Golf II, turbo dizel+intercooler+sta jos...

Golf II, turbo dizel+intercooler+sta jos...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
eh ovako..sad mi u golfu dizel obicni..pa mi dotuzilo da .nOKe bude brzi od mene sa svojim turbo dizelom.. :icon_biggrin: eh da je meni sad na jacu varijantu, al da ipak tocim naftu na crno po 1,20KM :cool: znaci, kupio sam motor 1.6 turbo dizel..90 godiste..eh sad, u papirima pise 59kW?? bio je intercooler na njemu,skinut je, to znam..bosch pumpa jeste ona veca.. turbina je na vodeno hladjenje...al ja koliko sam skontao djeluje mi da je mala turbina, bar po onom usisu na njoj, manji nego inace, ima li to kakve veze..da bezze ne stavljam ako je mala turbina..a u papirima pise kontra..dalje nasao sam i intercooler, i njega cu staviti..tako da ako je velika turbina vec sam brzi od .nOke, al ako ima jos sta da se odradi, molio bih da napisete..
 
Početnik
edoze je napisao(la):
uzmes scirocca i otreses noketa,i opet lagano kruzas sa 1,6d:D

ma necemo tako, ocu da natocim ove nafte jeftine pa da ga uzimam sve do mostara... nije zanimljivo sa sciroccom..a ni isplativo..
 
Član
ipak dolazis u Mostar ?
pi. es. cucemo se za tu jeftinu naftu :D
jel' slucajno to kozlo-sverc ? :p
 
Oggy je napisao(la):
edoze je napisao(la):
uzmes scirocca i otreses noketa,i opet lagano kruzas sa 1,6d:D

ma necemo tako, ocu da natocim ove nafte jeftine pa da ga uzimam sve do mostara... nije zanimljivo sa sciroccom..a ni isplativo..

kume imam i ja jednog takvog ko sto ti kazes za .nOKe vozi na benzin a ima 100ks ja uzmem sekinog goldju 59kw jes da je jos nesto premudavano naspem naftu i ostavim ga u oblacku Crnog dima
sorry na offtopicu
 
Početnik
funky je napisao(la):
ipak dolazis u Mostar ?
pi. es. cucemo se za tu jeftinu naftu :D
jel' slucajno to kozlo-sverc ? :p

nije sigurno nista, ako motor bude izvadjen nemam cime doci..vidjecemo..a nema puno te jeftine nafte, snalazite se,ja svoje izvore ne odajem, nek svako sebi kopa :D .. hajd sad malo da predjemo na stvar..ili cu morati sacekati da dodje Zerr..a slikacu ja ovaj motor i turbinu, posto mi je sumnjiva,da nije ona manja.. :icon_question:
 
da ne otvaram novu temu vezanu za ovo t+ic+bp koliko bi to kostalo otprilike kad bi ja na svom td-u(44KW) stavio ovu vecu turbnu bos pumpu i IC
 
Početnik
kadija_1.6td je napisao(la):
da ne otvaram novu temu vezanu za ovo t+ic+bp koliko bi to kostalo otprilike kad bi ja na svom td-u(44KW) stavio ovu vecu turbnu bos pumpu i IC

bosch pumpa oko 120KM, turbina oko 200-250KM, IC je oko 150-200KM.. ukupno oko 500KM, manje vise, zavisi kako nadjes..a bolja ti je solucija da prodas svoj i za iste pare kupis motor od 51kW i jos nadjes IC..

Hajd malo vi meni pomozite..
 
ipak ostajem na ovom ako nenadjem jeftinije
nebi ove masine dao ni zasta bar dok ovako radi kako sad radi 220000 presla svi se cude kako fino radi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top