golf 6 tdi-pitanje

golf 6 tdi-pitanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
preso je 9500 i 2 godine star a pusi na cijev mjeraca i na cep za sipanje ulja,jeli to nirmalno za ovaj auto,nesto se ne sjecam jeli prije tako pusio a ne mogu da vjerujem da su karike lose kad je nov motor.
 
Član
mb73 je napisao(la):
preso je 9500 i 2 godine star a pusi na cijev mjeraca i na cep za sipanje ulja,jeli to nirmalno za ovaj auto,nesto se ne sjecam jeli prije tako pusio a ne mogu da vjerujem da su karike lose kad je nov motor.

:icon_question:
dvije godine a 9500? nešto mi tu smiješno jesi ti prva ruka? koji je motor 1.6 ili 2.0
 
Član
jes ja sam prva ruka i cesljam ga pomalo jer picim i sa drugim autom pa djele kilometrazu a inace prelazim 10 000 km godisnje,sve su mi blizu relacije osim godisnjeg odmora i tako to a motor je 1,6 tdi.
 
Član
To su seljačke finte pusi li auto na cepu ulja i na cemu vec...

Normalna je ta pojava za koju ti pitas:icon_smile:
 
Član
pusi na cijev mjeraca kad izvadim mjerac isto ima naznaka na otvoru za sipanje ulja,mislim nema razloga da je motor los kad ga nisam dero a tek ga razradzujem takoreci,jedino su mi dizne mjenjali u ovlastenom juce iz nekog drugog raloga.[VIDEO]http://www.youtube.com/watch?v=uO4LlrODwaM&feature=youtu.be[/VIDEO]
 
Član
Poslije duge voznje kad ugasis motor i otvoris cep izlazice ti para zbog razlike temperature ulja i temperature vani, nebi te trebalo zabrinjavat ovo sto izlazi para, da ti je izbila kompresija izbacivalo bi ti sipku od ulja vani ;)
 
Član
pusi dok radi motor ali bio sam u ovlastenom i testirao motor koji je nov i koji je presao samo 7.5 km i kod njega pusi i na mjerac i na cep normalno kad se zagrije sto znaci da mora tako ipak je ovonova generacija motora koja se ne moze usporedzivati sa starijim modelima,znaci ispalo je da je to u redu kad dimi njihov sa 7.5 km onda i moj sa 9 500 km jos kod ovoga novoga je tvornicko ulje dok je kod mene zamjenjeno u ovlastenom prosle godine i vjerovatno zati ima malo vise ali nije neka razlika.
 
Član
pa ako je gore sve kao sto ti kazes znaci godiste proizvodnje i kilometraza znaci auto je jos pod grancijom znaci gledaj samo nivo ulja i przi ga stari do jaja....
 
Član
elvis_h je napisao(la):
pa ako je gore sve kao sto ti kazes znaci godiste proizvodnje i kilometraza znaci auto je jos pod grancijom znaci gledaj samo nivo ulja i przi ga stari do jaja....

mislim da je tada bila garancija 2 godine :icon_smile:
 
Član
pozzz.

jeste 2010 god. je gar. bila 2 god a kao sto sam rekao mora taj motor tako da se ponasa jer i nov gajn dimi kad se ugrije e sad zasto i kako je rijesen problem ne znam ni sam a volio bi da znam,kao da su rijesili da te pare ostaju u motoru jednim djelom a ne sve da tjera ponovo u usis, ako neko zna volio bih da podijeli sa nama ostalima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top