Golf GT prednji branik umjesto obicnog Golf MKV branika?

Golf GT prednji branik umjesto obicnog Golf MKV branika?

Pozdrav svima?

Imam jedno pitanje. Da li moze prednji branik, zajedno sa maskom od Golf GT-a (znaci ne GTI, nego GT, to je ko ustvari oprema, ko sto je M-style kod BMW-a. Moglo je na 2.0 TDI i jos neke jace motore koliko se ja sjecam) da savresno upadne na obicni Golf V?

Pretpostavljam da moze, ali me zanima i Vase mislijenje, da li je to debilno jer bi na autu ostali oni obicni farovi? Kod GT-a su dolazili oni tamniji. Mogo bi i njih vremenom nabaviti, ali za pocetak bi ostali oni. Isto tako, da li je taj branik nizi od pragova kod obicne petice, da li ce biti razlike ofirne neke.

I jos jedno pitanje. Moje auto nema maglenke, a ti branici imaju, da li je to problem?

Evo i slikice da vidite na sta mislim. Ubrzo cu i stavitina prodaju i zamjenu, kada definitvno odlucim.
imgres


Malo sam nesto zajebo sa slikicom? Nisam bas iskusan s ovim. Ne vidi se. Ma uglavnom, znate svi ionako sta je. A mozete i Google. Golf GT i eto ga.
 
Legend
moze , vec dosta ljudi je isto radilo bez problema

a sto se maglenki tice , ako ih sad nemas , moraces instalaciju da provuces i to je to , u VAG Com vjerovatno treba aktivirati opciju maglenke i to je to
 
Član
Gt,gti branik neide na peticu običnu tdi ide al moraš kupiti novi vezni lim ili da siječeš taj gt branik što imaš...

maglenke ako nemaš najebo si....inače sex dok se to upogoni kao i sve sa canbusom :D nije samo čekiraj sa vagcomo ;)

Za pragove te nisam skontao...
 
aServis je napisao(la):
Gt,gti branik neide na peticu običnu tdi ide al moraš kupiti novi vezni lim ili da siječeš taj gt branik što imaš...

maglenke ako nemaš najebo si....inače sex dok se to upogoni kao i sve sa canbusom :D nije samo čekiraj sa vagcomo ;)

Za pragove te nisam skontao...

Znaci nije gti branik. Nema veze sa GTI-jem. Samo GT. to je potpuno druga stvar! GTI je 2.0 turbo benzin. GT je sport look paket, da tako nazovem. Ja necu GTI, jer je to laz i ubleha. Stavljat neki GTI na nekog 2.0 tdi, je po meni bezveze, jer auto nije GTI, i nikad nece biti. Mogu ja staviti prednji branik od maseratija i kupit 12 veznih limova za njega, i naravno nece biti maserati.

Za maglenke sam pito majstora, kaze on nije neka sjebada sada tolka, moze se. A drug mi je isto radio kod audi-a a3 2000 god. Nije imo maglenke, a kupio prednji branik s njima, i za dan sredio stvar, tako da se toga ne bojim.

Za pragove sam mislio sljedeće: Jeli ta karambolka niza od nivoa pragova petice. Znaci da ne bude blize zemlji od pragova. to je to. Kolko sam rovio po netu vidim da nije.

Eh gledo sam i pik. Zanima me sta mislite o ovome.
http://www.pik.ba/artikal/870149/novi-vw-golf-5-jetta-gti-branik-sa-maskom-/
ovo nije original, vec neki jom auto. I ovo je imitacija GTI branika, GT je ocigledno vrlo rijedak. Iso sam na stranicu ove firme, JOM auto teile, i stranica im je u najmanju ruku.....antipatična..... Sta mislite jel se ovi dijelovi stvarno uklope tek tako dobro? ili je to neki krs koji se mora rezati, naguravati i na kraju izgleda katastroficno? Jel iko ima ikakva iskustva? Vise bi volio GT branik, ali ako nema nista drugo i ako ne ide, i ovo je ok, ako se moze skinuti ono GTI sto pise.
 
Član
Nissanko je napisao(la):
aServis je napisao(la):
Gt,gti branik neide na peticu običnu tdi ide al moraš kupiti novi vezni lim ili da siječeš taj gt branik što imaš...

maglenke ako nemaš najebo si....inače sex dok se to upogoni kao i sve sa canbusom :D nije samo čekiraj sa vagcomo ;)

Za pragove te nisam skontao...

Znaci nije gti branik. Nema veze sa GTI-jem. Samo GT. to je potpuno druga stvar! GTI je 2.0 turbo benzin. GT je sport look paket, da tako nazovem. Ja necu GTI, jer je to laz i ubleha. Stavljat neki GTI na nekog 2.0 tdi, je po meni bezveze, jer auto nije GTI, i nikad nece biti. Mogu ja staviti prednji branik od maseratija i kupit 12 veznih limova za njega, i naravno nece biti maserati.

