Golf IV 1.4 16V - kupovina

Golf IV 1.4 16V - kupovina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rodjak ima jednog djipa kojeg prodaje i sad ima ponudu da mijenja za golfa 4, 1.4 16v 2001 godina.. golf ima klimu i ostalu standardnu opremu nista specijalno.. njega najvise zanima ovo oko motora odrzavanje, potrosnja najvise i tako to... trazi auto nesto slicno kao golf 4, polo 6n2 itd. pa ako imate kakav savjet ili iskustvo oko ovog motora, realna potrosnja itd. bio bi jako zahvalan ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Rodjak ima jednog djipa kojeg prodaje i sad ima ponudu da mijenja za golfa 4, 1.4 16v 2001 godina.. golf ima klimu i ostalu standardnu opremu nista specijalno.. njega najvise zanima ovo oko motora odrzavanje, potrosnja najvise i tako to... trazi auto nesto slicno kao golf 4, polo 6n2 itd. pa ako imate kakav savjet ili iskustvo oko ovog motora, realna potrosnja itd. bio bi jako zahvalan ;)

Teško je danas naći 100 % ispravan taj 1.4 16V motor a ako ste naletili na ispravan motor,onda potrosnja ide oko 6-7 litara prosjek neki kombinovane voznje. servisi idu ko i u svakog novijeg motora, znaci kvalitetnije ulje itd..
 
Član
Najlosiji vw motor ikad. Nema snage, skup za odrzavanje u odnosu na ostalu motornu grupu. Iskreno ne bih preporucio, barem ne s tim motorom!
 
ne bih se složio s prethodno izrečenim komentarom jer kod mene je taj motor na ibizi (doduše novije varijante od 2009 god) i potrošnja je okok 6 lit. a održavanje se svodi na redovno a dijelovi su isti kao u škode fabia, vw polo, odnosno jeftinija varijanta tako da je sve na onome ko kupuje :cool:
 
Član
Motor nije los, al je trenutno niska cijena golfu 4 sa tim motorom ne znam kolko mu taj racuna tog golfa u pazar al na pijaci ih ima vec po 5500-6000 KM :icon_rolleyes:
 
adi187 je napisao(la):
Motor nije los, al je trenutno niska cijena golfu 4 sa tim motorom ne znam kolko mu taj racuna tog golfa u pazar al na pijaci ih ima vec po 5500-6000 KM :icon_rolleyes:

pa cijena ovog golfa je 6300... kaze covjek da su servisi uradjeni, da moze svaka provjera auta... rodjak ce ga nazvati da dodje naredne sedmice da pogledamo golfa... njemu treba auto za svakodnevnu voznju... njega samo zanima potrosnja... jel ima neku boljku ovaj motor kao najucestaliji kvar :icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top