Golf III 1,6b alternator

Golf III 1,6b alternator

Član
Imam problem, upalila mi se lampica akumulatora, kad dam gas smanji se napon te lampice. Tokom vožnje auto mi se ugasi kad struje nestane, nakon pet minuta opet mogu upaliti auto i voziti kilometar i opet se ugasi.

Upalim ga, obrtaji ne miču, a pod gasom radi, pustim gas ugasi se...

Šta bi moglo biti? Sumnjam na alternator, regler sam mijenja prije par mjeseci, ne vjerujem da je opet otišao...


Da li neko prodaje alternator od vas :icon_smile:
 
Član
Veoma moguće da je sam alternator u kvaru, zaleti se do autoelektričara da ti ispita stanje i usput proba to napraviti, nije lijepo trošiti akumulator i igrati se sa mogućnošću da se nedaj bože zaglavi sam alternator i pukne remen pa ti stane i vodena pumpa.
 
Jassmin je napisao(la):
Imam problem, upalila mi se lampica akumulatora, kad dam gas smanji se napon te lampice. Tokom vožnje auto mi se ugasi kad struje nestane, nakon pet minuta opet mogu upaliti auto i voziti kilometar i opet se ugasi.

Upalim ga, obrtaji ne miču, a pod gasom radi, pustim gas ugasi se...

Šta bi moglo biti? Sumnjam na alternator, regler sam mijenja prije par mjeseci, ne vjerujem da je opet otišao...


Da li neko prodaje alternator od vas :icon_smile:

hmm, sve zavisi gdje si kupio regler, moze biti do njega, moze do dioda, mozda je neka od dioda probila, mozda ti je spao kabl, otidji do elektricara isplatnije ti je vec kupovat alternator koji je dosta skuplji ;)
 
Član
Al gle ako vec moze ponovo da upali auto kasnije, znaci da nije regler, a diode su mozda oslabile, jer on ocito puni, da ne puni on bi skroz akumulator ispraznio i nebi mogao da upali nakon pet min i slicnoo... Najbolje rijesenje ili sam da ispitas punjenje, ako imas uređaj, upali auto, ugasi potrosace i skini + sa akumulatora, vidi hoce li se auto ugasiti, ako ne onda kod elektricara da ti pogleda, ako ustanovi, diode, + regler, onda ti je bolje kupit drugi alternator, nego taj raditi... Ako ne nadjes gdje alternator ima kod mene.
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Al gle ako vec moze ponovo da upali auto kasnije, znaci da nije regler, a diode su mozda oslabile, jer on ocito puni, da ne puni on bi skroz akumulator ispraznio i nebi mogao da upali nakon pet min i slicnoo... Najbolje rijesenje ili sam da ispitas punjenje, ako imas uređaj, upali auto, ugasi potrosace i skini + sa akumulatora, vidi hoce li se auto ugasiti, ako ne onda kod elektricara da ti pogleda, ako ustanovi, diode, + regler, onda ti je bolje kupit drugi alternator, nego taj raditi... Ako ne nadjes gdje alternator ima kod mene.

E gle sad ovo, frajer mi uradio to, i ja krenem kući, kad ono *ebo mu ja sve, auto ne vuče nikako... Faktički kao da vozim 1.3 DIZEL... Neće da ide nikako, ne može preko 140 kmh... I ja ga nazovem, reko jarane jesi ti meni šta dirao drugo, kaže jesam paljenje... Rek'o "Što jarane?!?" Pa radio mi nisko (na 750 obrtaja). Budala ga naštimao na 1000 obrtaja... I neće da vuće, *ebo mu ja sve... Koji je to kretenluk. Ne znam kome da ga vozim da mi to naštima...
 
Član
Jassmin je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Heh vjerojatno razvodnik malo okrenuo...

Malo više *ebo ga tata, kako da to napravim? Moram na dijagnostiku?
Ma ne moras, ako nemas sluha za to, onda odi nekom majstoru da ti pomjeri... Upalis auto i lagano okreces razvodnik, kada vidis da dobije rad, onaj koji treba, i da prima gas lijepo, zategnes i provozas, vidis jel to, to...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Heh vjerojatno razvodnik malo okrenuo...

Malo više *ebo ga tata, kako da to napravim? Moram na dijagnostiku?
Ma ne moras, ako nemas sluha za to, onda odi nekom majstoru da ti pomjeri... Upalis auto i lagano okreces razvodnik, kada vidis da dobije rad, onaj koji treba, i da prima gas lijepo, zategnes i provozas, vidis jel to, to...


Nešto sam štimao, sad ide dobro ali je na nekih 900-1000 obrtaja, prije mi je radio na 700 obrtaja i išao ekstra. Na koliko bi trebao raditi u leru? Jer kad ga naštimam na 700 nema nikako vuče..
 
Član
Pa malo ti je 700 na leru, nekih 800- 1000 je, ok, trebas pogledat diznu da se nije zapljala, pa varira rad na leru...
 
Top