Za maglenke sam pito majstora, kaze on nije neka sjebada sada tolka, moze se. A drug mi je isto radio kod audi-a a3 2000 god. Nije imo maglenke, a kupio prednji branik s njima, i za dan sredio stvar, tako da se toga ne bojim.

Za pragove sam mislio sljedeće: Jeli ta karambolka niza od nivoa pragova petice. Znaci da ne bude blize zemlji od pragova. to je to. Kolko sam rovio po netu vidim da nije.

Eh gledo sam i pik. Zanima me sta mislite o ovome.
http://www.pik.ba/artikal/870149/novi-vw-golf-5-jetta-gti-branik-sa-maskom-/
ovo nije original, vec neki jom auto. I ovo je imitacija GTI branika, GT je ocigledno vrlo rijedak. Iso sam na stranicu ove firme, JOM auto teile, i stranica im je u najmanju ruku.....antipatična..... Sta mislite jel se ovi dijelovi stvarno uklope tek tako dobro? ili je to neki krs koji se mora rezati, naguravati i na kraju izgleda katastroficno? Jel iko ima ikakva iskustva? Vise bi volio GT branik, ali ako nema nista drugo i ako ne ide, i ovo je ok, ako se moze skinuti ono GTI sto pise.

Drug nam potrebe da mi objašnjavaš te stvari odavno ja to imam u malom prstu ;)

Drug gt i gti branik ko branik bez plastika je isti znači nema razlike, ti možeš postaviti plastike i maksu od gt, gti, jete, r lina, na taj branik kako ti volja...i kako ti smatraš da nije bezvez...sve plastike su plug&play a branik ko branik je isti...

Branik ko brani bilo gt, gti,jete ne odgovara na vezni lim i mora se rezati ili kupiti novi vezni lim ako baš hoćeš tiptop..

Jel ti imaš gt branik ili tražiš?

Za te kopije neću ni da komentarišem ....
 
Član
jarane, ne znam ko je tebi rekao da gt branik moze da svaku peticu bez problema? Kakve veze ima da je 0,8 dizel ili 3.0 tdi, ili 6.0 w12, branik ne pase, i to nema veze sa motorom!!!!
GT je branik 99% isti kao GTI, samo ima drugacije mrezice.. jedna maglenka ti je oko 150 KM, a meni su u servisu rekli da samo treba promijeniti novi nosac hladnjaka koji je 450 KM i sve pase bez problema..
Kopije su smece, nijedna ne pase..
Nov branik ti dodje sa svim mrezicama i maglenkama oko 1.800 km
 
Astra je napisao(la):
jarane, ne znam ko je tebi rekao da gt branik moze da svaku peticu bez problema? Kakve veze ima da je 0,8 dizel ili 3.0 tdi, ili 6.0 w12, branik ne pase, i to nema veze sa motorom!!!!
GT je branik 99% isti kao GTI, samo ima drugacije mrezice.. jedna maglenka ti je oko 150 KM, a meni su u servisu rekli da samo treba promijeniti novi nosac hladnjaka koji je 450 KM i sve pase bez problema..
Kopije su smece, nijedna ne pase..
Nov branik ti dodje sa svim mrezicama i maglenkama oko 1.800 km

Ama spomeno sam motor da bi objasnio kakav branik hocu. Mislio sam da me mozda neko nece shvatiti odma. Znam ja da su oni u osnovi isti, ali volio bi naci sve od GT-a, da ne moram onda sve one mrezice, i plastike traziti ili po e-bayu ganjati.
To da upada i na obicni golf sam nalazio po forumima ovim nekim stranim. Mozda su oni mislili moze se uklopiti kada se izmjeni to ispod sve.
Ne razumijem se ja puno u te nosac hladnjaka i sli. zato i pitam, da se ne zaletim i napravim havariju od auta.
To je 1.800 u ASI je li? zajedno sa tim nosacem je sve 2250, pa nisam valjda lud da to kupim. Naso bi poovan.
Znaci ove kopije su odron je li? Gledo sam ima svega po e-bayu, vidim garantuju da se to uklapa i da je to odlicno itd. Svidja mi se sto su napravljene za peticu obicnu, da ne moram te nosace i ostalo razmontiravati i kupovati. Al znaci bas su sve otpad, steta.

aServis je napisao(la):
Nissanko je napisao(la):
aServis je napisao(la):
Gt,gti branik neide na peticu običnu tdi ide al moraš kupiti novi vezni lim ili da siječeš taj gt branik što imaš...

maglenke ako nemaš najebo si....inače sex dok se to upogoni kao i sve sa canbusom :D nije samo čekiraj sa vagcomo ;)

Za pragove te nisam skontao...

Znaci nije gti branik. Nema veze sa GTI-jem. Samo GT. to je potpuno druga stvar! GTI je 2.0 turbo benzin. GT je sport look paket, da tako nazovem. Ja necu GTI, jer je to laz i ubleha. Stavljat neki GTI na nekog 2.0 tdi, je po meni bezveze, jer auto nije GTI, i nikad nece biti. Mogu ja staviti prednji branik od maseratija i kupit 12 veznih limova za njega, i naravno nece biti maserati.

