Golf IV 1.6sr 8v polugeneralka

Golf IV 1.6sr 8v polugeneralka

Član
Poz
Znaci auto 250tkm trosi 1l/1000km ulja. Mislio sam mijenjati motor, ali mi se cini isplativije urediti trenutni motor. Ako netko zna okvirno koliko bi izašla nekakva polugeneralka (karike, gumice, brtva i ravnanje, ruke i ako je jos potrebno nesto) da se znam pripremiti
Hvala, lp
 
Član
Taj motor nije skup oko 300 km u bosni a da ga radis nemoj ni pomisljat neisplativo skroz za polugeneralke ti treba oko 300 km dijelova a nista nisi napravio
 
Član
Taj motor nije skup oko 300 km u bosni a da ga radis nemoj ni pomisljat neisplativo skroz za polugeneralke ti treba oko 300 km dijelova a nista nisi napravio
Mislim se ako uzmem novi motor opet moze prodimiti za mjesec dana jer neznas u kakvom je stanju a ovako barem znas da si siguran bar neko vrijeme nakon sto izmjenis te potrosne djelove, zar nije tako? Kako mislis da nisi nista dobio?
 
Član
Taj motor da bi uradio moras uradit sve a da bi to uradio mora se komplet izvadit i uradit prava generalka nemoze polu nista a za to treba oko 1000 km da se sve uradi naravno ako blok bude uredan.pozz
 
Taj motor je poznat po tome da trosi ulje, cak u servisnoj knjizi za motor 1.6 16v pise da je normalno da trosi do 1l na 1000km

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
 
Član
Rastavi ga i vidi stanje, vidi cijenu djelova i da li ti se isplati raditi ga ili ubaciti drugi polovan. Nema puno filozofije. Sam možeš provjeriti cijene gdje god poželiš, a ako nemaš nigdje popista na dijelove, vjerovatno imaš nekog mehaničara koji ima bar 20% marže i voljan ti je pomoći.
Kad sve sabereš, znaš na čemu si i šta ti je činiti. U ovom slučaju gledaš da prođeš najjeftinije što ne mora biti najbolja opcija.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Famozna polugeneralka... gumice ventila,podizaci ventila,karike,ravnanje glave,siceva ventila,ciscenje ventila,e onda dodje zeko I kaze da treba I veliki sevis uz to uradit jer kad se sve to skine jebi ga onda,ulje I svi filteri I rashladne tekucine,kocionu tekucinu itd,itd...
E dok ovo sve odradis,I jos par sitnica ne gine ti 1000 km a nisi nista napravio.... de ti to rjesi nadodaj 2000 I kupi golfa 5 :)
 
Član
Rastavi ga i vidi stanje, vidi cijenu djelova i da li ti se isplati raditi ga ili ubaciti drugi polovan. Nema puno filozofije. Sam možeš provjeriti cijene gdje god poželiš, a ako nemaš nigdje popista na dijelove, vjerovatno imaš nekog mehaničara koji ima bar 20% marže i voljan ti je pomoći.
Kad sve sabereš, znaš na čemu si i šta ti je činiti. U ovom slučaju gledaš da prođeš najjeftinije što ne mora biti najbolja opcija.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Gledas da nekome uvalis auto*
 
Član
U ovom slučaju gledaš da prođeš najjeftinije što ne mora biti najbolja opcija. = Gledas da jeftino skrpis auto, samo zamazes oci da bi ga mogao lakse prodati
- Ista stvar i sa ubacivanjem drugog motora.
 
Član
Rastavi ga i vidi stanje, vidi cijenu djelova i da li ti se isplati raditi ga ili ubaciti drugi polovan. Nema puno filozofije. Sam možeš provjeriti cijene gdje god poželiš, a ako nemaš nigdje popista na dijelove, vjerovatno imaš nekog mehaničara koji ima bar 20% marže i voljan ti je pomoći.
Kad sve sabereš, znaš na čemu si i šta ti je činiti. U ovom slučaju gledaš da prođeš najjeftinije što ne mora biti najbolja opcija.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Moram nesto iskombinirat jer mi ovako ne prolazi tehnicki..
 
Član
Koji motor ima litru potrosnju na 1000km? Obicno je to maksimalna tolerancija do koje je motor "ispravan", a za vecinu auta je 0.5-0.7 litara na 1000km, ako ga vozis normalno ne bi smio piti vise od litru-dvije na interval
Motor koji sprzi 10 litara na servisni interval od 10kkm je za bacit
Kakvo ulje sipas u njega, moguce da je i ono-djelimicno- krivac
 
Top