulje mislio bar neko vrijeme nece trosit ali isto sve...ali motot pali i ide bez ikakvih poteskoca, ne vozim ga puno pa bi samo htio uredit malo motor tek da ne trosi ulje
 
Poslednja izmena:
Član
Ekipa da vas pitam kakva je procedura kad bi ubacio neku drugu mašinu npr 1.8turbo, jeli velik posao to
 
Član
U ovom slučaju gledaš da prođeš najjeftinije što ne mora biti najbolja opcija. = Gledas da jeftino skrpis auto, samo zamazes oci da bi ga mogao lakse prodati
- Ista stvar i sa ubacivanjem drugog motora.
A to je njegova stvar šta će uraditi, samo sam napisao šta mu je prvo činiti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Sipam shell 10w40, nedavno promjenio filter i ulje mislio bar neko vrijeme nece trosit ali isto sve...ali motot pali i ide bez ikakvih poteskoca, ne vozim ga puno pa bi samo htio uredit malo motor tek da ne trosi ulje
Ako ti nije zurba, ja bih prvo uradio mali servis, ubacio neko pristojno 5w40 ulje, tipa Liqui moly, mozda Mobil i slicno,uljni filter novi i vidjet sta se desava. Mozebit da je lose ulje, mozda mu ne odgovara, mada je opet ogromna potrosnja, al eto, vrijedi probat
Na kraju, po meni je bolje raskopat taj motor, provjerit karike i glavu, lezajeve sve, izmijenjat, kad to zavrsis imas uredan motor, a taj novi ako kupis moze bit isto los kao i tvoj
 
Član
Provjeri prvo zbog čega motor troši ulje. Meni su svi moji benzinci trošili od 0,2 do 0,5 kg ulja na tisuću kilometara pa se nisam nešto pretjerano sekirao zbog toga. Svaki me služio besprijekorno, a po pričama mehaničara sam trebao do sada odraditi bar 10 generalki.

Ubacivanje polovnog motora nije dobro rješenje po meni, bar ne dok ne provjeriš šta je problem sa tvojim motorom ako uopće i imaš problem.
 
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo vezano za isti problem. Fiat Punto 2000 1.2b, 44kw 8v.
Prije 6 godina imao isti problem, znači isti...potrošnja ulja 1l/900-1000 km i predlagali mi da ubacim drugi motor, bla bla...ništa od toga.
Rastavimo motor i kupim slijedeće, novo (ležajevi radilice, karike 120 KM, ventili 64 KM, svjećice, gumice ventila, dihtunzi, ulje Selenia 5w-40 i filteri, rashladna tečnost G12 i destilovanu vodu kao i set zupčastog kaiša). Uglavnom, dijelovi 550 KM i ruke 120 KM ali od tada ja rahat u pravom smislu te riječi (ulje mijenjam na 15 hiljada uz potrošnju 0.5l, motor uredno radi i vozi 170 km/h...). Servis je urađen na 183xxx km a sada je na 262xxx km. Uglavnom, znam šta imam i svakako bih ti preporučio da središ svoj motor, znam šta ti pričam. Iskustvo.
P.S. Blok je bio maksimalno uredan, to nismo dirali...u cijeni dijelova je obrada glave i montiranje ventila, štelovanje i ostalo oko toga...90 KM.
 
Član
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo vezano za isti problem. Fiat Punto 2000 1.2b, 44kw 8v.
Prije 6 godina imao isti problem, znači isti...potrošnja ulja 1l/900-1000 km i predlagali mi da ubacim drugi motor, bla bla...ništa od toga.
Rastavimo motor i kupim slijedeće, novo (ležajevi radilice, karike 120 KM, ventili 64 KM, svjećice, gumice ventila, dihtunzi, ulje Selenia 5w-40 i filteri, rashladna tečnost G12 i destilovanu vodu kao i set zupčastog kaiša). Uglavnom, dijelovi 550 KM i ruke 120 KM ali od tada ja rahat u pravom smislu te riječi (ulje mijenjam na 15 hiljada uz potrošnju 0.5l, motor uredno radi i vozi 170 km/h...). Servis je urađen na 183xxx km a sada je na 262xxx km. Uglavnom, znam šta imam i svakako bih ti preporučio da središ svoj motor, znam šta ti pričam. Iskustvo.
P.S. Blok je bio maksimalno uredan, to nismo dirali...u cijeni dijelova je obrada glave i montiranje ventila, štelovanje i ostalo oko toga...90 KM.
Da, to pregoris i miran si par godina a i izadje dosta jeftinije nego zamjena motora.. izgleda da mi je to najekomicnije, skinut glavu i porediti to do tehnickog
 
Top