Za maglenke sam pito majstora, kaze on nije neka sjebada sada tolka, moze se. A drug mi je isto radio kod audi-a a3 2000 god. Nije imo maglenke, a kupio prednji branik s njima, i za dan sredio stvar, tako da se toga ne bojim.

Za pragove sam mislio sljedeće: Jeli ta karambolka niza od nivoa pragova petice. Znaci da ne bude blize zemlji od pragova. to je to. Kolko sam rovio po netu vidim da nije.

Eh gledo sam i pik. Zanima me sta mislite o ovome.
http://www.pik.ba/artikal/870149/novi-vw-golf-5-jetta-gti-branik-sa-maskom-/
ovo nije original, vec neki jom auto. I ovo je imitacija GTI branika, GT je ocigledno vrlo rijedak. Iso sam na stranicu ove firme, JOM auto teile, i stranica im je u najmanju ruku.....antipatična..... Sta mislite jel se ovi dijelovi stvarno uklope tek tako dobro? ili je to neki krs koji se mora rezati, naguravati i na kraju izgleda katastroficno? Jel iko ima ikakva iskustva? Vise bi volio GT branik, ali ako nema nista drugo i ako ne ide, i ovo je ok, ako se moze skinuti ono GTI sto pise.

Drug nam potrebe da mi objašnjavaš te stvari odavno ja to imam u malom prstu ;)

Drug gt i gti branik ko branik bez plastika je isti znači nema razlike, ti možeš postaviti plastike i maksu od gt, gti, jete, r lina, na taj branik kako ti volja...i kako ti smatraš da nije bezvez...sve plastike su plug&play a branik ko branik je isti...

Branik ko brani bilo gt, gti,jete ne odgovara na vezni lim i mora se rezati ili kupiti novi vezni lim ako baš hoćeš tiptop..

Jel ti imaš gt branik ili tražiš?

Za te kopije neću ni da komentarišem ....

Nemam ja branik. Trazim. Znam za plastike, ali valja ih naci onda. A nekako mi je skrnavljenje staviti GTI điđe na dizelka. GTI je GTI i gotovo. Mozda bi pristo da ima bez one crvene linije, i bez GTI logotipa.


Astra je napisao(la):
jarane, ne znam ko je tebi rekao da gt branik moze da svaku peticu bez problema? Kakve veze ima da je 0,8 dizel ili 3.0 tdi, ili 6.0 w12, branik ne pase, i to nema veze sa motorom!!!!
GT je branik 99% isti kao GTI, samo ima drugacije mrezice.. jedna maglenka ti je oko 150 KM, a meni su u servisu rekli da samo treba promijeniti novi nosac hladnjaka koji je 450 KM i sve pase bez problema..
Kopije su smece, nijedna ne pase..
Nov branik ti dodje sa svim mrezicama i maglenkama oko 1.800 km

Ama ziv bio ja sam spomeno motor da bi ljudi shvatili koji branik hocu. Znam ja da je razlika samo u mrezi i plastikama, al valja onda njih naci. Znas li koliko bi me mreze i plastike od GT-a izasle u ASI? pretpostavljam da su ovo njihove cijene koje si mi nabrojao? JA bi volio naci branik, i mozda taj od hladnjaka nosac polovno, ili preko e-baya, a pokupovati ove mrezice, maske i plastike od ASE ili Quattra. Ne bi fakat GTI branik, bezobrazno je i nefer prema svemu za sta GTI stoji. GTI nije dizel golf. Zato je i napravljen GT ovaj fazon, da bi mogli i dizelasi da lijepi budu. Reci mi to s maglenkama nije problem ako ih ja nemam? Da potvrdim jos od nekog?

Drug, sad gledam, ti si s autima isto proso ko i ja. Ja sam imo atru 2000. 1.6 16v i onda kupio Peticu, crna dvoja vrata 2.0 tdi, 2004. Nista protiv opela ko opela, ali ta moja konkretna astra je odron bila. Imo sam zelju je nogama nalupati, al trebalo je prodati. Nema sta tom autu nije otislo. ECU, brisaci u po najgore kise, bombina, servo, i sitnica mali milion. Valjda sam los primjerak pokupio. Nego da te pitam, i ja sam htio ove lajsne i zadnji branik prefarbati, ali mi rekose ne valja to raditi, guli se poslije farba, sta ce ti to bla bla bla. Jel tacno to? kako to treba uraditi da fino bude? Sorry za offtopic, ali da ne pokrecem novu, mislim da ces mi ti to lahko odgovoriti. Hvala.
 
aServis je napisao(la):
Naravno sve se može, ev moje kombinacije :) Sledeća sezona nova kombinacija :)

eh ovo je prelijepo brate. Nema crvene cize, nema GTI logo. Mozes li mi reci kako si dakle ti ovo sve odradio? Kako branik, kako plastike, gdje si nabavio i ostalo? Znas gdje bi ja mogao nabaviti. Koliko novca si za sve potrosio. hvala ti unapriijed, puno ce mi znaciti.
 
Top